Çalıntı Araç İçin Yardım Talebi (Özellikle Ankara'lı Üyeler)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan saboy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 91
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 70,563
Ynt: Çalıntı Araç İçin Yardım Talebi (Özellikle Ankara'lı Üyeler)

Bir RRC sahibi olarak cok uzuldum. Tez zamanda bulunur insallah, benimde gozum acik olacak. Cok gecmis olsun

Etiketler

Güzel haber bu akşam saat 16:30 sularında geldi, araç bulundu ve sağlam herhangi bir problem gözükmüyor.

Mesajlarıyla ve konuyu okuyarak destek veren tüm GEZENBİLİR üyelerine ve konuyu sabitleyerek okunma sayısını artıran yönetime çok teşekkür ediyorum, bu ailenin üyesi olmak çok güzel.... ;D ;D ;D ;D

Hadi gözünüz aydın olsun:smiley:) Gözünüz gibi bakın ona ama. Gerçekten güzel araba...

saboy' Alıntı:
Güzel haber bu akşam saat 16:30 sularında geldi, araç bulundu ve sağlam herhangi bir problem gözükmüyor.

Mesajlarıyla ve konuyu okuyarak destek veren tüm GEZENBİLİR üyelerine ve konuyu sabitleyerek okunma sayısını artıran yönetime çok teşekkür ediyorum, bu ailenin üyesi olmak çok güzel.... ;D ;D ;D ;D

inanın çok sevindim,gezenbilire girince ilk sizden gelen müjdeli haber var mı diye bakıyordum,hatta size demiştim inşallah müjdeli haberide buraya yazarsınız .Geçmiş olsun sorunsuz geri gelmiş ya önemli olan bu,mutluluğunuza ortak olmak istedim , :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Teşekkürler Gamze hanım, Ozan bey ve Erkan bey...

necil' Alıntı:
inanın çok sevindim,gezenbilire girince ilk sizden gelen müjdeli haber var mı diye bakıyordum,hatta size demiştim inşallah müjdeli haberide buraya yazarsınız .Geçmiş olsun sorunsuz geri gelmiş ya önemli olan bu,mutluluğunuza ortak olmak istedim , :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Teşekkür ederim, selamlar...

gizli bir yerlere araç takip sistemi takmak lazım benim şirket araçlarında ve hususi kullandığım zj de var. tavsiye ederim çok maliyetli değil. bir sürü para harcıyoruz 4x4 lere. kaskoda yaptıramıyoruz çoğu eski model oldugu için bi şekliyle güvenliğini almak lazım

ozanyur' Alıntı:
gizli bir yerlere araç takip sistemi takmak lazım benim şirket araçlarında ve hususi kullandığım zj de var. tavsiye ederim çok maliyetli değil. bir sürü para harcıyoruz 4x4 lere. kaskoda yaptıramıyoruz çoğu eski model oldugu için bi şekliyle güvenliğini almak lazım

Ozan bey , araç takip sisteminin fiyatlarını bilmediğim için bunu hiç düşünmedim ama , benim aklıma gelen fikir de; "aracın içerisine kullanmadığım bir cep telefonu bırkmak ve daha sonra imei numarası ile arama yaptırmak" şeklinde idi. Bilmiyorum bir faydası olur mu?

benim kullandıgım takip sistemi 650 lira civarı ama çok kapsamlı hız km konum geçmiş vs bir sürü özelliği var şahsi kullanım için gereksiz ama cep telefonundan yapılma 75 liraya araca monte edilenler var bunları kullanmadım ama çok güvenmiyorumda. blackberry'nin de takip sistemi çıkmış cok bilgim yok ama 60 dolar civarındaymıs.
aslında bir sürü yolu var avea türkcell personel takibi için (cep telefonundan) çeşitli hizmetler veriyor bunlarda kullanılabilir.

moonwalker_arc' Alıntı:
Gözünüz aydın, geçmiş olsun.Araç nasıl bulundu merak ettim :smiley:

Teşekkürler,araç sahibinin bir arkadaşı Yıldız 'da görmüş ve haber vermiş...

saboy' Alıntı:
Ozan bey , araç takip sisteminin fiyatlarını bilmediğim için bunu hiç düşünmedim ama , benim aklıma gelen fikir de; "aracın içerisine kullanmadığım bir cep telefonu bırkmak ve daha sonra imei numarası ile arama yaptırmak" şeklinde idi. Bilmiyorum bir faydası olur mu?
merhaba aracın bulunmasına hep beraber sevindik geçmiş olsun ..

araç içerisinde cep telf bulundurarak çalınan aracı bulmak , hırsız çok acemi değilse pratikte faydalı olmayacaktır (telf.u bulunamaz bir yere saklamak,sürekli sarj etmek,ıslanma-ısınma-titreşim dahil dış etkilerden korumanın zorluğu vb nedenlerle.. )

Yurtdışında bu konuda profosyonel firma çözümleri var.sistemin montajını özel güvenlik firması kendisi yapıyor ve vericinin araçtaki yerini araç sahibi bile bilmiyor.. hatta istese bile bulamıyor.Aracı kilitleme ve tekrar çalıştırırken özel kod giriyor..bu işlemler uydu aracılığıyla şirketce 24 saat takip ediliyor.Şüpheli durumda yada bir kere bile olsa yanlış kod girilirse şirket müşterisini dünyanın neresinde olursa olsun telefonla arıyor,kişiye ulaşılamaz ise yada doğrulama yapılamaz ise araç birkaç dak.içerisinde sadece güvenlik şirketinin bildireceği yeni kod ile açılacak şekilde motordan kilitleniyor ve yerel polise koordinatları bildiriliyor.
Tahmin edilebileceği gibi böyle bir sistemin kurulumu ve işletmeside oldukça pahalı.Kurulumu Moskovada 2 yıl önce 1,500 $ ve yıllık işletimde tutma bedelide 700 $ idi.Bu nedenle sadece oldukça pahalı araçlarda ve riskli şehirlerde sistemin müşterileri fazla...

evet ertuğrul bey bahsettiğiniz sistemi biliyorum discovery'de izlemiştim bizim burdakilere göre çok iyi.
bizim sistemimizde cihazı satan, kuran, alt yapı hizmetlerini veren firma hiç bir şekilde müdahelede bulunmuyor. tamamen araç sahibiniin yönetiminde ben aracımı google haritası yada alternatiflerinden cadde sokak hatta dağ bayır izleyebiliyorum yine uydu sinyaliyle ve gsm sebekesi desteğiyle izleme yapıyoruz.
herhangi bir çalınma veya benzeri durumda web üzerinden bir tusla araca bloke koyabiliyorum ve yine kendim açabiliyorum.
cihazın boyu sigara paketi kadar çok iyi bir yere gizleyemiyoruz çünkü antenleri ve bağlantı kabloları var. herhangi bir gsm operatörünün simkartı ile çalısıyor. herkesin bulamayacağı bir yere saklıyoruz şimdilik. ama araçta cihaz oldugunu bilen biri güç kablolarını takip etse bulur.
Türkiyede işletme maliyetleri düşük cihaz 150 dolarla 300 euro civarlarında değişiyor iki yıl herhangi bir işletme bedeli yok iki yıl sonunda aylık 10-15 lira gibi bir ücret isteniyor bir de bazı firmalarda aylık 7 lira gsm operatörü için ücret alınıyor.
her geçen gün daha iyi cihazlar sunuyolar piyasaya ama polisle bir bağlantısı hiç bir şekilde yok ancak telefonu kaldırııp biz araç surda calındı diye ihbar edebilriz :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,440
Kayıtlı Üye Sayımız
172,096
Kaydolan Son Üyemiz
R.K. o.oğlu

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR