defender ı nasıl yapalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan merolzö Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 183
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 62,351
Ynt: defender ı nasıl yapalım

arkadaşlar sizden farklı bir ricam olacak mkg plakalı aracı gorebileceğim bink varmıdır esinlenmek amaçlı görmek istiyorum fakat hiç bir yerde göremedim linki varmıdır?

Etiketler

tesekkur ederım gurol bey bu arada sızın aracın lastık ve jant olculerı nedır gayet sık gorunuyor?

sağolun alican bey de yalnız arac ılan verıldıkten 2 saat sonra ben araca kapora verdım nasıl baktınız sız. izmitte satılıkkenmi baktınız ve arac ile ilgili goruslerınız nedır ve neden anlasamadınız ?

Belkide haddimi aşarak söyleyeceğim ama;gözü kapalı hiç birşey yapmamanızı; ince eleyip , sık dokuyarak doğruyu bir seferde yapmanızı öneririm.
Jant seçiminde demir (çelik) tavsiye ederim.Jant lastik ortalama bir lastik olursa 2500 gider.vinç 1000 lira, sepeti yuvacıklı arkadaşlara yaptırırsınız sanırım 700-800 civarı.4500 gitti.huma otodan yükseltme,jant ve vinci halledersiniz.Lastikle alakalı baydemirler,offroadshoping ve aklıma gelmeyen sitede ilanlarını göreceğiniz arkadaşlar var.Geri kalan bütçeylede motor ve yürüyende ihtiyaç varsa biraz oraya birazda kozmetiğe harcadınızmı güzel birşey çıkar ortaya.Hayırlı uğurlu ,sorunsuz olsun.

acele etmeden bircok defender modellerini indeleyip Camel Tropy ve diger avrupa defender sitelerinden yararlanip orginal olani uygulamak yerinde olur. Bu sizi arazide de rahat ettirecektir. Tabii zevk sizin.

merolzö' Alıntı:
tesekkur ederım gurol bey bu arada sızın aracın lastık ve jant olculerı nedır gayet sık gorunuyor?

sağolun alican bey de yalnız arac ılan verıldıkten 2 saat sonra ben araca kapora verdım nasıl baktınız sız. izmitte satılıkkenmi baktınız ve arac ile ilgili goruslerınız nedır ve neden anlasamadınız ?

Evet araç izmitte satılıkken gidip bakmıştım,fiyatta hiç indirim yapmamıştı ve üstüne masraf yapabilcek bütçem yoktu oyüzden vazgeçtik :smiley: Benim baktığım zamanda yapılması gerekekn ilk şeyler lastik almak ve döşemeleri yenilemekti ondan sonra sahibi birşey yapmış mı aynı mı durum hala?

şu an lastiğe karar vermek üzereyim 275/70/16 ölçüleri sizce nasıl ve bu ölçü bu araç için uygunmudur sizce?

önce yükseltme vs. işlerinizi yapıp lastiği sonradan almanız daha mantıklı. Doğmamış bebeğe don biçmek gibi olur bu.takar sağ sol artikülassyon vs. yapıp lastiği ona göre seçin bence.

aracı yukseltmek ıstemıyorum yuksek hosuma gıtmıyor standart yukseklıgı ıcın bu lastık uygunmudur sızce

Orjinal lastik ölçüsü ise uygun olur neden olmasın.Ancak forumda bu tür soruların pekçok cevabı var. Araştırmanızı öneririm.

Öncelikle Defender'ınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşallah.

Bende defenderımı aldığım ilk ay heyecanla birşeyler yaptırma hevesine girmiştim. ama sonra anladımki sınırlı bütçelerle bu iş içinden çıkılacak gibi olmuyor. Hele benim gibi eşinin doğumu öncesi işleriniz bozulursa hevesiniz kursağınızda kalıyor. :(

çok eski olmayan bir defender kullanıcısı olarak size tavsiyem önce yürüyen aksamı toparlayın (motor düzgün çalışıyorsa hiç ellemeyin tabiki her defender kullanıcısının gönlünde puma yatar ama motoru almakla iş bitmez bir okadar da evrak işlerine para gider)
dış görünüş tabiki önemli ama 10 numara görünen ama yolda arazide kalan bir araç kimse istemez. lastik konusunda hard offroad yapmayacaksanız bence extrem lastiklere hiç girmeyin paranız varsa zu jantlar (barış ın def.daki) ve radial lastikler çok yakışıyor bence. yükseltme işlerini hallettikten sonra jant ve lastik seçerseniz daha faydalı olur.
motor ve yürüyen aksam dışında geri kalan herşey zevk ve imkan meselesi.
inşallah gönlünüzden geçen bir defender toparlarsınız.

Saygılar

yorumlar için tşk lastik ve jantı aldım hayırlısıyla cuma gunu takılıyor yokohama g001c jantta defender resımlerı ekte gonderıyorum,
motora şimdilik dokunmuyorum usta baktı motor ve yuruyenı gayet ıyı durumdaymıs keyfe keder yapılacaklar olur fakat sımdı benım dusuncem benım aractan cıkan lastıklerı sahıbındende satmak sızce bu jant ve lastıklere nekadar yazmalıyım malum yenı lastıkler gelınce eskılerı işime yaramayacak bu arada yeli lastik ve jantları ve bıjonlar 5 takım 3.400tl ye aldım benim lastıklerde bes takım fıyatına neyazayım tsk

Jant

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,516
Kayıtlı Üye Sayımız
172,175
Kaydolan Son Üyemiz
disciyolda

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR