Duster'a Sıra Yazacaklar!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan youngsun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,286

Etiketler

Abi antalya ya gel misafirim ol bir tur atalim mogla offroada bakis acin degissin

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ins bizim bebek kucuk uzun yola gelmiyo onumuzdeki bahar ufak capli Turkiye turu planliyorum bu arada aracida hazirlamis olucam muhakkak ugrarim sana mog la araziye cikmak keyifli olacaktir

jeepxj35

Ins bizim bebek kucuk uzun yola gelmiyo onumuzdeki bahar ufak capli Turkiye turu planliyorum bu arada aracida hazirlamis olucam muhakkak ugrarim sana mog la araziye cikmak keyifli olacaktir

jeepxj35
Video oynuyor mu ? Ben bu tapatalki anlayabilmis degilim omuzdeki sene bende cocugu koymus olurum hanimlar evdeyken gazıtırız )) en güzel offroad kadınsiz offroad )

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Videoda sanki tekne turu gibi geldi bana hanimlari gondeririz carsiya alisveris yapsinlar belkide sizin ordaki kluplerin etkinligine denk getiririz daha keyifli olur.

jeepxj35

vay arkadaş, konu nasıl açılmış nerelere gitmiş :smiley:
baya bir saçmalanmış, hemde dip seviyesinde saçmalanmış,
dandik araba, teneke, şirket aracı, ... gibi gibi :smiley:
komik olmuşsunuz arkadaşlar, inanın iyi güldüm,
yok bunu konuşan arkadaşların örnek gösterdikleri araçlara bakıyorum :smiley:
cebinde her an 20 bin lirayı plansız tamirciye gömmeye hazır , tuzu kuru arkadaşlarımız,
4 çeker minibüsler, unimoglar, cherookeler :smiley:
arkadaşım bende bir suzuki jimny vardı, özel yaptırmıştım herşeyini adanada, sizin o bahsettiğiniz araçlardan sadece unimogla depişmedim heralde çamurda kumda :smiley: cherokeymiş, l200 müş, 4 çekermiş...
hepsinin çatır çatır gömüldüğü yerlerden geçip gidip, çok jeep sattırmışlığım var adanada, arazi aracı 2,5 ton olmaz arkadaş , gövdesi yumuşak çamurda-sahilde löp diye oturur,ondan sonra iner ve 50 milyar para harcadığınız aracı izlersiniz :smiley:
isteyene eski aracımın resmini atarım, off road için jimny ile yarışacak galiba rubicon falan olabilir,
cepte para olunca kolay konuşuluyor galiba, bana şu aracın muadilini bir göstersenize, ama 0 km olacak bu şart, yoksa mercedes 600 selde alırım ben 30 bine :smiley:
1,5 dizel 110 beygir 250 tork
vergi avantajı
muayene otomobil gibi
1. köprüden geçecek
bagajlı olacak
standart yüksekliği 220 mm olacak
istersen 2 çeker, istersen 4 çeker
esp standart
100 kmde 6,5 litre mazot yakacak, alternatifleriniz lpg de 25-30 litre yakıyor,altını iddia eden varsa beri gelsin :smiley: çok denedik çamurda kumda
....
şimdi 65 bin liraya alternatif sayarmısnız bana ???
bakın bana, dusterı eleştir deyin, size iç malzeme kalitesinden girerim, davlumbazının yarım olmasına kadar sayar ve yerden yere vururum,
ama fiyat/fayda oranında yanına yaklaşabilecek
renault kadjar 1.6 dizel
nissan qashqai 1.6 dizel var
bu araçların çekiş sistemi duster ile kafa kafaya aynı, ve 120 bin lira fiyatları var,
herkes cebindeki parası kadar yorum yapmış belliki, cepte para olunca aracı yerden yere vurmak kolay olmuş,
ama memlekette ki akıllı ve akılsız rakamlarına bakılınca , ortaya satış rakamları geliyor birazcık,
biraz ağır olduysa yazım, kusura bakmayın ama olsun , kibarlık falanda beklemesin kimse yüksek perdeden konuşanlara karşı tavrımda, sizler kadar off rodu bilirim, dibini de yaptım,
cebimde param olsa pajero yada land cruiser dan başka aracada binmem,
tek ortak noktamızda unimog olur galiba, onun dışında gidin ve tamircileri zengin edin lütfen

- Fayda ve Fiyat:
''Fayda ve fiyat arasındaki ilişkiye kısaca göz atalım.Faydası çok olan malların her zaman aynı ölçüde kıymetli olacakları ifade olunamaz.Öyle mallar vardır ki; faydaları çok az olmasına rağmen değerleri pek çoktur.Mesala pırlantanın faydası,hiçbir zaman zaruri gıda maddelerimizle mukayese edilecek kadar çok olmamasına rağmen değeri fevkalade fazladır.
Belirli bir geliri, tercihleri ve veri mal fiyatlarıyla karşı karşıya olan tüketici tükettiği çeşitli mal ve hizmetlerden mümkün olan en yüksek faydayı elde edebilmesi, yani faydasını maksimize etmesi için her mala harcadığı son kuruşun faydalarını karşılaştırması gerekir.Tüketici tüketimini her mal ve hizmete harcadığı son kurşların marjinal faydalarını eşitleyecek şekilde ayarlayabilirse tükettiği mal ve hizmetlerden elde etmiş olduğu faydayı en üst düzeye çıkarmış, yani maksimum faydayı sağlamış olur.''
bu durumda ucuz olarak lanse edilen '' ki ucuz olmasının nedenlerini hepimiz biliyoruz'' bu aractan faydayı şirketler toplu alımla sağlarlar.Yani bireylerin 65 bin tl ye aldığı aracı şirketler 50-55 bin gibi rakama alabilirler.Alırken kar ettiler 100 bini geçincede hemen satılır.Çünkü işletme giderleri artacak arızlar çıkacak zamanı gelen parçaların değişimi gerekecek yakıt tüketimi artacak vs vs çok satılmasından ötürü piyasada oluşan iyi ve ucuz araç algısı sebebi ile de faydasını gördüğü aracı faydasını görmeyecek bireylere sadece bu algı yüzünden çok rahat satarlar bu durumda iki tarafta memnun olur.
-Klasman Farkı:
Arazide hiçbir zaman S1 klasmanındaki bir S3 ve S4 klasmanındaki araçla boy ölçüşmeye kalkışmaz zaten etikte olmaz. 1.3 / 1.5 standartta en fazla 86 hp hadi ilave lerle olsun 95-100 hp maksimum tork u 110 nm olan araç arazide çamurda çimende oynar , hafif dere geçişlerinde debelenir amma s3-s4 kategorisinde ki araçlarla boy ölçüşemez.Offroad çu arkadaşlar avcılar gibidir sallamayı severler.Fakat bilimsel gerçekler var bilmeyenler zamanı geldiğinde öğrenir.
-Teknik Bilgi :
-Cherokee lerin gövdesi galvaniz saç , arka bagaj kapağı polyester olduğu için sadece 1.450 kg dır. Bu sebeple zaten offroad ve arazi araçları arasında tercih edilir. Jimny i görüp Cherokee sini satan varsa akıl tutulması yaşamıştır iflah olmaz.Türkiye Trial şampiyonasında geçen sene Jeep grubu Texxoff bu senede yarışlar bitmedi ama en önde ve iddalı olan yine Jeep grubudur.Bu yarışlara katılmaya çalışan Suzikilerin hali perişan dır ilk kapıdan dahi zor geçerler çoğu zaman ilk kapıda kalırlar.Tamir bakım için sıraya girip üç ay parça beklerler vs vs...
-Köprü Geçişleri :
İstanbul da yaşamak isteyenler buna katlanırlar bizim şehirlerimizin yollarımızda böyle bir ayrım yoktur.
-Satış Rakamları :
Tekrar etmekten sıkıldım satış rakamları asla ve asla bir malın iyi sağlam kaliteli olduğunu göstermez.Örnek: tavuk döner ayran yiyebilirsin neden ucuz diye herkez yemek zorunda değildir.Bu tavuk dönerin çok kaliteli bir gıda olduğunu da göstermez.
-Forumlarda Yazılı Olmayan Yazışma Kuralları :
İnternet iletişiminizi iletişim kurduğunuz kişi gerçekten karşınızdaymış gibi yapmayı adet edininiz. Çoğu yeni kullanıcı internette iletişim kurarken gerçek hayatta asla söylemeyeceği ya da söylemeyeceği ifadeleri sarfetmekten ya da saygısız olarak nitelendirilebilecek üslup kullanmaktan kaçınmamaktadır. İletişim aracınız internet dahi olsa, karşınızdaki kişinin bir insan olduğunu unutmayınız. Mesajlarınızı anlaşılmak için net ve dilbilgisi kurallarına uygun olarak yazınız.
Forum Alanları karşılıklı yardımlaşma esasına dayanır. Forumları sadece kendi sorularınıza yanıt almak için kullanmayınız. Cevabını bildiğiniz soruları yanıtlayınız.

selamlar saygılar....

Burda 2,3 tane tip var onlar kendilerini çok iyi bilirler , işleri güçleri kendi aracıyla alakası olmayan marka başlıkları altında kime saralım hesabı yapıyorlar
Olum siz ne ayaksınız lem kendi araç markalarınız altında kaale alınmıyormusunuz ?
Dikkat ediyorum özelliklede dusterda lar , ezikmisiniz olum siz??

Burda 2,3 tane tip var onlar kendilerini çok iyi bilirler , işleri güçleri kendi aracıyla alakası olmayan marka başlıkları altında kime saralım hesabı yapıyorlar
Olum siz ne ayaksınız lem kendi araç markalarınız altında kaale alınmıyormusunuz ?
Dikkat ediyorum özelliklede dusterda lar , ezikmisiniz olum siz??

Pek seviyesiz gördüm seni

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..

Pek seviyesiz gördüm seni

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..
maalesef bazı caponcular ( aramızdaki iyi niyetli bilinçli arkadaşları tenzih ederim) genelde bizim egsoz dumanımızı yuttukları için beyinlerine oksijen az gider ve bu onların yaşamını olumsuz etkiler. Saldırganlık , öfke nöbeti , anlayış bozukluğu , kendini ifade edememe başlıca belirtilerdir.Genelde albea doblo kango tarzı tecrübeleri olduğundan 2.0 motor vitara ya bindiklerinde bunu arazi aracı zannedip camel trophye katılmış maceracı edası ile dere kenarı pikniğe giderler ve kendi kendine sevinirler.4x4 vitesini kullanmadıkları için üzerine dantel örtü koyarak aksesuar olarak değerlendirirler.İflah olmazlar tedavi mümkün değildir.Bu sebeple başını okumadıkları forumun kıçına bakarak yorum yazarlar. 2.0 motor araca binip 4.0 / 5.2 / 5.9 motorlu araç sahiplerini ezik zannederler ki kendi ezikliğinin bile farkında olmayan şaşkınlardır.Araçları onlara macera yaşatamadığından özenti ile rumuzlarına genelde kaşif maceracı gibi ekler koyarlar .
Velhasıl konunun özü internette forumda tanımadığınız insanlarla yazıştığınızı unutmayın.Mahalle kahvesi sohbetlerinizi başka yerde yapın.Burada insanlar bilgi ve tecrübe paylaşımı yapıyor.Araç markanızın fanatizmini kendi ortamlarınızda yapınız.Saygı göstermezseniz saygıda görmezsiniz bunu unutmayın.

selamlar saygılar

Maxresdefault

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR