Duster'a Sıra Yazacaklar!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan youngsun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,286
ben de bunu yazmak istedim ama sonradan vazgeçtim. demek benim gibi dikkatini çekenler olmuş..
sağ olsun arkadaşı her Jeep konusunda ben de görüyorum, Jeep lerle ilgli her konuda mutlaka korando reklamı yapıyor...
Bir iddia attik ortaya ispat etmek lazım f/p en basarılı arazi aracı diye insaat isine girmeseydim cokda da ispat ederdim ama şu aralar kafamda kuruyorum
1) motor canlanması lazim youtube da dieselmeker diye bir izlandali var om 602 603 606 diesel motorlar konusunda aslında mekanik bosch pompalar hakkinda yemis yutmus bir arkadas (180-350hp arası güç alıyor) onu takip edip napiyor bakmak lazim sonra rus sitelerinden ogrendigime gore 5.5 mm elamanlar 6.0 mm olunca ve dogru kamber acisiyla baskaca birsey degistirmeden 12 hp aliniyor plani belirledikten sonra Bucak sanayisinde usta arkadaslarla uygulama yaparim yada ivedikten 110 hplik unimog pompasi yerine 190 hp lik yine om 352 a pompasi uyduran ustayla (ford kamyona ilk turbo koyan yer Bucaktir ivedikteki de 416 ya ilk 190 hplik pompa yapan adam) ,
2) motor isi bittikten sonra difransiyellere gelecegiz arkaya elektrikli tam kilit yapacagiz eaton aday dana 44 olunca secenek cok rubicon cheroke aynı diff bildiginiz uzere
3) bunlar bittikten sonra ön difransiyel dana 35 kilit yapacagiz salincaklara bakicaz keyif vermiyorsa "şimdiye kadar rahatsız olmadım" sabit difransiyel uygulayacagiz olay bitecek sadece şanzıman kilidimiz olmayacak zaten bu da 10 aractan 9 unda yok bu saydıklarımız maksimum 10bin tl bütce ile olacak

bakin en azından sayemizde boyle bir araç olduğunu anlamişsınız faydam dokunmuş size

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
gezinti yapıyorsan az masraf olsun diyorsan,Eski model araba alıp her yıl ilave 7-8K TL masraf yapacağına , alınır bence, okadarda ön yargılı değilim duster'a.
kendi bindiğim araçla kıyaslayarak yorum yapmıyorum tabi. toprak ve hafif çamur aracı, off-road değil, yaklaşma açısı ve tırmanma için gücü yetersiz gelebilir...

bazı nehir geçiş videoları bile gördüm çok başarısız bi araç değil gibi.

hangi aracın içinde olmak istersiniz ? (Allah hepimizi korusun) fakat bize akıl verilmiş düşünebilelim diye...

Sıfır ı 65-75 tl olan dandik araç yerine aynı bütçeyle 2. el daha güvenli araç mı ? mevzu dere geçmek tepe aşmak değil verdiğinin karşılığını almak. Ne duster mış yahu yüzyılın aracı ilan edilecek....

Bir iddia attik ortaya ispat etmek lazım f/p en basarılı arazi aracı diye insaat isine girmeseydim cokda da ispat ederdim ama şu aralar kafamda kuruyorum
1) motor canlanması lazim youtube da dieselmeker diye bir izlandali var om 602 603 606 diesel motorlar konusunda aslında mekanik bosch pompalar hakkinda yemis yutmus bir arkadas (180-350hp arası güç alıyor) onu takip edip napiyor bakmak lazim sonra rus sitelerinden ogrendigime gore 5.5 mm elamanlar 6.0 mm olunca ve dogru kamber acisiyla baskaca birsey degistirmeden 12 hp aliniyor plani belirledikten sonra Bucak sanayisinde usta arkadaslarla uygulama yaparim yada ivedikten 110 hplik unimog pompasi yerine 190 hp lik yine om 352 a pompasi uyduran ustayla (ford kamyona ilk turbo koyan yer Bucaktir ivedikteki de 416 ya ilk 190 hplik pompa yapan adam) ,
2) motor isi bittikten sonra difransiyellere gelecegiz arkaya elektrikli tam kilit yapacagiz eaton aday dana 44 olunca secenek cok rubicon cheroke aynı diff bildiginiz uzere
3) bunlar bittikten sonra ön difransiyel dana 35 kilit yapacagiz salincaklara bakicaz keyif vermiyorsa "şimdiye kadar rahatsız olmadım" sabit difransiyel uygulayacagiz olay bitecek sadece şanzıman kilidimiz olmayacak zaten bu da 10 aractan 9 unda yok bu saydıklarımız maksimum 10bin tl bütce ile olacak

bakin en azından sayemizde boyle bir araç olduğunu anlamişsınız faydam dokunmuş size

Yani ne anlamamız gerekiyor bu yazıdan

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..

Yani ne anlamamız gerekiyor bu yazıdan

Korando kor )) 92eebb3aa8be28336cf1a676a1329268

Rubiconun kore muadili bence daha da yakisiklisi )

4e8374919f520f578dca66610b552561 15133d568b4bde9e754d6bff670cffcd Ab1ce78dd882d28cf309305b5600648b 0723fe867a4d4a09823254458bb08a83
Varmı daha yakışıklı bizim araçlara kızlar binmeye korkuyor

Benim araç sizinkinden daha çirkin o yüzden daha yakışıklı ve sorunsuz araç biz tek kapıdan tek kız alıyoruz arkası böyle oluyor çünkü Fbf1cf5a3d7f42aa16b4254e14aab45b kısacası korando kor...

Benim araç sizinkinden daha çirkin o yüzden daha yakışıklı ve sorunsuz araç biz tek kapıdan tek kız alıyoruz arkası böyle oluyor çünkü Fbf1cf5a3d7f42aa16b4254e14aab45b kısacası korando kor...

Derdin yataksa transporter al ama yenge duymasın

Derdin yataksa transporter al ama yenge duymasın

Aynen bende 4x4 panelvan var zaten, unimog da var 4x4 kamyonette var Korando do var , kisaca 4x4 her mok var tek ugrasimiz osuruk jeepler değil her zaman derim offroad jeeple yapilmaz kamyonla yapılır

Aynen bende 4x4 panelvan var zaten, unimog da var 4x4 kamyonette var Korando do var , kisaca 4x4 her mok var tek ugrasimiz osuruk jeepler değil her zaman derim offroad jeeple yapilmaz kamyonla yapılır

Bunlar hep genclik hevesi birgun sende dogru yolu bulacaksin Avukat bey

jeepxj35

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR