Bot Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özlem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 890
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 561,666
Ynt: Bot Tavsiyesi

bu bot işi kafamı iyice karıştırdı birde şu botu buldum buna ne dersiniz?

özellikle mert KİĞILI abi siz yardımcı olursanız seviniirim.

Etiketler

Selamlar, gectigimiz ay Almanya'dan Lowa - Tibet Pro aldim. Botu almadan once forumlara baktigimda Lowa ile ilgili pek bi bilgi bulamamistim ama satici cok tavsiye etti ve gayet memnun kaldim. Vibram tabanli oldugu icin sehirde yagmurda yurumek pek rahat olmuyor ama ozellikle buralarin yagmur ve sogugunda ormanda cok rahat ettim. Bot biraz tuzlu ama daha onceden kullandigim Camel Active postal ayagima ciddi hasar verdigi halde bu botlar kesinlikle ortapedik bir sorun yasatmadi...Henuz. :D

salih46' Alıntı:
bu bot işi kafamı iyice karıştırdı birde şu botu buldum buna ne dersiniz?

özellikle mert KİĞILI abi siz yardımcı olursanız seviniirim.

Bu markayı hiç bilmediğim ve kullanmadığım için yardımcı olamayacağım kusura bakma ama Boreal Atlas olsaydı dayanıklılığına güvendiğim için direkt 2. el de alabilirsin derdim ama bilmediğim bir ürün hakkında yorum yapmıyım. Yolun düşerse Kadıköy Adrenalin'e bekleriz, en iyisi olabildiğince fazla seçeneği deneyerek sana en uygun olanını bulmak. Çok sağlam bir ayakkabı ayak yapına uygun olmayabiliyor.

gençler..yerli malından şaşmayın..yds asker botu, 79 lira..badem yağıyla yağlarsınız, su geçirmez yumuşacık olur. yrıca iş elbiseleri satan yerlerde çok ucuza çok kaliteli yerli iş botları var.Koçtaşda da 70 milyona çok kaliteli işbotları gördüm. Yerli malı kullanın..

Asker botu

Arkadaşlar jack wolfskin markalı ürünler ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

http://www.jack-wolfskin.com/en/desktopdefault.aspx/tabid-436/categories-/

merhaba arkadaşlar foruma yeni üye olmuş biri olarak acilen yardıma ihtiyacım var çok kararsız kaldım bu konuda.
öncelikl ayaklarımda ortopedik problemim var uzun yıllar bot giyinmedim ve bu konuda bilgim çok az . ağır ve sert ayakkabılarda ayaklarım rahat etmiyor,, bu dipnotla beraber istediğim bottaki özellik tırmanıştan ziyade istanbul şartlarında sıcak tutması,su geçirmemesi ve kaymaması olacaktır ve tabiki rahatlığı en önemli segment uzun yürüyüşlerde kendini hissettirmeyen , yormayan bir bot.
bu söylediklerime benzer bir ürün olarak Marrell' in bir modelini denedim ürün tek 42 numara idi ve oda çok denenmiş ve deforme olmustu sanki dayanıksız bir model gibi geldi almadım ancak rahatlığı iyidi. marrell nasıl bir markadır bu modeli bilen varmıdır, altarnatifi ne olabilir . limitim 220tl

sn; Kadir bey

ilgiiz için teşekkür ediyorum pm atmaya yetkim olmadıgından burdan yazıyorum . bahsettiğim ayakkabıya zaten dediğiniz yerli firmadan bakmıstım ve benimde gözüm tutmadı çin yada uzak doğu olsun istemiyorum north face diye bir markaya baktım onlarda cin üretimi çıktı siz ne tavisye edersiniz lafuma yada jack wolfskin bi kaç botu da fena değil netten baktıgım kadarıyla, onlarında ne üretimi olduklarını bilmiyorum . marka model tavsiyenizi bekliyorum . saygılar..

Öncelikle şu Çin malı fobisinden sıyrılmak gerek diye düşünüyorum. Eğer ki adetli bir üretim söz konusu ise artık Çin'de üretim yapmak kaçınılmaz. 1. sınıf markalarda bile bunu görebilirsiniz ama muhtemelen kutusunun arkasına bakmazsınız nerede üretilmiş diye ;) Avrupa üretimleri size +maliyet ve +parekende fiyatı olarak geri döner bu sebeple bence güvendiğiniz markanın Çin üretimi olmasından korkmaya gerek yok mesela North Face gibi. Yine %100 Avrupa alayım diyorsanız Boreal bakabilirsiniz ;) Bildiğim kadarıyla Jack Wolfskin de Çin'de üretiliyor sonuçta tekstil işi roket mühendisliği değil üretim tesisinin Almanya'da işi ne? :smiley: Sözün özü üretim yerinden çok marka imajı bence ;)

Deep' Alıntı:
Öncelikle şu Çin malı fobisinden sıyrılmak gerek diye düşünüyorum. Eğer ki adetli bir üretim söz konusu ise artık Çin'de üretim yapmak kaçınılmaz. 1. sınıf markalarda bile bunu görebilirsiniz ama muhtemelen kutusunun arkasına bakmazsınız nerede üretilmiş diye ;) Avrupa üretimleri size +maliyet ve +parekende fiyatı olarak geri döner bu sebeple bence güvendiğiniz markanın Çin üretimi olmasından korkmaya gerek yok mesela North Face gibi. Yine %100 Avrupa alayım diyorsanız Boreal bakabilirsiniz ;) Bildiğim kadarıyla Jack Wolfskin de Çin'de üretiliyor sonuçta tekstil işi roket mühendisliği değil üretim tesisinin Almanya'da işi ne? :smiley: Sözün özü üretim yerinden çok marka imajı bence ;)
Sayın Deep'in tespitlerine sonuna kadar katılıyorum.... Evet ayakkabıyla Ay'da yürümeyi düşünmüyorsanız imal edildiği yerin bir önemi yok.. Tabi çok özellikli veya belli bir amaca yönelik olarak alınma durumlarını bunun dışında tutmak lazım.. Sallıyorum..... "en azından Everest ileri ana kampa kadar çıkarım (7200 mt.)" diyorsan rastgele bir ayakkabı almazsın zaten... Benim çok hoşuma giden zaman zaman burada da bazı modellerini de tavsiye ettiğim, halen de severek iki modelini kullandığım Aku botların bile üretimi İtalya'dan Romanya'ya kaymış durumda...
Netice: demirden bile olsa, bir gün eskiyecek.. Önemli severek (hatta o kadar severek ki, sırf ayakkabıyı giyebilmek için fırsatlar yaratma adına yerinde duramamak,rahat batmak durumları..... anladınız siz onu) giymek......Ayakkabının sizi sevmesi de önemli tabi :smiley:))))

Saygılarımla

Mert'in dediği doğru

İmalat yerleri çok çeşitlilik göstermekte ama bu fobi olmasın;
Çin, Vietnam, nikaragua, bangladeşh, gibi işçilik maliyetlerinin daha düşük olduğu bölgeler tercih edilyor. Dünyada bot konusunda kendini ispat etmiş tüm markaların ( The NorthFace, Garmont, Boreal, vs vs ) kendi üretimleri için çok katı kalite uygulamaları mevcuttur. İşi kimin yaptığı değil, işi yaptıranın o işi nasıl yaptırdığı önemlidir. Tüm bu firmaların çok ciddi ve sıkı imalat ve kalite uygulamaları mevcuttur. Binde hata payı oranları ile çalışırlar ve imalat processi gizlidir, herhangibir uzak doğu ülkesinde imalat bitse bile uzun yıllar kullanılamaz.

Sattığı ürünlerin arkasında her şartta durabilecek markaların botlarını almak her zaman daha mantıklıdır . Sonuçta bu markalar patentlere para ödeyen arge yapan markalar. Üreten ama yüzünü bile görmediğimiz bir sürü insanın emeği her yerde aynı emek lakin emeğin değeri tüm dünyada farklı.

Ender

mimar_ankara' Alıntı:
gençler..yerli malından şaşmayın..yds asker botu, 79 lira..badem yağıyla yağlarsınız, su geçirmez yumuşacık olur. yrıca iş elbiseleri satan yerlerde çok ucuza çok kaliteli yerli iş botları var.Koçtaşda da 70 milyona çok kaliteli işbotları gördüm. Yerli malı kullanın..

Şaka herhalde bu.

Forumu biraz okursanız burada aranan botlardaki özellikler hakkında biraz daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Teknik özelliği olmayan bir botu bulabilmek ile burada forumda önermek farklı şeyler. 2-3 haftada ayağı yara yapa yap ancak kalıbı oturan, nefes almayan, su geçirmeyeceği kesin olmayan, tabanı-astarı-desteği belli olmayan bir botu burada kimsenin aradığını sanmıyorum.

Merhaba,şehir içinde kış şartlarında giyecekseniz size birkaç öneride bulunabilirim.Ayakkabının vibram tabanlı ve koruma bantları olan bir model olmasına gerek yok,bu özellikler şehir içinde size lazım olmayacağı gibi fiyatıda arttıran özellikler.Şehir içinde ve genellikle beton,asfalt gibi zeminler olacağı için tabanın çok sert olmaması avantaj.Üreticiler tarafından hafif trekking için yapılmış modeller şehir içi giymek için daha uygun.
Merrel,lafuma,Boreal,Jack wolfskin vs. bir markanın üretimi olabilir.Çok özel bir amaç için üretilmiş bir model değilse birbirlerinden çok farkları yok.

Columbia ve Salomon gibi markaların trekking bot/ayakkabıları nasıl
forumda bu markalardan bahseden pek olmamış.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR