Doğu Anadolu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 75
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,922

Etiketler

Orduzu pınar başı tabiat parkı pınar başlangıç yeri berrak temiz ve buz gibi bir su göl gibi oluyor,etrafı ağaçlık saklı cennet gibi ama bu kadar güzel cennet gibi bir yeri biz insanlar mahvetmişşiz, gölün üstü pet şişe si atıklar plastik dibi de atık var akar su olduğu için içinde balık yaşıyor gereken önemi vermeleri dileği ile, giriş ücretsiz fakat içerdeki uygulamalar iki katı fiyatı ile
Piknik alanı gece 11 e kadar açık, yakın da hayvanat bahçesi var 17 de kapanıyor olumsuzluklara rağmen kesinlikle görülmeye değer güzel bir yer

Yolumuzu Elazığ A çeviriyoruz, Malatya kale ilçesine giriş te dinlenme tesisi var uygun bir yere çektim uykuya daldık ailece bu gezimiz deki ilk gece

Akçadağ ilçesi LEVENT VADİSİ ile Arapgir ilçesi KAYARASI KANYONU ndaki kamp alanı müteakiben , Keban ÇIRÇIR ŞELALESİ ni de görmenizi tavsiye ederim .

Sabah 9 gibi Elazığ A ulaştık Elazığ merkezi gezdik,merkezde ilgi çekici çok şey bulamadık Elazığ harput A çıktık, Elazığ halkı oldukça nazik ve cana yakın sevdik, harput ta
Arap baba türbesi var vücudu çürümeyen bir zat yıllar önce görmüştüm şimdi beden kapalı görülmüyor, harput kalesi, çok eski camiler, hoca hamamı yıkık durumda harput Elazığ A yüksekten kuş bakışı var harika bir manzara

Ordan çıktık hazar gölü kenarında sivrice de konakladık harika bir göl, güvenlik gayet iyi akşam ezanından sonra polisler kontrol etti, yatsı namazından sonra bekçiler tek tek araçları kontrol ettiler içim gayet rahat, penceremden gölü izleyerek uzanmak güzel
Sivrisineği çok karavanda olmamız nedeni ile içeri giremiyorlar kontrol sırasında çok az perdeyi açmama rağmen 30 tene yakaladım

Sivriceden öğlen çıktık Bingöl üzerinden Erzurum A doğru yol aldık, Bingöl de gezilebilecek bir yer bulamadık, Erzurum çat ilçesine gelince yol alacak mecalim kalmadı yol dağlık olduğu için çok vakit aldı