En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KanyaK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 221
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 234,246

Sizce En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    556

Etiketler
Ynt: En İyi Çift Kabin Pick-Up Hangisi?

bsayil' Alıntı:
ehh sende elini biraz cebine at herşeyi devletten bekleme cnmmmmmmmmmmmmmmmm ;D ;D ;D ;D ;D ;D

hahaha ;D Hilux alırsam ben hem ağır off roadu bırakmam lazım hepde istanbulda 1. köprüyü unutmam lazım. Yada ikinci araca para lazım ;D

Tempus' Alıntı:
hahaha ;D Hilux alırsam ben hem ağır off roadu bırakmam lazım hepde istanbulda 1. köprüyü unutmam lazım. Yada ikinci araca para lazım ;D
;D ;D ;D ;D gene jeep leri kurtaramadıkelinden yahu ;D ;D ;D ;D

Birgün yaparsam buna benzer birşey yapıcam ama içimde ukte :smiley:

.
[attachment=1]

461UpArmouredHilux5finGB

hagurel' Alıntı:
hakkaten greyder çok güzel bi video yazık olmuş cherokeye ne olduda o duruma düştü sahibi satmıştır herhalde

zor bir etap taptık 2-3 yerde difransiyel yükseliği ve zemine çok uygun olmayan alstikden kaldı çektim, bu etapdada benim difransiyel nasılsa oturur kalırım baştan bağlayıp çek sonra inip çamura batmayalım dedi, öyle çektim :smiley: Unutulmaz bir video oldu hatıra bize, aracını seviyor sahibi satmaz ama sanırım biraz daha üstüne bişeyler ekliycek artık ;D

günaydın arkadaşlar.. :smiley: bence herkeste değişik markaların olması sevindirici çünki hepsinin ayrı ayrı özelliği oluyor ve bizde bunları öğreniyoruz daha ne olsun ...öğrenmenin yaşı yok bence.... ;) ama en önemlisi arkadaşlık ve dostluktur....bu sebeple sayfadaki arkadaşlarla müsait bir zamanda ortak bir buluşma olursa seve seve katılırım ben ....

evet en yakin zamanda birseyler yaplim. mesela yarin musait olursam Beykoza gitmek istiyorum, veya haftaya ISOFF a gelecek olan var mi?

yarın bizim ekip beykozda olacak gelmek isteyen arkadaşlar olursa orada görüşebiliriz ....tabii biz kısa bir süre orada olacağız asıl amac şile tarafında ormana girmek ve arabaları şöyle bir güzelcene batırmak... ;) eh eşlerde co-pilotluk yaparlar artık... :smiley: program içinde akşama kadar buradan haber veririm sizlere....ve yine arkadaşlar gelirken yanlarına çamur için uygun kıyafetlerini giymeyi unutmasınlar lütfen ... ;) çünki ben arabamdan 1 hafta ayrı kalacağım için biraz zorlamak istiyorum...bilmem anlatabildim mi... ;D

CİNCİN' Alıntı:
* İlk yatırım masrafımız yani aracın fiyatı ne kadar yüksek. (1 Puan)
Tata, Mahindra, SsangYong
* Aracı X liraya 0 aldığımızı ve 2 yıl sonra 150-200 bin km'de Y liraya sattığımızı düşünelim. X - Y = Satıştan ne kadar değer kaybımız olacak. (1 Puan)
Toyota Hilux (eski kasa 85-86 temiz hiluxlar hala 20.000 TL'lere kadar çıkıyor)
* Araç bakım, onarım ve arızaları ne sıklıkla oluyor ve ne kadar masraf çıkartıyor. (1 Puan)
eski kasa Toyota, Eski Kasa Mitsubishi (MK) serisi
* Aracın yakıt ekonomisi. (1 Puan)
Yeni kasa Mitsubishi (ML) serisi
* Çok ağır olmayan arazi şartlarında performansı. (1 Puan)
Açık ara farkla Eski Toyota sonra Mitsubishi (kilitli dif var), Skystar, Navara
* Şehiriçi kullanımdaki performansı
Mitsubishi, Navara, SsangYong (bence otomatik vitesli her pickup şehir içinde rahattır)
* Aracın donanımı (1 Puan)
Navara, Yeni Kasa L200, Hilux'un üst versiyonları, SsangYong
* Aracın görselliği (1 Puan)
Zevke göre değişir. Bence Navara, sonra da benim kocaoğlan (eski kasa L200), Nissan Pickup, Chevy Avalanche, Ford F350

Buna göre benim Sonuçlarım:
1. Toyoya Hilux
2. Mitsubishi L200
3. Nissan Navara

ranger hiçmi hatırı yok günaydın

programı etkinlikler bölümünde acıklamışlar zaten ...devamlı orada takılmak isteyen arkadaşlar için iyi bir gün olabilir..deminde söylediğim gibi biz 1 saat kadar takılıp oradan ayrılacagız bizimle gelmek isteyen arkadaşlar olursa bekleriz en kötüsü sabah 9.00/ 9.30 arası riva da buluşulabilir...

Arkadaşlar,aranıza yeni katıldım .Hem günlük hem de off road olarak kullanabileceğim bir araç hazırlamak istiyorum.Yeni navaranın donanımı hoşuma gidiyor.İkinci el araç almakta kaygılarım olduğu için yeni araç almayı planlıyorum. Forumlardan okuduklarımla kafama takılanları sormak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim:
1-Yurt dışı sitelerde şanzımanla ilgili sıkıntılar olduğu ve nissanın gerekli yardımı yapmadığı söyleniyor.Otamatik viteste böyle bir sıkıntı var mı acaba?
2-Arka kısmın hafif olması nedeniyle 250 kg gibi bir ağırlığın şasiye bağlanması gerektiği belirtiliyor.Yükseltme kiti vinçler tamponları ekledikten sonra savrulmamak adına böyle bir ağırlığın konması gerekiyor mu?
3-Günlük yaşamımda da kullanabileceğim bir aracı hazırlamak yaklaşık nekadara mal olur ve bu maliyet açısından navara kötü bir seçim midir?
4-navaranın arka kısmının dar olduğu söyleniyor.Doğrumudur? Yani hanıma beğendirmede sıkıntı çıkarmaması açısından soruyorum:smiley:)
Sıkıntımın esası istanbuldan uzak olmam sık sık bu işten anlayan ustaların yanına gitme olanağıın kısıtlı olması.Her türlü önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler..

eywalfa' Alıntı:
Arkadaşlar,aranıza yeni katıldım .Hem günlük hem de off road olarak kullanabileceğim bir araç hazırlamak istiyorum.Yeni navaranın donanımı hoşuma gidiyor.İkinci el araç almakta kaygılarım olduğu için yeni araç almayı planlıyorum. Forumlardan okuduklarımla kafama takılanları sormak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim:
1-Yurt dışı sitelerde şanzımanla ilgili sıkıntılar olduğu ve nissanın gerekli yardımı yapmadığı söyleniyor.Otamatik viteste böyle bir sıkıntı var mı acaba?
2-Arka kısmın hafif olması nedeniyle 250 kg gibi bir ağırlığın şasiye bağlanması gerektiği belirtiliyor.Yükseltme kiti vinçler tamponları ekledikten sonra savrulmamak adına böyle bir ağırlığın konması gerekiyor mu?
3-Günlük yaşamımda da kullanabileceğim bir aracı hazırlamak yaklaşık nekadara mal olur ve bu maliyet açısından navara kötü bir seçim midir?
Sıkıntımın esası istanbuldan uzak olmam sık sık bu işten anlayan ustaların yanına gitme olanağıın kısıtlı olması.Her türlü önerilerinizi bekliyorum.Şimdiden teşekkürler..
ben navarayı yaklaşık 1,5 sene kullandım 65000 km ye kadar şanzımanda herhangi bir sıkıntı yoktu Bülent abi yıllardır bi sıkıntı yaşamadı eğer bir sorun olacaksada malum mekanik her zaman sorun çıkarabilir navara ya özgü değil arkaya muhakkak ağırlık takılmalı bence ben 250 kg takmıştım şu anda da tolga kardeşim kullanıyor aracı oda aynı fikri paylaşacaktır zannımca günlük ve arazi karışık kullanacağınz bir navara a yapacağınız masraf tamamen sizin tercihlerinize bağlıdır ben 33 lastikle biniyordum tolga ve bülent abi 35 lastikle biniyorlar ve benimde hiç şikayetim yoktu onlarında yok ama 35 33 den biraz daha pahalı tamamen tercihlere bağlı dediğim gibi neler yapmak istediğinize karar veririseniz daha et cevaplar verebilir arkadaşlar yada ben size şimdiden hayırlı olsun diyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR