Bot Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 890
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 556,258
Ynt: Bot Tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar
Siteye yeni üye oldum ve doğa yürüyüşlerine biraz merak sardım gibi. Anladığım kadarıyla kullanılacak malzemeler içerisinde en önemlisi botlar. Ben de kendi çapımda forumlarda bir takım fikirleri okudum ve biraz araştırma yaptım. GARMONT / Pinnacle GTX almaya karar verdim. Eskişehir' de bu modeli edinebileceğim bir mağaza var mı? Eğer Eskişehir' de yoksa İstanbul ve Ankara' da durum nedir?

Etiketler

scientist' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar
Siteye yeni üye oldum ve doğa yürüyüşlerine biraz merak sardım gibi. Anladığım kadarıyla kullanılacak malzemeler içerisinde en önemlisi botlar. Ben de kendi çapımda forumlarda bir takım fikirleri okudum ve biraz araştırma yaptım. GARMONT / Pinnacle GTX almaya karar verdim. Eskişehir' de bu modeli edinebileceğim bir mağaza var mı? Eğer Eskişehir' de yoksa İstanbul ve Ankara' da durum nedir?

Selam

Garmont'u ya kendi sitesinden kredi kartı ile alabilir sinizi italya'dan

Ya da istiklal caddesinde DAS sport aracılığı ile temin edebilir siniz.

Selamlar

Ender

arkadaşlar birde dechmann ayakkabı mağazasına bakın 59,00tl ye hani su geçirmeyen hava geçiren modellerinden vardı bilginize

selamun aleykum bende bot tavsiyesi alacaktım yazdıklarınızı okudum fakat bazı konularda kafam karıştı benim istediğimi katmaran hocam özetlemiş botu istanbulda kulllanıcam istanbulu bilen kişi bilir yağmuru var çamuru var aşırı bir kar yağışı yok gezmem çok olduğu için bottan istediğim ayağımı yormıyacak su geçirmeyecek sıcak tutacak asfaltta kaymasa ii olur (birde yağmur çiselediği zaman bütün botlar kayarmı bilgi verirseniz.) gore tex olmasını istiyorum suyu engelliyormuş vibramda herkes hemfikir değil vibram konusunda kararsızım dedimya istanbulda kullanıcam çarşak bandı olması gereklimi limitte 200-220 daha fazlası zorlar saygılarım herkese şimdiden teşekkürler

herkese selam 10 gün once bir yardım istedim daha yardımcı olan çıkmadı hocalarımdan yardım istiyorum kararsızım bi yardımcı olsanız

şimdiden ilginize teşekkürler

beykozluking' Alıntı:
herkese selam 10 gün once bir yardım istedim daha yardımcı olan çıkmadı hocalarımdan yardım istiyorum kararsızım bi yardımcı olsanız

şimdiden ilginize teşekkürler

Sevgili Beykozlu kardeşim,
forumun yukarı sayfalarını incelerseniz, muhtelif botlar için muhtelif öneriler bulunduğunu göreceksiniz. Burası ticari bir forum olmadığından diğer üye arkadaşlar gibi beni de marka ve model ismi vermek inanın rahatsız ediyor. Öneri mi istiyorsunuz, işte size öneri :smiley:) Şu anda yazıyı yazarken bile ayağımda..... (avukatım ve ofisteyim) Marka: Aku, Model: Camana .... Bulabildiğim en ucuz mağaza : Kanyon Ltd. Şti. - Beşiktaş .. Piyasa fiyatı: 220-240 TL. Benim verdiğim para: 160 TL. , Memnuniyet: % 100 Fiyat-Fayda ekseni: % 100 Özellikleri: Vibram taban değil, yani ağır trekking ve arazi şartları için uygun değil, fakat şehirde kış şartlarında , hafif ve orta trekking şartlarında ideal...Dışı süet, içi kaplama gore-tex... vs vs vs...... daha sayamadığım binlerce özelliği var... :smiley:))) Şaka bir yana ayağınız rahat ediyorsa, gözünüz de tuttu ise alın gitsin.... Botla evlenmiyorsunuz...... eskiyince atacaksınız..... Bir an önce eskisin de yeni bir modelle yeni projeler peşinde koşasınız vs vs.. vs.... Sevgi ve selamlarımla.... (Not: Marka ve mağaza ile en ufak bir ilgim bulunmamaktadır.... Sadece araştırırken diğer mağazalara göre çok uygun bir fiyat verdiği için isim veredim..... Öte yandan aynı markanın ekstrem şartlar için ürettiği Match modelini de adını verdiğim mağaza piyasa fiyatı ile aynı fiyata satmaktadır. Yani bu biraz da araştırma ve şans meselesi)

Merhabalar Karrimor markasının bu ayakkabısı için ne düşünüyorsunuz?
Event astarını kullanıyor goretex e yakın bi performans sergileyebilir mi acaba

http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=30&alt_kat_id=405&id=8335#sekme

Karrimor

http://www.everestoutdoors.com/index.php?page=urun_detay&kat=30&alt_kat_id=183&id=7365

kesinlikle tvsiye edceğim bot budur.sağülam vibrm taban goratex astar ve sadece 690 gr

Merhaba,Zeki bey.Teknik olarak Gore-Tex ile aynı işleve sahip.Ama bu malzemeyle yapılmış bir ayakkabı giymediğim için,ne kadar başarılı olduğunu bilemem.Benim kullandığım ayakkabıda Texapro, ben çok memnunum.İşlevini yaptıktan sonra üretici firma ismi benim için önemli değil.

Evet haklısınız Argun bey :smiley: Aldım botu ve ilk faliyetimi yaptım çok rahat ve konforluydu.Ayaklarımı yeterince sıcak tuttu.Sanırım normale göre biraz fazla sıcak tutuyor event astar.yabancı bi kaç forumdada bunu okumuştum.

Merhaba,
The Nort Face M SLOT WP ve Boreal Atlas tamamen farklı sınıfta ayakkabılar. TNF soğuk havalarda kullanılmak için üretilmiş ısı yalıtımlı bir model, su geçirmezliği, taban ya da üst kısım dayanımı Atlas'a göre çok daha zayıftır. Soğuk hava kullanımı için alıyorsanız TNF'yi, bozuk zeminde, ıslak koşullarda uzun süre kullanacaksanız Atlas modelini öneririm.

Merhaba,

Türkiye'ye yeni gelmeye başladığı için henüz tanınmıyor fakat Vasque marka botlara da göz atmanızı öneririm.

Amerikan markası olan Vasque'ın özellikle Wasatch ve Switchback modellerinin zaman içinde popülerlikte Boreal Atlas'ın yerini alacağını düşünüyorum.

Bu modeller bir dağ modelinin dayanıklılık ve su geçirmezliğine sahip, ekstra olarak kalıpları bence Türk ayak yapısına daha uygun. Zaten denediğinizde diğer markalara göre belirgin bir fark hissediyor olmalısınız.

http://www.adrenalinoutdoor.com/Vasque_br_206

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR