Duster Aracınıza Ne Gibi Değişiklikler Yaptınız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SERKANEFE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,463
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 455,066

Etiketler
Ynt: Duster Aracınıza Ne Gibi Değişiklikler Yaptınız?

önçamurlukiçi 20.cm. ve arka çamurluk içi 40.cm. civarı izolasyonlu metal bölge var, kalanı plastık davlumbaz korumalı...4x4.de böyle... yani püskürtme veya fırça ziftleme yeterli olur gibi... özellikle su-çamur tutan yerler boyansa yeterli sanki... ayrıca alt-taban bölgedede boyama yapılırsa daha ıyı olur... yani iş tadilat-boya olursa, uzar gıder lıste... ;D

cem.321' Alıntı:
Ümit bey merhaba, sizin BFG leri almadan önce yine BFG 225/70R16 versiyonunu incelediniz mi? BFG 225/70R16 buldum ama uyup uymayacağından emin değilim... ;)
Cem Bey 225/70/16 AT BFG lastik %100 sürter, yükseltme olmadan takılmaz. ;)

ümiterkan' Alıntı:
Cem Bey 225/70/16 AT BFG lastik %100 sürter, yükseltme olmadan takılmaz. ;)

Teşekkür ederim Ümit bey, sanırım Yokohama G012 A/T alacağım.. ama hala kararsızım.. ???

Vallaha ben sürdüm 2 kat attım çok ta güzel oldu normal boya sürer gibi bol bol sürdüm dış görünüş olarakta çamurluklar daha büyük duruyo araba biraz daha güzelligini belli ediyo tavsiye ederim

cannnn' Alıntı:
Vallaha ben sürdüm 2 kat attım çok ta güzel oldu normal boya sürer gibi bol bol sürdüm dış görünüş olarakta çamurluklar daha büyük duruyo araba biraz daha güzelligini belli ediyo tavsiye ederim

Sevgili cannn, bir foto koyarsan, bir de, ses yalıtımına etkisi olup olmadığı hakkında bişey söylersen memnun olurum.

cannnn' Alıntı:
Ben de aracı iyice yıkatıp uygulucam en kısa zamanda.
Ancak boyacı ortalama 1 sene ömrü olduğunu söyledi. Zamanla aşırı sertleşerek parça parça dökülüyormuş ü.Bir de Yani her yıl sürmek gerek sanırım.

olguncandan' Alıntı:
Sevgili cannn, bir foto koyarsan, bir de, ses yalıtımına etkisi olup olmadığı hakkında bişey söylersen memnun olurum.
aracın resmi zaten var 56. sayfada yani bi önceki sayfada orda görebilrsiniz..

youngsun' Alıntı:
Ben de aracı iyice yıkatıp uygulucam en kısa zamanda.
Ancak boyacı ortalama 1 sene ömrü olduğunu söyledi. Zamanla aşırı sertleşerek parça parça dökülüyormuş ü.Bir de Yani her yıl sürmek gerek sanırım.

hımm bakalım artık ne olucak bi sene sonra 2 kat attım bende ve vallaha çamur çıktı çamurluktan ses olarak bi artısı olduguna inanıyorum bende tam test etmedim yani taşlı yola felan girmedim içeri tekerlek taş attıgı zaman anlarım tam olarak diorum:smiley: saygılar

ben yaylaya köye çıkıyom, geçen yağmurda, çakıl-çamur çamurluğun plastık-metal aksama vuruyordu, takırtısı çok hoştu... ;D yani plastık aksam sesi illakim iletecektir, çok fazla ses izalasyonu olur mu bılmem... 8)

uzun süredir takip ediyorum.çok güzelpaylaşımlar oluyor.bende ufak tefek bazı değişiklikler yaptım fırsat ve imkan oldukça yapmaya çalışacağım. ilk olarak bagajı açınca beyazgörünen yer hem çizilecekti hemde görünüm için ince yapışkanlı keçelereden yaptım.fırsat olursa içeridevam edeceğim maliyet 5 tl ;) . ikincisi kaput altı fitil taktım ama önce tam basmadı anlamsız oldu sonra izolosyon süngerini keserek kaput altına yapıştırdım. fitile bastı kaput daha yumuşak kapandı. sadece alttan toz geliyor onada yapacak birşey yok ama seste azalma oldu diyebilirim. fiyatı toplam 20 tl. komik görünmesine rağmen kaput altı olduğu için işlev bence birinci sırada.bundan sonra sırada kolçak,paçalık var. olguncandan muhterem size yanıt yazdım ama olmadı görüşebiliriz memnuniyetle... resimleri yükleyebilirsem iyi yada kötü yorumlaroınızı bekliyorum.

bagaj kaput gayet iyi olmuş.
bagajı kapatınca ses azaldımı ..
keçe yapışkan sağlammı sonradan çıkmasın..

arkadases ile ilgili bir değiklik olmadı.ama önden gelen motor sesinde azalma var gibi. şimdibir da yapsam keçelere bally tarzı bir yapışkan sürerim. sıcaktan salıyor içerden bantla sabitledim.

gerginyo' Alıntı:
arkadases ile ilgili bir değiklik olmadı.ama önden gelen motor sesinde azalma var gibi. şimdibir da yapsam keçelere bally tarzı bir yapışkan sürerim. sıcaktan salıyor içerden bantla sabitledim.
Motor bölümü lastiklerini nereden ve kaça aldınız.Birde arkada kullandıklarınızı nereden temin edebiliriz.

20 tl kapı fitili oto camcılarda bulabilirsiniz. keçe 5 tl tekzenden aldım.

gerginyo' Alıntı:
20 tl kapı fitili oto camcılarda bulabilirsiniz. keçe 5 tl tekzenden aldım.

Azizim gerginyo, seni kazıklamışlar; ben 10 tl ye taktırmıştım. ;D

Geçen tekzene uğradım; kaputa kestiğin yalıtım maddesi yapışkanlı mıydı, yoksa sen mi yapıştırıcı sürdün gerginyo? Çünkü ben "yapışkanlısı var mı" dedim, yok dediler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.