Çekme Karavan Arka Stop Montajı Hakkında Yardım.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sezginnatik Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,503

sezginnatik

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar çekme karavanımın arka stop lambalarını kendim montaj yapacağım çünkü hiçbir elektrikçi biz bununla uğraşamayız diyor. bu konuda bilgili olanlardan yardıma ihtiyacım var.
Fotoğraflarda görüldüğü gibi elimde bu şekilde bir stop lambası var ve 6 tane kablo çıkıyor bunlar ne anlama geliyor 5 ampullü herhalde bir tanesi şase aracımda 7 pinini soket var bunlar ne şekilde buraya montajlanacak .daha doğrusu takıldığım yer şurası 6 tane kablo var 7 pin var bu ne anlama geliyor birbirini karşılamıyor Bir de elimde 5x1 buçukluk kablo var bununla sokete götüreceğim uygun mudur.bilgi verirseniz çok sevinirim
6f4915ba0d7c4ab3c8dc7a72542b932e
Cef61a969a6fbf1560a894f46e34a38f

M2101K6P cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Dediğiniz gibi birisi şasedir. Diğerlerini de ya aldığınız markadan renk kodlarını sorun ya da lambayı açıp voltmetre ile kontrol edin.

7 pinli standart bağlantı şeması aşağıdaki şekilde. Buna uygun bağlarsanız iyi olur.

Ama siz yine de bu şemaya güvenmeyin. Aracın kablolarını da bir muayene lambasıyla kontrol edin. Yoksa frene basınca geri vites yanabilir. Genelde sanayide kafasına göre bağlıyor ustalar.

7 L ELEKTRK BALANTISI

Cevaplar için teşekkürler. 7 pinli soketin şemasına çeki demiri yaptırdığım yerden öğrendim bütün montajı kendin bitirdim
018edb0830fb6a769cbdb07f25cb94d6
A6f82a2d9ed8d58af96511ea78161e60

M2101K6P cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR