Çin'e Çay İçmek için Yürüyecek Arkadaş(lar) Aranıyor!.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eternalburzum Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 90
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,713
Ynt: Çin'e Çay İçmek için Yürüyecek Arkadaş(lar) Aranıyor!.

Resimler Süper ; hiç bozmadan devam keyifle ve gıpta ile takip ediyoruz.

Etiketler

Oldukça fazla fotoğraf yüklemişsiniz süper :smiley: Ancak hepsine bir anda bakamadım :( Takipteyiz..

slmlar
kazdaglarını geçtik, edremite geldik.. öldük bittik her gün 25km yürümek zorunda kaldık, kaybolduk,
o kadar yol yürüdük, ilk gün hariç manzara göremedik. sürekli sis,
zirvede korkunç bi fırtına vardı, hava 2-3 dereceydi, 10-15 derece daha soğuk olsa çıkamayabilirdik ordan
ayaklar mahvoldu....
yanlışlar yanlışlar... hep yanlışlar
neyse yarın sabah havaya göre devam edicez, yine kazdagları üzerinden gönene dogru kuzeye

cekebildigim fotoları yüklüyorum
hoscakalın
ali-asena

fotolar

http://picasaweb.google.com/eternalburzum9906/AyvacikEdremitArasiKazdaglari?feat=directlink

zirvedeki fırtınanın bi videosu var..seyredin kesin ve gülün

Heyecan ve merakla okuyorum ayrıca size çok özeniyorum kolay gelsinnn.

Sn. Eternalburzum
Sizi kıskanarak ve imrenerek takip ediyorum, böyle bir aktiviteye cesaret edebilirmiydim, açıkcası pek sanmıyorum..... Bursa ve Uludağ civarına geldiğinizde herhangi bir ihtiyacınız için çekinmeden arayabilirsiniz, elimden gelen her yardımı yapmaya çalışırım... Başarılar diliyorum..Saygılar

TeMu' Alıntı:
Heyecan ve merakla okuyorum ayrıca size çok özeniyorum kolay gelsinnn.

teşekkürler

özenicek bişey yok, gidecek daha iyi bi yerim olsaydı doğadan başka, kalkışmazdım bu işlere, ayrıca sürekli tezat bir yaşam biçimi, şehirden kaçış ama olanaklarını kullanma, iki arada bi derede sürüncemede kalmak benimkisi...ne tam orada olabiliyorum ne de tam burada
benim şaştığım kişiler de bu sitede, bütün bir haftayı şehirde çalışarak geçirip hafta sonu kendini doğaya atıp, yürüyüş sonunda kendilerinde şehre dönme ve o yaşama devam etme iradesini bulanlar
ben bunu beceremiyorum..
hergün gitmek dürtüsü duymak içinde, her gün yenilik arayışı, uzaktan hoş gelse de çok özenilecek birşey değil
hele bir de bunu yapan insan aslında gidelecek hiçbiryer olmadığının, kaçışın imkansızlığının farkındaysa

hoşçakal
ali

skydiver26' Alıntı:
Sn. Eternalburzum
Sizi kıskanarak ve imrenerek takip ediyorum, böyle bir aktiviteye cesaret edebilirmiydim, açıkcası pek sanmıyorum..... Bursa ve Uludağ civarına geldiğinizde herhangi bir ihtiyacınız için çekinmeden arayabilirsiniz, elimden gelen her yardımı yapmaya çalışırım... Başarılar diliyorum..Saygılar

slm murat
çok teşekkürler teklifin için..
1 ay içinde uludağ cıvarında olurum herhalde.. tel numaranı verirsen oralara gelince ararım, bikaç gün katılırsın istersen.. ayrıca oraları biliyosan bi sorum olucak.. uludağı güneyden mi kuzeyden mi geçmek mantıklı? hava koşulları yönünden pek bi fark varmı? dağın kuzeyi daha çok yağış alıyomu normalde mesela?

eternalburzum' Alıntı:
Selam murat
çok teşekkürler teklifin için..
1 ay içinde uludağ cıvarında olurum herhalde.. tel numaranı verirsen oralara gelince ararım, bikaç gün katılırsın istersen.. ayrıca oraları biliyosan bi sorum olucak.. uludağı güneyden mi kuzeyden mi geçmek mantıklı? hava koşulları yönünden pek bi fark varmı? dağın kuzeyi daha çok yağış alıyomu normalde mesela?
Telefon numaramı özelden yolluyorum.... Sorularına cevap veremediğim için üzgünüm Uludağ konusunda benden daha tecrübeli arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaklardır, ayrıca bende birkaç dostuma sorup cevap vermeye çalışırım...Ancak Oteller bölgesinden- göller ve Alaçam rotasından gidersen bir ay kadar sonrası için mutlaka teknik malzemelerinin tam olması gerekir diye düşünüyorum...

Güle güle gidin gelin. Ne diyebilirim iyi fikir.

slmlar
10 gün ara vermek zorunda kaldık yola...4 gün önce ben bu sefer tek başıma devam ettim.. fakat kazdaglarının kalan dogu kısmını(60km) bi türlü gecemedim kar ve soğuk yüzünden, yükseklerde 70-80 cm kar vardı. yazlık çadır, eksik kıyafet, yolları şaşırıp kaybolma sorunları, sürekli ayı ve yavrusunun izlediği yolları izlemek zorunda kalmak derken donmadan zor attım kendimi köye ve ordan edremite geri...sonradan gelince öğrendim(zaten hep sonradan haberimiz oluyo) balkanlardan bi soguk gelmiş marmarayı vurmuşş...ondanmış meğer.. bi de lodos yemiştik 2 hafta önce....bi tek sibirya kaldı onu da yersek koleksiyon tamamdır...bu sene kış bi acayip
pek bişey yürüyemediğim için(toplam 20km falan) aynı yerlerin fotolarını koymuyorum nete.. salı günü malzeme tamamlayıp tekrar denicem geçmeyi.. bu sefer belki yenice yolundan giderim....ayılardan korktum feci bi şekilde... heryerde izler...
hoşçakalın
ali

Arkadaşım bence sen yanlış yapıyorsun. Autdoor sporlarda en önemli sayılan maddeleri atlayıp macera arıyorsun. Bu şekilde davranmaya devam edersen pek yakında başına kötü bir şeyler gelecek...

drares' Alıntı:
Arkadaşım bence sen yanlış yapıyorsun. Autdoor sporlarda en önemli sayılan maddeleri atlayıp macera arıyorsun. Bu şekilde davranmaya devam edersen pek yakında başına kötü bir şeyler gelecek...
dediğiniz kısmen dogru, evet basşıma bişey gelecek, başıma bilmediğim bişeyler gelsin diye yapıyorum zaten, sonradan pişman olurmuyum bu başıma gelenden bilemem..başıma gelmeden ders alamıyorum. zaten bana imkansız geliyo..
ikincisi outdoor sporların gereklerini yerine getirmem mümkün değil, ilk kural: yalnız gitme ,,,bu kadar uzun bi yola gelen birisini bulamadım-aramadım da değil
son olarak dogrumu yanlışmı---elimden geldiğince sormamaya calışıyorum bu soruyu..

bilinçsiz doğa sporunun bir örneğiyim herhalde size göre........bense birazcık bilinç kazanmak adına yapıyorum bu işi..ama sanırım farklı bir bilinç söz konusu olan

illaki yardım etmek istiyosanız işin doğruluğu, yanlışğından ziyade pratik çözümler öneriler uyarılar getirin lütfen(ki getiren bi kaç kişi oldu sağolsun)

ali

slm
geçtim kazdaglarını...kalkımdayım..fotolar picassada

IMG 1203

fotolar

http://picasaweb.google.com.tr/eternalburzum9906/EdremitKalkM?feat=directlink

Resimler süper;

Devamını bekliyoruz;

Bu arada eşiniz yürüyüşü bıraktı heralde yalnız gidiyorsunuz oldukça daha sık bilgi vermeye çalışın

Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR