Efsane İle 2013 Ağustosunda İsviçre İtalya Almanya Avusturya Slovenya Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 205
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,314
Ynt: Efsane İle 2013 Ağustosunda İsviçre İtalya Almanya Avusturya Slovenya Turu

Son bakış penceresi

IMG 57166

Etiketler

Venedikte gemiden indikten sonra otobüslerin son durağında en fazla bir saatlik park edilen yere koydum Efsaneyi.Buradaki kapalı otoparkler araba için çok pahalı park etmeden mutlaka sormak lazım.Annemle bir saat Venedik i dolaştık ama pazar olması ve havanın 48 dereceye varan sıcaklığı bizi Venedikten erken ayırdı.

IMG 2987

IMG 2989

Venedik in maskeleri meşhur eskiden Venedik İtalya da her şeyin yapıldığı yermiş.Şehre girenler girişte maskeyi takar tanınmamak için çıkarken şehirden çıkarırlarmış.Ne derece doğru bilemiyorum.Biryerde böyle okudum

IMG 2990

Venedik i gezdikten sonra çıkıp 48 derece sıcakta Vincenza - Verona ve Garda yı gezdik.Ama bu bir hataydı.Ben yorgunluktan bitap düştüm.Annemin ise ayaklarındakı damarlar çatlayıp ayakları kıpkırmızı oldu.Allahtan bu çok yorulunca sıcakta oluyormuş.Kendimizi bu kadar yormadık bir daha.İlk günün hevesi ile böyle gezme işi abartılabiliyor.Ama annem de dayanıklılık sınavını geçti.Overdose verdim bana mısın demedi ;D Maşallah. Gemiden Venedikten indikten sonraki ilk günkü rotamız

Verona vincenza garda yolu

Burak bey:yazı diziniz çok güzel geçiyor.Anek Lines feribotunda çektiğiniz fotoğrafta bir şey dikkatimi çekti.Türkiye'de sanılanın aksine çekme karavancıların kampinglerde sabit kalmadığını Avrupa'da yollarda olduğunu görmüş oluyoruz.Etrafınızda üç tane çekme karavan var.
Ayrıca denize nazır, feribotta camping on board gitmek çok keyifli.Bu tadı tatmanıza çok memnun oldum.Selamlar...

IMG 2966

IMG 2965

Paylasim icin tesekkürler,Gezmek cok güzel,Hele Karavanla dah bir baska oluyor. :smiley:

Saglikli ve Güzel geziler dilegiyle.

Alp Dağlarının kuzeyine geçince motokaravan görmek oldukça zorlaşıyor. Her tarafta karşınıza çekme karavan çıkıyor. Türkiye'de karavan denilince akla hemen motokaravan gelmesinin nedenini nasıl açıklamak gerekir diye düşünmeden edemiyorum.

Gemide brunç ve son bakış penceresi çok güzeldi.

mustafayetim' Alıntı:
Burak bey:yazı diziniz çok güzel geçiyor.Anek Lines feribotunda çektiğiniz fotoğrafta bir şey dikkatimi çekti.Türkiye'de sanılanın aksine çekme karavancıların kampinglerde sabit kalmadığını Avrupa'da yollarda olduğunu görmüş oluyoruz.Etrafınızda üç tane çekme karavan var.
Ayrıca denize nazır, feribotta camping on board gitmek çok keyifli.Bu tadı tatmanıza çok memnun oldum.Selamlar...

Evet hiç çekme karavan veya motokaravan ayrımı yapmıyorlar hem yollar güzel olduğundan çoğu da beni sollayıp geçiyordu yollarda çünkü çeken araçlar çok kuvvetli ve yeni model.

gezgör' Alıntı:
Paylasim icin tesekkürler,Gezmek cok güzel,Hele Karavanla dah bir baska oluyor. :smiley:

Saglikli ve Güzel geziler dilegiyle.
Evet hele İsviçre ye hayran kaldık ama denk geldiğimiz Zürih deki özgürlük festivali annemi biraz korkuttu :smiley:

Tifa' Alıntı:
Alp Dağlarının kuzeyine geçince motokaravan görmek oldukça zorlaşıyor. Her tarafta karşınıza çekme karavan çıkıyor. Türkiye'de karavan denilince akla hemen motokaravan gelmesinin nedenini nasıl açıklamak gerekir diye düşünmeden edemiyorum.
Bence Avrupalıların kasaba ve şehirlerinin yakınlarında güzel dağlar veya göller veya milli parklar var.Çekme karavanlarını sevdikleri bir campinge uzun süreliğine koyuyorlar.Aileler burada kalıyor çalışanlar gidip geliyorlar.Çoğu campingde zaten birbirleriyle ahbap olmuşlar.Ben buna bağlıyorum.Motokaravan tercih edenler de biraz daha fazla yer değiştirenler sanırım.Tabi bir de çekme karavanda yer genişliğinden kalabalık aileler için daha mantıklı gibi bana göre.

Venedik den ayrılıp Vincenzayı gezelim diyoruz.Daha önce yakınından geçmeme rağmen hiç girmedim ben de.Efsane yi şehrin girişinde nehrin kıyısına park ediyorum.Kimsecikler yok ortalıkta sanki terk edilmiş.

IMG 3021

Şehrin girişinde sanat aktiviteleri varmış annem çok severim oğlum gidemiyorum bari afişinin önünde çek beni diyor.Ben de anne gittim dersin diyorum.Olur mu öyle şey diyor :smiley:)

IMG 2999

IMG 3020

Ağustosta tüm İtalya tatile çıktığından çoğunluk dükkanlar kapalı oluyor.Hem Ağustos hem de pazar olunca işte sokaklar:

IMG 3001

IMG 3002

IMG 3007

IMG 3015

IMG 3019

Bu heykeldeki bey sanırım gazeteci ama tam anlayamadım.Vincenza küçük güzel bir şehir ama tahminim hafta içi veya akşamüstü daha eylenceli olur.Turistik olmadığı kesin.Bir de sıcaklık feci.Valla para verseler insan bu sıcakta dışarda gezmez bir geziyoruz.Araca girmeden klimayı çalıştırıyorum.Bi beş on dakka bekleyip efsaneye giriyoruz.Vincenza dan çıkıp Verona ya doğru gidiyoruz.

IMG 3009

IMG 3010

IMG 3012

IMG 3013

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,474
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR