CHEROKEE 4.7 1999-2004 WJ KASA ALIRKEN BAKILACAK

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan micoz01 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 354
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 221,434

Etiketler
değerli forum üyeleri, iyi geceler...
bugüne değin hep binek oto kullandığımdan forumda pek bilgi alış verişinde bulunamadım. Wj kasa jeep çok ilgimi çekiyor. Sayenizde kendi çapımda bilgi sahibi oldum biraz.
Bir kaç link atsam acaba üstadlar yorum yapabilir mi?

2003 Jeep Grand Cherokee 4.7 57.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 438518534

2003 Jeep Grand Cherokee 4.7 49.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 447674929

1999 Jeep Grand Cherokee 4.7 42.900 TL Sahibinden satılık ikinci el - 424481141

ilk aracın fiyatı bana biraz fazla gibi geldi?

ilk araç overland versiyonu, fiyat standart overland a göre biraz pahalı, ama limited e göre hem teknik hem güç hem de donanım olarak üstün.
2. araç için fiyat fena değil.
99 un fiyatı ise max imum o sviiyeerler.

overland verisyonun farklarını aşağıdaki sitede buabilirsin

Jeep Grand Cherokee WJ - Overland edition

WJ hakkında genel bilgi ise (forumdaki başlıkları ve bu konuyu okuduğunu düşünüyorum tabi)

WJ Jeeps.com - Main Menu

donanım vs dışında spesifik bir sorunuz var ise yardımcı olmaya çalışırım

ilk araç overland versiyonu, fiyat standart overland a göre biraz pahalı, ama limited e göre hem teknik hem güç hem de donanım olarak üstün.
2. araç için fiyat fena değil.
99 un fiyatı ise max imum o sviiyeerler.

overland verisyonun farklarını aşağıdaki sitede buabilirsin

Jeep Grand Cherokee WJ - Overland edition

WJ hakkında genel bilgi ise (forumdaki başlıkları ve bu konuyu okuduğunu düşünüyorum tabi)

WJ Jeeps.com - Main Menu

donanım vs dışında spesifik bir sorunuz var ise yardımcı olmaya çalışırım
Çok çok teşekkür ederim, yoğunluktan ancak girebiliyorum. Beğendiğim link olunca yine rahatsız ederim.

Arkadaşlar merhaba 3-4 yıl önce sayenizde ilk 5.2 zj aracımla daha sonra 5.9 ile tanıştım keyifle bindimher iki aracada. Hep buradaki bilgileri kullanarak araç aldım. Şimdi geldi sıra 4.7 ye lakin şu an bir bmw 328ci kullanıcısıyım ve bir aksilik olmazsa karşılıklı anlaştık şu araçla takas düşünüyorum.Fikirlerinizi almak dinlemek isterim seve seve.Saygılar

2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 48.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 490926257

Emrah Bey ben oluyorum :smiley: Bu da benim aracım:

BMW / 3 Serisi / 328Ci / İstanbuldan Kerem kardeşime opsiyonlanmıştır. sahibinden.comda - 464362831

öncelikle hayırlı olsun,

benim yazacaklarım çok klasik, iyi bir serviste ekspertiz yaptırın.
5.9 dan da tecrübeli olarak az çok bu araçlardan anlıyorsn diye düşünüyorum.
bu aracın 2000 model olmasından dolayı 4 vites olması ve tüpün stepne yerinde olmaması bana göre handikapı.

diğer yandan fotolarda diri duruyor ve rengi çok iyi.

Tüp olayı kolay da stepnedeki tüpler muayeneden geçiyor mu o da önemli bi ara o problem vardı . 4-5 vites olayını da biraz araştırdım sık şehirdışı kullanmazsak pek farkı yok anladığım kadarıyla.Teşekkür ederim düşünceleriniz için :smiley:

Ynt: CHEROKEE 4.7 1999-2004 WJ KASA ALIRKEN BAKILACAK

Ilk once arac model ve serılerın arasındakı farkları belırtmek ısterım ve eksık veya unutulan olursa sayın forum uyelerımızden tamamlamasını ısterım.
Tesekkurler...

1999 model 4.7 motor araclar km degıl mıl olarak uretılmıs amerıkan modellerdır.
Alırken km nın mıl oldugunu ve guncel mıl olan km yı 1.65 ıle carpmanız gerekır.

1999 model 4 ılerı otomatık ve 2001 model sonrası 5 ılerı otomatık gecıs yapıldı.
2001 model ve sonrası limited modellerde on gosterge zemınlerı beyaz...
1999-2001 model lımıted modeldekı cıft boge klıma 2001 sonrasında ıyılestırılmıstır.
2002 ve sonrasında on cam dıreklerınde el tutamacları vardır.
Olmayan serıde cıkma eskı model takılmıs olabılır.(cok dıkkat edılmelıdır kı cam patlamıs dırekler egılmıs aırbag acılmıs olma rıskı)
2001 sonrasında motor kaputu altındakı aydınlatma kaldırılmıstır.
2002 ve sonrasında orjınal yagmur sensoru bulunmaktadır.

**lımıted serısı ustune ek olarak 2002 ve sonrasında overland model ıyılestırmesı yapılmıstır.
Motor ho(hıgh output) extra 30 hp fazladır.motor uzerınde 18 tane extra degısıklık yapılmıstır.
Sıkıstırma oranlarından pıstonlar celık ve tam sıkıstırma ıcın pıston basları kubbe(dome) seklındedır.
**yagmur sensor ve orjınal 17" jantlar.
**upcountry suspansıyonlar
**sag sol body marspılyer celık koruma.
**dıreksıyon da sadece ust taraf (yarım dıreksıyon)ahsap kaplama.
**derı dosemelerde derı suet kaplama.lımıted serısınden cok daha kalıtelı ve catlamasızdır.
** surucu yolcu aırbag artı olarak yan hava yastıkları eklenmıstır.
Ve
arka ve on dıferansıyel varılok kılıt dıferansıyel

öncelikle hayırlı olsun,

benim yazacaklarım çok klasik, iyi bir serviste ekspertiz yaptırın.
5.9 dan da tecrübeli olarak az çok bu araçlardan anlıyorsn diye düşünüyorum.
bu aracın 2000 model olmasından dolayı 4 vites olması ve tüpün stepne yerinde olmaması bana göre handikapı.

diğer yandan fotolarda diri duruyor ve rengi çok iyi.
Ve tabiki araç tertemiz olsa bile kenarda 5.000 tl tutarak başlamak gerek. Süprizler ile dolu bir denize yelken açıyorsunuz.
Başabaş alırsanız bu süprizler sizi üzebilir..
Temiz vs laflarına da kanmayın, dibine kadar pazarlığınızı yapın.
Keyfiniz güzel olsun..

araçlarda yazan km ler mil olması lazım, eğer mil ise km için 1,6 ile çarpın
km lerin düşük olmasına dikkatli bakmak lazım, ayrıca neden illa 99 model?
ilk ilan, kaplamalı direksiyonlu ve lpg tankı bagaj da olan araçları kesinlikle bakmam..
2. olan, araç ne kadar zamandır bu kişide, bakımları tam yapılı mı, radyatör ve soğutma sistemi ne zaman değişmiş, lastikler KO model yani en az 2-3 senelik tarihi ne, klima sistemi elden geçmiş mi? cevaplar sizi tatmin ederse bir serviste baktırın, araç yalova da, ido ile karşıya geçip bostancı sanayi de ya da bursa da servisler mevcut.
tam bütçe ne?

Teşekkür ederim söylediklerinize dikkate alıcam. Bütçem 45.000 tl gibi birşey ama kendi binek aracımı satmış değilim. Bu ilanlardaki araçlar takas yapabilirim diyen kişiler o nedenle bunları paylaştım.

Eğer kendi aracımı satmış olsaydım.(KLL) Doğan beyin Kj sine taliptim ama aracım maalesef satılmadı bende takas yapabileceğim araçlara bakmaya başladım.

Eğer kendi aracımı satmış olsaydım.(KLL) Doğan beyin Kj sine taliptim ama aracım maalesef satılmadı bende takas yapabileceğim araçlara bakmaya başladım.
takas sırasında sizin aracınızı satmak istediğiniz değere alıyor ise sorun yok, ama bu tip takas olaylarında her zaman bir sorun çıkar, aracınızı ya da istediğiniz fiyatı bilmiyorum ama takasa girip sorun ile karşılaşmaktansa 2-3 bin aşağı fiyat ile satmayı tercih eder alacağım araç için de en iyi fiyatı kovalarım.
tabi şu da var aracınızı uzun zamandır istediğiniz fiyata satamıyorsanız fiyatın piyasaya göre yüksek kaldığını düşünebiliriz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.