Bmw x5 -Cayenne - Q7 ile offroad yapılırsa ne olur ??? :D:D

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan darktreys Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,991
Ynt: Bmw x5 -Cayenne - Q7 ile offroad yapılırsa ne olur ??? :D:D

olasiliksiz' Alıntı:
Şu ana kadar anladıklarımız doğruysa orta diferansiyelin varlığı çok daha güzel, basit mekanik bir sistem, herzaman sıkıntısız çalışıyor. 150km/s ile giderken bile 4x4. İlk bakışta gereksiz görünebilir ama 4x4 modunu iptal etmeye çalışmaktan daha güvenli bence. Hız fazla iptal et, virajı dönüyoruz iptal et. Şöför aniden direksiyomnu kırdı, iptal et. Kaygan zemin bitti virajın ortasında kuru zemine yakalandık iptal et. Diferansiyel bütün bu durumları en temiz yoldan tamamen mekanik bir yöntemle idare ediyor zaten gerektiğinde birkaç diş atlayarak.

:D En iyisi differansiyel olması tabi ama üreticiler duygusal düşünüyorlar ...

Etiketler

Cheesy En iyisi differansiyel olması tabi ama üreticiler duygusal düşünüyorlar ...

Bu arada diş atlayarak değil de çok daha akıllıca bir yöntemle yapıyor bu işi, az önce öğrendim. Burada açıklamışlar.

http://auto.howstuffworks.com/differential2.htm

Netice itibari ile birkaç diş atlanmış gibi oluyor ama mekanik sürtünmeye dayalı birşey yok. Bu alet düşündüğümden de daha temiz bir mantıkla çalışıyor :D

bu arabaların katalogları roman gibidir ama halleri meydanda asfalt traktörünün kumda çamurda denizde ne işi var oturun evnizde elinizin hamuru ile erkek işine karışmak neyinize

Eskiden biz kendi yaptığımız tekerlekleri bilyadan olan adına tornet dediğimiz araçlarımız vardı onlara binebilmek için zeminin düz beton olması gerekiyordu bilyaların içine devamlı kum kaçar tekerler dönmezdi bunlarınkide o hesap düz asfalt aramaları gerekiyor böyle kum kaçar tekerinize

arabanın altına yatmaktan gına geldi artık o kadar çok bakım gerektiriyor bu araba bir çamurdan sonra altına yatıyorum tel fırça ile çamur temizliyorum heryerine giriyor... ... araziye giriyorsan bakım yapacaksın ; bu lüks araçlarda birtek range rover arazi aracı olarak modifiye edilebilir oda çok çok maliyetli olur.

Burasi Akdeniz gezi bolumu degil mi? Cayenne ve Q7"nin bu bolumde olabilmesi icin olayin gercekten Akdenizde yapilan bir gezide yer almis olmasi gerekli sizler ise Youtube'dan aldiginiz videolari koymussunuz.

Diger yandan ise bende zamaninda Camliyayla Bastepe yolunda bir Q7 gecmistim, keza ayni parkurda degil Q7 1 hilux, 1 D-MAX, 1 Sorento'da gectim. Bakiyorumda Q7 sahibi bu sene gozukmuyor gorursem soracam Q7'yi ne yapmis, en son lastiklerini degistirmeyi planliyordu. 1 Takim a/t veya kar lastikgiyle rahatlikla haftasonu gezisi yapabilirdi. 3.0 diesel az yakan guzel bir aracti.

Hangi aracı kullanırsan kullan... İster amfibi, ister Land rover, ister land cruiser...
Üzerine off road lastiği koymazsan bu hale gelirsin...
X5 in yada Q7 nin kötü olduğu anlamına gelmez bu....
Ferrari alıpta, üzerine 5 para etmeyen bir lastik koyarsanda benzer sonuç elde edersin...
Lastik arabanın en önemli parçasıdır kesinlikle...!!!

by-jingless' Alıntı:
Hangi aracı kullanırsan kullan... İster amfibi, ister Land rover, ister land cruiser...
Üzerine off road lastiği koymazsan bu hale gelirsin...
X5 in yada Q7 nin kötü olduğu anlamına gelmez bu....
Ferrari alıpta, üzerine 5 para etmeyen bir lastik koyarsanda benzer sonuç elde edersin...
Lastik arabanın en önemli parçasıdır kesinlikle...!!!

Bence en önemli şey şoförlük , bogger lastikle ilerleyemeyen görüp at lastikle yardıran gördüm (ben) ;D

SabriARIKAN' Alıntı:
Burasi Akdeniz gezi bolumu degil mi? Cayenne ve Q7"nin bu bolumde olabilmesi icin olayin gercekten Akdenizde yapilan bir gezide yer almis olmasi gerekli sizler ise Youtube'dan aldiginiz videolari koymussunuz.

Diger yandan ise bende zamaninda Camliyayla Bastepe yolunda bir Q7 gecmistim, keza ayni parkurda degil Q7 1 hilux, 1 D-MAX, 1 Sorento'da gectim. Bakiyorumda Q7 sahibi bu sene gozukmuyor gorursem soracam Q7'yi ne yapmis, en son lastiklerini degistirmeyi planliyordu. 1 Takim a/t veya kar lastikgiyle rahatlikla haftasonu gezisi yapabilirdi. 3.0 diesel az yakan guzel bir aracti.

Dikkat ederseniz X5 Antalyada denize saplanmıs...

Bence en önemli şey şoförlük , bogger lastikle ilerleyemeyen görüp at lastikle yardıran gördüm (ben) Grin

O şöförlük te o kadar zor bişey değil aslında. Arabanın yerinden kalkmama ihtimali varsa, orda durmayacaksın. Az ilerde kuru bir zemin mutlaka vardır ;)

q7 den bence çok güzel arazi canavarı çıkar!!yada kilit sistemini alıp herhangi bir araçta uygulamak daha mantıklı olur!araç asfalta göre dizayn edilmiş ama arazi versiyonunu hazırlayacak usta ve servis bulmak imkansız!nerdeyse aracın heryeri elektronik buda başlı başına bir sorun!!keşke lastikle iş bitse

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR