Çalıntı Araç İçin Yardım Talebi (Özellikle Ankara'lı Üyeler)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan saboy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 91
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 70,573
Ynt: Çalıntı Araç İçin Yardım Talebi (Özellikle Ankara'lı Üyeler)

saboy' Alıntı:
Güzel haber bu akşam saat 16:30 sularında geldi, araç bulundu ve sağlam herhangi bir problem gözükmüyor.

Mesajlarıyla ve konuyu okuyarak destek veren tüm GEZENBİLİR üyelerine ve konuyu sabitleyerek okunma sayısını artıran yönetime çok teşekkür ediyorum, bu ailenin üyesi olmak çok güzel.... ;D ;D ;D ;D

Çok sevindim.

Takip sistemi hakikaten önemli. Uyarı ve bilgilendirme için ayrıca teşekkürler.

Etiketler

işte bu habere çok sevindimmm gerçekten umarım birdaha hiç birimiz böyle bir tatsız konu başlıgı açmayız ve sorunsuz mutlu bir şekilde paylaşmaya devam ederiz ama gercekten cok sevidim hadi bakalım

mergen' Alıntı:
Çok sevindim.

Takip sistemi hakikaten önemli. Uyarı ve bilgilendirme için ayrıca teşekkürler.

msmt' Alıntı:
Savaş Bey , geçmiş olsun, sağ salim gelmesi sevindirici.

aborjjjin' Alıntı:
işte bu habere çok sevindimmm gerçekten umarım birdaha hiç birimiz böyle bir tatsız konu başlıgı açmayız ve sorunsuz mutlu bir şekilde paylaşmaya devam ederiz ama gercekten cok sevidim hadi bakalım

Çok teşekkür ederim ,....

gerçekten sevindirici...büyük geçmiş olsun... çalınan başka araçla ilgili yine bir konu vardı sanıyorum plakası 34 hay ..... wj idi. benzer renk ve modelde bir aracı yolda gördüm ama kısa sürede bilgi verme şansım olmadı :-\ . bu gibi konularda en kısa sürede ilgili kişiye yada siteye ulaşmak için kısa yollar oluşturmak gerekli diye düşünüyorum.(o an hareket halinde idim ve internet bağlantısına ulaşmak uzun sürdü.sitemizdede (gezenbiir) konuya ulaşamadım.) sitemizde ilgili konulara ulaşmak için ayrı bir bölüm pencere yada benzeri bir şey açılabilirmi.

Son olarak aracın bulunması ile alakalı aktardığım yanlış bilgiyi düzeltip , sonrasında yaşananları anlatarak konuyu bağlayım istedim.

Aracın sahibi olan arkadaşım , arama konusunda sonuç alamayınca gazeteci kimliğininde bir sonucu olarak Hürriyet gazetesine aracın resimlerinin de olduğu "BU ARAÇ ARANMAKTADIR" benzeri bir haber yaptırmış, gazeteyi okuyan duyarlı bir vatandaşımız aracın binalarının önünde park ettiğini fark edip, eşine "BAK BU RESİMDEKİ ARABA" deyip , direk 155'i aramış. fakat aradan saatler geçmesine ve bir kaç aramaya rağmen hiç gelen giden olmayınca, bu sefer KARAKOLu arayıp durumu anlatmış ama yine değişen bir şey olmamış. Bunun üzerine bu kişi Hürrüyet gazetesini aramış ve durumu bildirmiş. Tabii Hürriyet gazetesi bu konuda POLİS ten daha duyarlı davranarak hemen araç sahibine haber verilmiş ve arkadaşım bu sayede aracına ulaşmış.

Araç ile soygun yapılması sırasında aracın tamponunda ezikler ve kırıklar oluşması dışında çok bir hasar yok.

Tabii aslında ilginç olan başka bir şey de ; aracın kapılarının açılması ve çalıştırılması sırasında araçta hiç bir zorlama olmayışı ve araca hiç zarar verilmemesi.

Son bir not: Arkadaşım aracı bulunduktan sonra polis ile yaptığı muhabbet sırasında , bu araba hırsızlarından nasıl korunacağız diye sormuş. Polisler yakaladıkları bir kaç oto hırsızına "siz nasıl bu kadar kolay yapıyorsunuz bu işi" diye sormuşlar. Hırsızlar ise " biz her türlü aracı kolayca alır götürürüz, sadece BASTON KİLİT takılı araçları bırakırız, aslında onlarıda alırız ama kilidi sökmek uzun zaman alıyor ve bize vakit kaybettiriyor. " diye cevap vermişler. Arkadaşın ilk işi bu gün baston kilit almak oldu.

baston klilide sakın güvenmeyin arkadaşlar, demir testeresiyle direksiyonda bir kesik atıp baston kilidi anında çıkartıyorlar, aracı bulduğunuzda birde geri kesik direksiyon size kalıyor ;)

Atasözümüdür bilmiyorum ama yazayım ayıdan post polisten dost olmaz ;D ;D ;D

Bu yaz yolumuz polis bacanakla İstanbula düştü 8)
Herkes gibi bizde arabayı yolun kenarına bıraktık, taş çatlasa 10 dakika :eek:
3. kata çıktık carmdan baktık çekici ve biz hemen aşşağı indik tabi bizimki 06 ya ::smiley:
Diyerlerini es geçmiş bizim transporteri bi çırpıda yüklemiş polisler ???
Benim bacanak Ankara ekibindeniz indirin arabayı demesiyle polisler,
kral sizsiniz abi ne demek hemen dedi tabi olay çok çabuk gelişti :D
Adamlar araba burda dursun abi biz gözümüz gibi bakarız birşey olmaz dediler :mad:
Onlar gitdikten sonra benim bacanağın dediği kelime,
bacanak bunlara güven olmaz arabayı boş bırakmayalım ;D ;D ;D

ömer bey ne kadar güzel atasözleri biliyorsunuz :mad: :mad: :mad: ??? ???

ilkakdeniz' Alıntı:
ömer bey ne kadar güzel atasözleri biliyorsunuz :mad: :mad: :mad: ??? ???

yavuz-çelikel' Alıntı:
Çok ağır oldu ömer bey.

Hayatta istediğim tek şey polis olmaktı.
Vede liseyi bitirince oldum bütün işlemlerim bitti ve sadece sağlık raporunu teslim etmek kaldı.
Onuda teslim etmedim çünkü konuştuğum tüm polisler yaka çırpıyor bugün imkanım olsun ayrılırım diyordu.
Malum polis olsaydım 2 yada 3 sene sonra emekli olacaktım. Yıl 1992, 93.
Ne oldu 4x4 lük yaşıyor, Allah şükrümüzü artırsın diyorum.

Çok daha güzel fıkralar var :eek: acayipte ağır gelir ::smiley: acı ama gerçek yok bunun ötesi ;D ;D ;D

Bi anım daha:
Trafik polisleri çevirmede hata bulamadılar ve dedimki bende polis oldum sevinçliyim ya,
asıl istediğim trafik polisliğiydi bilgi alayım dedim adamların bana dedikleri kelime aynen:
Ooooooooo senide alıştıralım at bi çorba parası......

Yaptığın konuşmada kurunun yanında yaşıda yakıyorsun . Böyle bir ortamda konuşmak ne kadar doğru, ne kadar kişi rencide olur hiç düşündünmü.
Temiz kişilerin hakkı yokmu bu konuda.

ömer bey yazı üzerinden baya bi zaman gecmiş ama konusmadan edemiyecem. suç sizde değil aslında sizin bi kabahatiniz yok kabahat size bu mesleği boyle gösteren bacanagınızda oturup onun karakterı ve fıkrı hakkında suphe etmek lazım sizi bu sekılde yonlendırmıs. senın gece araban calınmasın dıye gece kac polıs ayakta sabaha kadar devrıye atıyo hıc dusunmedın demı senınde araban calınacaktı ama belkıde o polısler sayasınde kac kere calınmaktan kurtulmustur veya baska bır sekılde basın herhangı bı sekılde belaya gırdıgınde hemen alo155 ımdat demekten vazgecmezsın demı. ayrıca arabsı bulunan arkadas a gecmıs olsun sansı varmıs kı arabası bulunmus ama oraya yazmıs ıste polısı aramıslar ama saatler gecmesıne ragmen gelmemısler dıye bu yazının hıcbır aslı yoktur cunku yapmıs oldugunuz konusmalırın hepsı kayıta gecmektedır ve elınızde ne turlu konu olursa olsun 5dk bılemedın en fazla 10dk ıcınde gıtmedıgın konu olursa sana sorulur gecerlı bı hanen olmayıpta bı 5 dk daha gıtmezsen senın adına ıslem surecı baslar demektır bırde boyle onemlı konularda hıc bır kurtulusun yoktur demektır. yanı arkadaslar burda bazı seylerı yazarken ben ne yazıorum acaba deyıpte soyle bıde baksanız yazdıklarınıza cok daha ıyı olacak.

saboy' Alıntı:
Arkadaşımın resimde görülen 1984 RRC aracı 20 Ekim sabahı 03.00 sularında Ankara Cebeci'de parkedildiği yerden çalınmış ve Keçiören'de bir kuruyemişçi soygununda kullanıldıktan sonra ortadan kaybolmuştur. Gelen son ihbara göre araç 20 Ekim sabahı en son Antares alışveriş merkezi yakınındaki koşuyolu civarında görülmüştür. Polis soygundan sonra Ankara'nın herhangi bir yerine terkedilmiştir şeklinde bilgi vermiştir. Aracın plakası 06 ZL 537

Belki aracı terkedildiği yerde gören olur düşüncesiyle sizlerden yardım rica ediyorum. Şayet görür iseniz 0 549 321 19 75 numaralıtelefondan ya da buradan paylaşınız. Şimdiden çok teşekkürler.

(NOT: Konuyu yanlış yerde açmış olabilirim eğer öyle ise yönetim tarafından gereğini rica ediyorum.)
cok gecmiş olsun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR