Discovery V8 - Discovery 2.5 TD Tercihi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 377
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 92,484

Hangisini Tercih Edersiniz?

• Discovery I 3.9 V8

Kullanılan: 129 53.3%
  • Discovery 2.5 TD

Kullanılan: 113 46.7%

• Kullanılan toplam oy
    242
Ynt: Discovery V8 - Discovery 2.5 TD Tercihi

edaghan' Alıntı:
Merhaba;

Hangi aracı seçmeniz gerektiğine sadece alım maliyetine göre karar vermemek lazım. Kullanma amacınızı belirleyin. Şehir içi, arazi, uzun yol, kamp, offroad vs... Aracın iç hacmi, sundukları, yürüyen aksamının yapısı, düşündüğünüz modifikasyonlara uygunluğu, oturduğunuz bölgede bakım ve onarımını ne ölçüde karşılıyor olabileceğiniz, aksesuar seçenekleri gibi bir çok konuyu inceleyerek kendinize en uygun aracı seçebileceğinize inanıyorum.

Hangi aracı alacağınıza karar vermek sıkıntılı bir evre, ve eğer aldığınız aracı kullanırken doğru kararı veremediğinizi hissediyorsanız; sonrası daha da zorlaşır. Eğer imkanınız var ise, araç almadan evvel arkadaşlarınızın araçlarını inceleyip kullanmaya çalışın.

Kolay gelsin.

Cevap için teşekkürler. Ağır şartlarda off-road düşünmüyorum mesela. Yani bilerek dur bakim benim araba buradan geçebilir mi falan gibi düşüncelerim yok. Ekspedisyon amaçlı, uzun yolculuğuda çıkabileceğim, dağların, ormanların ulaşılmaz bölgelerine kamp için yolculuklar planladığım bir araç yapmak istiyorum. Defender'a çok hevesliydim ama içine girip oturunca işlerin dışarıdan gözüktüğü gibi olmadığını anladım. Yani bizim piyasaki Defender lar için söylüyorum. € 100.000 civarındaki ithal Defenderlar bunun dışında tabiki. Artık 20 yaşında olmadığım için konfora önem veriyorum. Herşeyden önemlisi sürüş güvenliği, eşim, çocuklar falan derken Defender çok sert geldi. Araca yapmayı düşündüğüm modifikasyonlar şimdilik jant lastik, yükseltme, ön ve/veya arka off road tamponu ve vinç ile sınırlı olacak. Sonrasını bilmiyorum.
Bakalım bize ne kısmet olacak:smiley:
Saygılar

Etiketler

mohawk' Alıntı:
Cevap için teşekkürler. Ağır şartlarda off-road düşünmüyorum mesela. Yani bilerek dur bakim benim araba buradan geçebilir mi falan gibi düşüncelerim yok. Ekspedisyon amaçlı, uzun yolculuğuda çıkabileceğim, dağların, ormanların ulaşılmaz bölgelerine kamp için yolculuklar planladığım bir araç yapmak istiyorum. Defender'a çok hevesliydim ama içine girip oturunca işlerin dışarıdan gözüktüğü gibi olmadığını anladım. Yani bizim piyasaki Defender lar için söylüyorum. € 100.000 civarındaki ithal Defenderlar bunun dışında tabiki. Artık 20 yaşında olmadığım için konfora önem veriyorum. Herşeyden önemlisi sürüş güvenliği, eşim, çocuklar falan derken Defender çok sert geldi. Araca yapmayı düşündüğüm modifikasyonlar şimdilik jant lastik, yükseltme, ön ve/veya arka off road tamponu ve vinç ile sınırlı olacak. Sonrasını bilmiyorum.
Bakalım bize ne kısmet olacak:smiley:
Saygılar

aynı düşüncelerdeyiz ayrıca MPI modelleri var ben onlarada bakıyorum gerçi pek tavsiye etmiyorlar ama bana hoş gibi geliyor bakalım nasıl bir yol izliyceksiniz bana kılavuzluk etmiş olursunuz....

bende TD discovery ve v8 arasında tercih yapıp 3500 v6 pajeroda karar kıldım ;D

Tempus' Alıntı:

Kürşad'çım;

Senin

- Discovery Seri 2 TD5
- Suzuki Vitara,
- Discovery Seri 1 V8
- Toyota Land Cruiser
- Mitsubishi Pajero V6

tecrüben var. Doğal olarak elinden geçen araçların her birinden bir şeyler öğrendin ve kendine hangisi daha uygunmuş, onu keşfettin.. ama bu işlem, hem zamana hem paraya mal oldu. Şanslıydın ki, senden çıkan arabalar kapışıldı (neden acaba? :smiley: ) ki, bir sonraki aracına geçebildin...

İdeali, istediğin araca 3. veya 5. aracında değil; mümkünse ilk aracında kavuşabilmek.. Sazın aynı teline aynı notasına basıp mutlu olabilmek... :smiley:

dergim dede bu konuda yazdım zaten, hangi araçdan çok hangi amaç için araç önemli.

4x4 belli markaların bütün araçları aklıbaşında ve üretilme amaçlarına göre kullanılırsa üzmez. Modifiyeleride olması gerektiği kadar ve gereken malzemelerle yapılırsa sıkıntısı az olur.

Dediğin gibi ben 6 farklı 4x4 sahibi olup modifiye edip sattım. Böylece çok farklı araçları birebir denemiş modifiye etmiş tecrübe etmiş oldum. Şu andada pajeroya biniyorum . ama sattiğim bütün araçlarımı şartlar öyle gerektirirse zevkle geri alıp zevklede kullanırım. Hepsi beni memnun etti.

Tempus' Alıntı:
Sn. Tempus,
Eğer benim bütçe içinde sizin turuncu Mitsubishi gibisi olacaksa problem yok benim için:smiley:

mountaineer16' Alıntı:
aynı düşüncelerdeyiz ayrıca MPI modelleri var ben onlarada bakıyorum gerçi pek tavsiye etmiyorlar ama bana hoş gibi geliyor bakalım nasıl bir yol izliyceksiniz bana kılavuzluk etmiş olursunuz....
MPI lar piyasada ama dediğiniz gibi pek önerilmiyor. Motoru küçük olduğu için arazide yeterli performansı gösteremediğinden bahsediliyor. Yinede buradaki arkadaşlar daha iyi bilir tabiki.

mohawk' Alıntı:
Sn. Tempus,
Eğer benim bütçe içinde sizin turuncu Mitsubishi gibisi olacaksa problem yok benim için:smiley:

turuncu ve 33 lastikli bir discovery den daha ucuz orası kesin :smiley:

Merhabalar,

Soracağım soru aslında konunun başlığı ve ben bütün konuyu hatmedip yinede karar verememe sancısı içindeyim. Lpg olmasa iyi olur der içim ama yazdıklarınız... Uzman görüşleriniz konuyu hortlatmaya neden olacak biliyorum ama ne dersiniz linklerdeki araçlar için ?

bir v8
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-suba-gallery-2003-model-yeni-gorunumlu-hatasiz-53709319/detay/
ve td5
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-arazi-gormemis-arazi-arci-62937458/detay/
senelerde farklı motorlarda :smiley:

Çok ağır arazide kullanım derdim değil ancak artık mevcut aracın altı dümdüz oldu. Giremediğim patikalarda çıkamadığım yaylalarda beni çağırıyor. :smiley:

Bu konu ile ilgili herkes fikrini soylemis gerek burada gerek ise diger topicler de. Bundan sonrasi icin kendinizi dinleyin ve karar verin derim ben oyle yapmistim
:smiley:
Kimse sizden daha iyi bilemez sizin ihtiyacinizi ...

Ynt: Discovery V8 - Discovery 2.5 Td Tercihi

Merhaba, başlıktaki iki model için de merak ettiğim bir konu var; kaç yılına kadar alüminyum üretilmiştir? Teşekkürler.

Ynt: Discovery V8 - Discovery 2.5 Td Tercihi

doğaberk' Alıntı:
Hantal olmasa bide temizi olsa kaçırılmazmis.

Eğer Tdi/Td5 hantal geliyorsa Discovery'nin V8'i de var. VX100'den daha ataktır. Tüketimleri de en az VX100 kadar olduğu için genelde az kullanılmışlardır yani temiz, düşük km'li araçlardır. Sahibinden.com'da birkaç ilan var, kaçırmayın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR