Duster Aracınıza Ne Gibi Değişiklikler Yaptınız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SERKANEFE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,463
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 462,986
Ynt: Duster Aracınıza Ne Gibi Değişiklikler Yaptınız?

offroad modifeleri(lastik-mekanık) olanlar rahatça kampa-dağa gidebilir... ;D bizim araçlar çıplak-satnadart-stok halde, sakata gelir orlarda... ;)

ayrıcana Bursa da ne kampı bu, ilanını duymadık... ??? 8)

Etiketler

duster için sis farı zenon h kaç? h1 mı h7 mı bi yardımcı olursanı sevinirim saygılar :smiley:

ümiterkan' Alıntı:
...Yakında sponsor destekli bir led uygulaması yapılacak. tek parça yekpare led spot far diyebiliriz. Gerçi benim istememle olmadı ama bedava olunca bir takalım diyoruz yakışmazsa çıkararırım zaten. Tanıyanlar bilir Türkiye'nin kadın offroadçularından Yasemin Toker hanımla Rize'li olması hasebiyle bir vesile ile burada tanıştık, kendi çevresinden dostlarıyla konuşup böyle bir led uygulamasını benim araca yapabileceğini söyledi. Bakalım yakında takılır burada da paylaşırım. Eşi de Monroe amortisörlerinin Türkiye distribütörüymüş gazlı offroad amortisörleri de ayarlayabileceğini söyledi ama İstanbul'a gitmek kaydıyla :smiley:
Araca yapılan değişiklikler: Daha önce bahsettiğim, gecikmeli de olsa Led Spot'larımız geldi :smiley: ve montajı yapıldı. Ayrıca Duster'a dağ havası aldırıldı ;)
59NJH.jpg

sGhUU.jpg

icrdk.jpg

Rcb1W.jpg

L3sKl.jpg

Exjqo.jpg

QOxoR.jpg

nxNfT.jpg

JfcXb.jpg

np0AW.jpg

Teh9v.jpg

aczYK.jpg

qxpSu.jpg

ZVQFG.jpg

ümiterkan' Alıntı:
Araca yapılan değişiklikler: Daha önce bahsettiğim, gecikmeli de olsa Led Spot'larımız geldi :smiley: ve montajı yapıldı. Ayrıca Duster'a dağ havası aldırıldı ;)
Dağ havası Dustera yaramış Ümit bey ;D ;D , Led panelide nefis olmuş. Bende bi süre önce youtube da gördüğüm bir videoda benzeri bi panel için şu web sitesini bulmuştum da Ankarada nerede yaptırabilirim araştırma fırsatı olmamıştı.
www.taskulamput.fi/tuote/led_tyovalopaneeli_180w/
Bununki :
Tescil): 18000 lm
Yaygı: geniş
Tedarik gerilimi: 10 ~ 30V
Işık renk: 6000K
Boyutlar: 78 cm x 12 cm
izolasyon : IP 67
Güç tüketimi 16A @ 12V ve 8A @ 24V
60 Adet 3W lık led
Sizinki varsa teknik özelliklerini paylaşırmısınız?

önsinyal-sis folyo, kapılara plast.çıta koruma, önceden ön-arka-yan korumalar,etiketler,vs...içerde ön-arka kamera, indash teyp, kolçak,vs... saymayı unuttuklarım, görülenler...sona geldi sayılır aksesuar işi... ...dodik ve lastik kaldı oda kışa girerken halolcak... 8)
arazıye çıkanların öncelikle tampon koruma yapması şart gibi... ;)
Dustere aksesuar da gidiyo , şekil oluyo bea... ;D Maşallah ....

bilalr' Alıntı:

Aracınız çok güzel olmuş...kazasız belasız kullanmak nasip ettsin...

Yalnız dikkatimi çeken bir şey var...

Araziye çıkacak olanlar tampon korumadan önce aracın yüksekliğini korumalıdır...Sizin araç hem çift eksoz /koruma demiri hemde yan basamaklardan dolayı yükseklik kaybetmiş...dolayısı ile takılan bu aksesuarlar özellikle yan basamaklar ...belli yükseltileri geçişte ve dönüş manevraları esnasında aracı alttan vurmanıza ve hasar almanıza sebep olacaktır...

Bunlarıda dikkate alıp araziye çıkmalısınız... diye düşünürüm...

Öztürk FX' Alıntı:
Aracınız çok güzel olmuş...kazasız belasız kullanmak nasip ettsin...

Yalnız dikkatimi çeken bir şey var...

Araziye çıkacak olanlar tampon korumadan önce aracın yüksekliğini korumalıdır...Sizin araç hem çift eksoz /koruma demiri hemde yan basamaklardan dolayı yükseklik kaybetmiş...dolayısı ile takılan bu aksesuarlar özellikle yan basamaklar ...belli yükseltileri geçişte ve dönüş manevraları esnasında aracı alttan vurmanıza ve hasar almanıza sebep olacaktır...

Bunlarıda dikkate alıp araziye çıkmalısınız... diye düşünürüm...
bencede dogru bişey bu

Monti' Alıntı:
Dağ havası Dustera yaramış Ümit bey ;D ;D , Led panelide nefis olmuş. Bende bi süre önce youtube da gördüğüm bir videoda benzeri bi panel için şu web sitesini bulmuştum da Ankarada nerede yaptırabilirim araştırma fırsatı olmamıştı.
www.taskulamput.fi/tuote/led_tyovalopaneeli_180w/
Bununki :
Tescil): 18000 lm
Yaygı: geniş
Tedarik gerilimi: 10 ~ 30V
Işık renk: 6000K
Boyutlar: 78 cm x 12 cm
izolasyon : IP 67
Güç tüketimi 16A @ 12V ve 8A @ 24V
60 Adet 3W lık led
Sizinki varsa teknik özelliklerini paylaşırmısınız?
Ayrıntılı Teknik özelliklerini maalesef bilmiyorum Monti Bey ama 6 led 2 wat güç çekiyor ışığı oldukça uzağa çakıyor. Bir de Tek Led'in tanesinin 8 TL olduğunu biliyorum :smiley: Bize bunu hediye eden kişi çift sıra 72 adet ledden oluşan bir şekilde verdi. Çok büyük ve ağır olduğu için 30'lu olarak iki parçaya böldük geri kalanları da 6'lı ledli olarak 2 tane yaptık. Onları da arkaya takacam.

bilalr' Alıntı:
önsinyal-sis folyo, kapılara plast.çıta koruma, önceden ön-arka-yan korumalar,etiketler,vs...içerde ön-arka kamera, indash teyp, kolçak,vs... saymayı unuttuklarım, görülenler...sona geldi sayılır aksesuar işi... ...dodik ve lastik kaldı oda kışa girerken halolcak... 8)

Bu kadar aksesuarla sizin araç tabii ki çok yakar :smiley:

..yan korumalar maşpiyel alt uçtan 2-3.cm alt hıza geçişi var, geçişte çok sorun olmaz, zorlayacak yere girmeyız olur bıter, araca fazla zarar vermemek bilakıs zararı koruma kromlara aktarmak için yaptık zaten.... ;)
..çift egzos diğerıyle aynı sevıyeden alındı, eksoz davlunbaz görüntüsü kapatıldı, sevıyeler aynı, kauçuk takviye bağlantısı ayrıca var, zorlanırsa ilave eksoz kopcak şekılde monajlandı... ;)
..yakıt artışı 30-40 kg koruma kromdan olcaksa olsun da, o kadar farketmez gibi... ;)
..nıhayetınde kişisel zevk tercıh ıhtıyaç mevzuları bunlar... 8)

duster üretim bandı... araçlarımız ne şartlar altında üretiliyor bi bakın bakalım ;)

http://www.youtube.com/watch?v=VVZt-YE2iIA&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=PJuyjUpr3DM&feature=related

Aracıma yaptıgım uygulama şasi boyası ile çamurlukları boyadım
daha önce bahsettigim uygulamayı sonunda yaptım gayet hoş oldu
ses bakımından sanki biraz daha tok oldu araba 2 kat atıldı ön ve arka çamurluklar.
saygılar duster ailesi:smiley:

bilalr' Alıntı:
Bilal bey nazar değmesin diye mi aracı bu hale soktunuz. ;D Duster'ın dusterlığını baya bi bozmuşsunuz helal olsun size :smiley: Dacia'nın yerinde olsam elinizden aracı geri alırdım ;D

bilalr' Alıntı:
..yan korumalar maşpiyel alt uçtan 2-3.cm alt hıza geçişi var, geçişte çok sorun olmaz, zorlayacak yere girmeyız olur bıter, araca fazla zarar vermemek bilakıs zararı koruma kromlara aktarmak için yaptık zaten.... ;)
..çift egzos diğerıyle aynı sevıyeden alındı, eksoz davlunbaz görüntüsü kapatıldı, sevıyeler aynı, kauçuk takviye bağlantısı ayrıca var, zorlanırsa ilave eksoz kopcak şekılde monajlandı... ;)
..yakıt artışı 30-40 kg koruma kromdan olcaksa olsun da, o kadar farketmez gibi... ;)
..nıhayetınde kişisel zevk tercıh ıhtıyaç mevzuları bunlar... 8)
Aracınızdaki yan ve ön arka korumaları araziye girdiğinizde elinize alacaksınız haberiniz olsun bilal bey ;) Asfaltta kullanacaksınız o ayrı tabi.

can kardeşim..o pütürü fırça ile mi uyguladınız? alttaki mevcut pütür üstüne doğrudan mı, yoksa bir astar falan ile mi uyguladınız?

offroad pek düşünmüyorum... tatlı araziye girerim... genelde asfalt-toprak yolda kullanacam... sorun değil yani... ;)
aracın görüntüsünü biraz bozdum, nazar değmesin etkisi var... ön ve yanda fazla bişi yok, arkada renk var o kadar... nesıne neden takılıyorlar anlamadım... maksatlı takıntı olabılır... ??? azda renk olsun dedık... çok sade araba da hoşuma gitmiyor, arabada imaj olsun, satarken sökeriz, galeri moduna getırırız gerekırse... nıhayetınde abartılı veya abartısız görüntü yani... herkesın kendı zevki vardır, para vermışık yanı elin zevki için almıyoz kendi zevkimize tercihimize göre alıyoz yapıyoz... herkes kendi zevkıne-tercihine göre umursuzca yaşıyor zaten... 8)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR