Bmw x5 -Cayenne - Q7 ile offroad yapılırsa ne olur ??? :D:D

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan darktreys Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,989
Ynt: Bmw x5 -Cayenne - Q7 ile offroad yapılırsa ne olur ??? :D:D

Bill gates akıllı adamdır böyle işlere ne kadar zengin olsa da kalkışmaz, gider bi land cruiser ya da bir benzerini alır, ama belki paris hilton porche ile offroad yapabilir.

Etiketler

sınırsız param olsa ne diye toyoto ile uğraşayım farklı şeyler denerim mesela ferrari arabayı yükseltip lastik alıp araziye sokarım ;D ;D ferrarriler sürekli 4çeker awd ;D

sınırsız param olsa ne diye toyoto ile uğraşayım farklı şeyler denerim mesela ferrari arabayı yükseltip lastik alıp araziye sokarım Grin Grin ferrarriler sürekli 4çeker awd Grin

Land cruiser da sürekli 4 çeker, üstüne arazi şanzımanı da var, dif. kilidi de var. Hem uğraşmazsınız boşuna yükseltmekle falan. Ama tabi o kadar para olunca toyota yerine lexus alınır.
Yoksa benim gibi gider 10 yaşında rav4 alınır hiç olmazsa arızayla sanayiyle uğraşılmaz ;)

Bu sürekli 4 çeker / awd de bol bol yanlış anlaşılan konulardan. Aslında aracın 4x2 modu yok anlamına gelir başka da bir anlama gelmez. Dif.kilidi, arazi şanzımanı vs tamamen ayrı konular.

Bu konuda farklı tasarıma sahip araçlar da kafa karıştırıyor. Mesela eski suzukilerde orta diferansiyel yok, dolayısı ile orta diferansiyel kilidi de yok, maliyet azaltan bu uygulama eksik bilgiyle zaman zaman bir avantajmış gibi sunuluyor. Aracın orta diferansiyeli olmadığı için kuru zeminde 4x4 modunda kullanılamıyor, bu yüzden de mecburen 4x2 modu eklenmiş. Başka çaresi yok, yoksa 4x2 modunda 3 kuruş benzin tasarrufu yapmak gibi bir amaç yok ortada. Benzer şekilde rav4 te de orta diferansiyel ve otomatik orta dif.kilidi var ama arazi şanzımanı yok, orda da başka bir yöntemle maliyet azaltılmış. 1. vites yeter zaten bu aracı ağır arazi şartları için tasarlamadık kara çamura batmasın %40 eğimli yeri tırmanmasa da olur demişler. Biraz daha parası olana arkada LSD opsiyonel. Tabi bu maliyet azaltma çabaları başka ülkelerde mantıklı olabilir ama türkiyedeki vergilerle %60 ötv'yi ödeyen adam için muhtemelen pek birşey ifade etmiyordur.

Benim arabam 4x4 4low modu ve arkada kilidi var gerçek arazi aracında bu 2si olmazsa olmazlardan ama dedim ya para çuvalla olursa eğlenmek lazım ;D

Benim arabam 4x4 4low modu ve arkada kilidi var gerçek arazi aracında bu 2si olmazsa olmazlardan ama dedim ya para çuvalla olursa eğlenmek lazım Grin

Doğrudur, bu arada üstteki mesajı güncelleyip bir iki bilgi ekledim.

Ben 4L si olmayan arabaya binmem ata binerim daha iyi

Ben 4L si olmayan arabaya binmem ata binerim daha iyi

En çetin arazi şartları ile uğraşmak zorunda kalanlar (mesela afganistana giden askerler), 4L yi de boşverip direk at eşek vs kullanıyorlar. Rakibi yok. :D

100km de bir balya saman bir leğen su yakıyor baya ekonomik arıza oluncada baytara gösteriyosunuz römork ta takılabiliyor istenirse hem üstü açık ama ısırma huyu kötü :D :D

vehbi koç olsam alırım bir tane cayenne turbo supercharged 650 beygir veya Q7 V12 TDI ..modlarım sokarım araziye neler neler yaparım.

öyle değil ben olsam alırım biradet sahan söylee 1996 model S cakarım ön defransiyel neleryaparım neler araca kıt badi uygularım amma tabi ben öldün ????? yaparım hurilere :p :p :p ancak latıfta yada ne geliyorsa onu yaparım ??? aklıma................................................................................??????????????????????????????????????????????????????????? ;D ;D ;D

Adana'da Pozantı Tarafında Karboğazı Denilen Yerde Aynı Şeyi Gördük :smiley: x5 1 KArış Kara Saplandı Onu Çekmeye Gelen Sorento'da Saplandı Yardım İstermisiniz Vinçle Çekelim Dedik Adamlar Jimny'i Bişeye Benzetemedi " BİZ ÇIKARIZ " - " 100.000TL Verdim Ben Buna Burdan Çıkmasın YAKARIM! " Laflarını Duyduk...Sonuç Mu ? 45 Dk Sonra Gelip Rica Ettiler Yine Biz Çektik :D

itiverseydiniz yuvarlansaydı haketmişler aslında hiç olmazsa ücret isteseydiniz

aynı şey değil ama dikkat edin olayın gidişatı farklı
normal şartlarda bende almam rahmetli dedem kurtarıcılık yapardı ingiliz malı sağdan direksiyonlu 4x4 kendinden orjinal makaralı 6 cslindir benzinli tuhaf bir araç ile biz ona kubağa derdik ona benziyodu

NİVA İLE CAYENNE Yİ KARŞILAŞTIRMIŞLAR MORONLAR ;D

http://www.youtube.com/watch?v=v_bPH1YcAPE&feature=player_embedded

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR