Bmw x5 -Cayenne - Q7 ile offroad yapılırsa ne olur ??? :D:D

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan darktreys Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 76
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,989
Ynt: Bmw x5 -Cayenne - Q7 ile offroad yapılırsa ne olur ??? :D:D

Bi on onbeş yıl geçsin. Biz onlara uygun lastikleri takarız :D :D :D

Etiketler

bu araçlarda 4low modu yok awd veya akıllı dört çeker

Diğer videoları izlemedim ama görebildiğim kadarıyla Q7'de 4 tekerin 4'ü de dönüyor. Çekiş sistemi üzerine düşeni yapmış. Şöförün akıl edip lastikleri değiştirmesi lazım. Aracın üzerindekiler performans tipi tabir edilen yüksek hız lastikleri. Kumla uzaktan yakından ilgisi yok.

orası öylede arazide çoğu zaman 4low modunu kullanıyoruz . 4h modu kar yağışı aşırı yağmur gibi durumlarda asfaltta kullanılıyor.

orası öylede arazide çoğu zaman 4low modunu kullanıyoruz . 4h modu kar yağışı aşırı yağmur gibi durumlarda asfaltta kullanılıyor.

Benim araçta 4low yok, sadece dişli oranı aracın amacına göre seçilmiş bir 1. vites var, ve o videodaki komik duruma hiçbir zaman düşmedim. Araç sürekli 4x4 değil önden çekişli olsa gene düşmezdim. Şöförün biraz kafayı çalıştırması lazım. Yüzeyi ayna gibi pürüssüz yüksek hız lastiği ile kumda gaza asılacaksın ve çekecek.. yok öyle birşey :D

olasiliksiz' Alıntı:
Diğer videoları izlemedim ama görebildiğim kadarıyla Q7'de 4 tekerin 4'ü de dönüyor. Çekiş sistemi üzerine düşeni yapmış. Şöförün akıl edip lastikleri değiştirmesi lazım. Aracın üzerindekiler performans tipi tabir edilen yüksek hız lastikleri. Kumla uzaktan yakından ilgisi yok.

Bence kum zeminde dişleri az olan lastik daha avantajlıdır . Dişli lastik kumu daha kolay kazar ve batmasına sebe olur...

hayır. o arabada super swamper bogger lastik olsaydı o çakılı tahliye ede ede o araba çıkardı ordan . x5 için konuşuyorum

Bence kum zeminde dişleri az olan lastik daha avantajlıdır . Dişli lastik kumu daha kolay kazar ve batmasına sebe olur...

Düz lastik kumu kazıp batmamak için avantaj olabilir, ama çekiş için avantaj değil. Adam gömülmeden kumda olduğu yerde patinaj yapıyor. Dişleri olmayan lastiğin avantajını yaşamış ama yerinden de kımıldadığı yok.

olasiliksiz' Alıntı:
Düz lastik kuma batmamak için avantaj olabilir, ama çekiş için avantaj değil. Adam batmadan kumda olduğu yerde patinaj yapıyor. Dişleri olmayan lastiğin avantajını yaşamış ama yerinden de kımıldadığı yok.

Sanki aynı çizgide gidip gelmesi takılmasına sebeb olmuş gibi ! Farklı yerden yani kumu aracın önünde biriktirmediği yerden deneseymiş daha erken çıkarmış gibi gözüküyor.

Sanki aynı çizgide gidip gelmesi takılmasına sebeb olmuş gibi ! Farklı yerden yani kumu aracın önünde biriktirmediği yerden deneseymiş daha erken çıkarmış gibi gözüküyor

Olablir, bir miktar da eğim var sanki. Geri geri daha kolay çıktı ama ileri gidemiyor.

20 yıl sonra görecez bu araçların nasıl off road yaptığını.... :D :D

vehbi koç olsam alırım bir tane cayenne turbo supercharged 650 beygir veya Q7 V12 TDI ..modlarım sokarım araziye neler neler yaparım. ;D

vehbi koç öldü be kardesim ;D ;D ;D öteki tarafda biniyodur 1955 mdl impalaya ;D ;D ;Dsaygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.