Discovery V8 - Discovery 2.5 TD Tercihi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AYDURAN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 377
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 90,896

Hangisini Tercih Edersiniz?

• Discovery I 3.9 V8

Kullanılan: 129 53.3%
  • Discovery 2.5 TD

Kullanılan: 113 46.7%

• Kullanılan toplam oy
    242
Ynt: Discovery V8 - Discovery 2.5 Td Tercihi

Nejat bey şu düşük km olayı benim kafamı kurcalıyor.

Bu aralar yeni bir araç ararken biraz araştırma yaptım, bazı ülkelerde servisler 100bin km lik bakımı 60bin km de bile yapabiliyorlar, sırf araç 4-5 yaşına geldi diye. Ve yine bizim buralarda genelde yapılanın aksine sadece triger seti değişmek yerine antifrizden başlayıp ne kadar motor sıvısı varsa değiştirenler de var. Tabi okkalı bir fiyat çıkıyor.

Biz ise burada düşük km'li araçların çıkarttığı garip garip sorunları okuyoruz forumlardan, çünkü düşük km'li araç ya km'si ile oynanmış araç oluyor, ya da vakti geldiği halde sırf km'si ilerlememiş diye bakımı aksatılmış araç. Hani kullanma klavuzunda antifriz değişimi için 5 yıl ya da 150bin km, hangisi önce gelirse yazan araçlar var ya, bizde onu 150bin km, ne zaman gelirse diye yorumlayanlar var, bu arada aracın ilk sahibi değişmiş ve kullanma klavuzu da kaybedilmiş oluyor, ikinci sahibinin elinde de genelde servise uğramadığı için antifrizi hatırlayan yok araç aklı başında bir ustayı görene kadar. Artı o gün 200 bin'de falan gelirse şanslısınız. Diğer motor sıvıları ise allah kerim, aracın ömrü boyunca değişmezler genelde.

Bunları da değerlendirmek lazım araç alırken.

Etiketler

nkurtkaya' Alıntı:
Eğer Tdi/Td5 hantal geliyorsa Discovery'nin V8'i de var. VX100'den daha ataktır. Tüketimleri de en az VX100 kadar olduğu için genelde az kullanılmışlardır yani temiz, düşük km'li araçlardır. Sahibinden.com'da birkaç ilan var, kaçırmayın.
valla o benzin veya LPG parası ole az buz degil, onu kullanabilmek icin ekonomik gücünün de gunümüz şartlarında bayağı iyi olması gerektiğini dusunuorm listesi 5 tl den benzin sattığımız icin suan icin sadece hayal kurabilioruz. E LPG de artık güzel bir alternatif degil. Ben sadece 300tdi icin yorum yaptim.

Bu araçlar 10 yaş ve üstü. Motor teknolojileri eski. Ekonomi beklemek doğru değil.
Hem ucuz hem az yakan hem performansı iyi hem arıza yapmayan üstüne asfaltta uçan arazide çoşan bir araç yok.
İhtiyaca, kullanım maksadına göre kişel zevk ve beklentileri en optimum seviyede karşılayan aracı seçmek ve bulmak önemli olan.
Km düşürme, bakım durumu gibi genel konular tüm 2. El araç alımında ciddi dikkat edilmesi gereken konular.

e tabi herkesin bütçe ve beklentisinin bir olması mümkün değil, o yüzden tek doğru aramak her zaman makul olmuyor. Peki V8 ler şehir içinde tüple ne tüketiyor, LT?
Teşekkürler.

22lt olduğunu söyleyenler var yanlış hatırlamıyorsam.

nkurtkaya' Alıntı:
22lt olduğunu söyleyenler var yanlış hatırlamıyorsam.
İsim vermek istemiyorum, bugun bilinir bir ustayla konuştum LPG ile 26 kullanıma gore 29 litre yakıyormuş. Tabi bunu söyleyenler de müşterileridir sanirim. Ama sahibinden birini aradım 20 litreyi görmüyor 19 lt diyor. Cok büyük fark, bu nasıl is anlamadim. Hayır sehirici 60 krs yaksa 300tdi icin alternatif olabilirdi ama 300tdi 45 ile 50 yakar dolayısıyla aradaki fark cok.

Merhaba Arkadaşlar,

Daha önce 1996 Disco I V8'im vardı. Şimdi TD5 alayım dedim. hafta sonu 2 adet td5 baktım , 2000 ve 2001 model. Tek kelime ile şunu söyleyeyim, V8'i sürmeden sakın TD5 almayın. Araba gitmiyor. Herkesin kriterleri farklıdır demiycem, çünkü gerçekten gitmiyor. Tek derdiniz yakıt ise de o zaman bu arabayı almayın. saygılarımla.

Tümay

Ben de alıcam da iki disco 300 tdi arasında kaldım biri 98 model abs li diğeri 97 modelin ABS sizi. Bana genelde ABS leri bu yıllardaki araçlarda hem eskiliğin getirdiği nedenden hemde arazideki şartlardan dolayı çok arıza çıkardığını söylediler. Bu yargıya katılıyor musunuz? Bir de ABS de problem çıksa ne olur, yaptırması çok mu tutar, neyi bozulur bunları öğrenemedim. Fikirlerinizi paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Doğa

doğaberk' Alıntı:
Ben de alıcam da iki disco 300 tdi arasında kaldım biri 98 model abs li diğeri 97 modelin ABS sizi. Bana genelde ABS leri bu yıllardaki araçlarda hem eskiliğin getirdiği nedenden hemde arazideki şartlardan dolayı çok arıza çıkardığını söylediler. Bu yargıya katılıyor musunuz? Bir de ABS de problem çıksa ne olur, yaptırması çok mu tutar, neyi bozulur bunları öğrenemedim. Fikirlerinizi paylaşabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

Doğa

ABS uzun yolda bu gibi ağır araçlar için çok önemlidir. eğer ağır offraod yapacaksınız sürekli sensör arızası verebilir. iptal etmesi çok kolaydır.

hafta sonu 2001 model disco 2 td5 denedim çok beğendiğim bu aracı bu deneme sürüşünden sonra vaçgeçtim.araç rampa yukarı nerdeyse hiç yürümüyorbu kasaya bu motor hiç gitmemiş

degrente' Alıntı:
hafta sonu 2001 model disco 2 td5 denedim çok beğendiğim bu aracı bu deneme sürüşünden sonra vaçgeçtim.araç rampa yukarı nerdeyse hiç yürümüyorbu kasaya bu motor hiç gitmemiş

Chiplisini kullanmanizi oneririm .

arkadaslar bilindigi uzere bende de bir td5 var 2004 model chip uygulamasi nasil ve nerede yapiliyor acaba yardimci olurmusunuz

degrente' Alıntı:
Selamlar, fanatik değilim ama biraz haksızlık olmuş. TD5 en azından benimki o kadar baygın br araç değildir. Geçen yaz bagaj full dolu bir sürü yer gezdim. Araçtan tabiki V8 performansı beklememek lazım ama aracım yüklü olduğu halde hiç hissettirmedi. Başka TD5'ler ile de deneme sürüşü yapmanızı öneririm.
Saygılar

Ilk araci aldigimda benim aracta gitmiyor yokuslarda bayiliyordu ve cok gec ivmeleniyordu fakat ankaradaki ilk bakimda vesgate (ibare yanlis olabilir) hortumu yerinden cikmis ve yerine takildi suan o bayilma ve gitmeme durumu yok bilginize

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,520
Kayıtlı Üye Sayımız
172,179
Kaydolan Son Üyemiz
AxFrost

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR