Ben ve Defenderim aranıza katıldık, kabul ediyormusuzun.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan smtp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 106
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,855

Etiketler
Ynt: Ben ve Defenderim aranıza katıldık, kabul ediyormusuzun.

İlk olarak aracınız hayırlı olsun.

Yaklaşık bir senedir araştırıyorum ve hala araç almadım.
Benimde biraz tavsiyelerim olucak.

1.İlk olarak Tüpü nereye nasıl koyduğunuzu bilmiyorum bagaja koytuysanız etrafını dolap gibi yaptırın. Balta ve bazı araç gereçlerinizi içine koyarsınız ki defender kullanan bence tamir takımları bulunması gerek.

2.En önemlisi bence bu aracı ne amaçla kullanıcaksınız ona göre tasarlayın ve modifiye olayına fazla girmeyin. Cünkü 70 bin tl gibi bir fiyat harcayıp aracını 30 bine satamayan bir çok değerli abilerim var. Fazlaya kaçmayın çünkü altınızdaki araçla günlük işleri halletmeniz cok zor cunku en kotu 0.50 krş yakan bir araç artı bulunduğunuz semtte cok trafik sizi yoracaktır. Dediğim gibi bence aracınızın yürürü güven versin yeter.

3.Aracınıza büyük lastik takmayın. 2.5 motor + araç ağır + lastiklerle iyiyce hamtallaşacaktır. sonra motor düşünürsünüz onu takarsınız. sonra sürekli aks keser. :smiley: araştırıcaksınız ve %100 kilit taktırıcaksınız. birde bakmışsınız araç size 50 bine mal olmuş. Bu konulara dikkat edin. Satarken hayal kırıklıgına uğramayın.

4. son olarak aracınıza sadece bunları yaptırın. Port bagajınız zaten var. 4 tane sis ama aldığınız sisin kapaklarını atmayın şehir içi kullanımlarda üzerinde takılı dursun. önemli etken lastikleriniz. winç. Bagaj tarafına güzel bir yere corum kalorifer taktırın arkadan cok soğuk geliyor kışın. ucuzlardan mesela önlere suzukı maruti kultuğu arkalar orjinaller kalabilir. Aracın ıcınıde zevkinize göre döşeme işlerini halledin. 2 bin tl civarı bir fiyat almışsınız eğer doğru hatırlıyorsam sakaryada sürekli defender işini yapan bir usta 1.500 e hallediyor diye biliyorum.

Araç seçiminiz konusunda doğa güzelliği sonra iş stresini hafta sonu atabileceğiniz güzel bir araç. bence dizel olsa daha iyi olurdu ama piyasada dizellerle benzinli arasında ortalama 4 bin tl fark var bu fiyatada aracınızı bir takım eksiklerini yapabilirsiniz.

Saol, Samet bey. Genelde balık ve av dakullanıyorum aracı. Dediğiniz gibi pek modifiye yanlısı değilim. Aracın yürür, motor ve kaporta aksamnda bir problem yok. Birçok yerde denedim. Lpg kazanını arkakoltuğun hemen arkasına montajlattım, üzerine bir dolap yapıp arka karşılıklı koltukların köşelerinden biraz kestireceğim. Şu anda kotukları değiştirmeyi ve hidrolik direksiyon aksamı ekletmeyi düşünüyorum. belki ileride rengini değiştirebilirim. Bunun dışında fazla bişey düşünmüyorum. Saygılar.

Hidrolik direksiyon konusunda dikkat edin işi bilmeyen biri hatalı yaparsa yolda giderken cıkartması kötü şeyler doğurabilir. Bilen birine gitmeniz tavsiyesindeyim arka koltukları biraz geri çektirin arkada oturan için daha ferahlatıcı oluyor acıkcası.

Rengini değiştirmeyin sticer ile arac hoş görünüyor.

Birde arazi viteslerini iyi öğrenin

HI sağ - normal asfalt kullanım moduHI sol - merkezi transfer kutusunu kilitleyip ön ve arka şaftlara iletilen gücü eşitliyor. tekerleklerdeki çekiş gücünün dengesiz olarak kaybolduğu durumlarda kullanılır.LO sağ - arazide çekişin düşük olduğu durumda dişli değiştirip çekişin arttırılması için kullanılırLO sol - arazide şaftları kilitleyip yürümenizi sağlamak için kullanılır.

Keyfinize bakın :smiley:

Selamlar. Aracıma alarm ve merkezi kilit adapte etmeyi düşünüyorum, tecrübe edenler fikir verirse sevinirim saygılar.

Selamlar, artık defenderden ayrılamıyorum fakat son zamanlarda yakıt sarfiyatı arttı ve motor çekiş gücü farkettirecek biçimde düştü. Bikaç ustaya götürdüm ama mantıklı bir cevap alamadım. Motor subap ayarından veya daha ötesi böyle sorunlar yaparmı. Birde debriyaj çok net kavramıyor buda etken olabilirmi. Saygılar.

Yakıt artma işi bir çok nedenden olabilir , dizelse araç daha çok pompa kirlenmesi /ayarı ile ilgili olabilir . Merkezi kilit çin malı 150- 200 tl arası takıyorlar ben 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum benim opelin Alman uk sından daha iyi çalışıyor , anahtarla uğraşmaya değmez.

smtp' Alıntı:
Selamlar, artık defenderden ayrılamıyorum fakat son zamanlarda yakıt sarfiyatı arttı ve motor çekiş gücü farkettirecek biçimde düştü. Bikaç ustaya götürdüm ama mantıklı bir cevap alamadım. Motor subap ayarından veya daha ötesi böyle sorunlar yaparmı. Birde debriyaj çok net kavramıyor buda etken olabilirmi. Saygılar.
1. yakın zamanda lastik ölçüsü değiştirdinizmi? 2. eğer kavramada sıkıntı varsa baskı balata bitiyor olabilir.
saygılar

Kolay gelsin allah yardımcısınız olsun umarım bizede nasip olurr bole LADROVER DEFENDER le uğraşmak ilk ihalede alıcam vede baya bir bilgi sahibi oldum en azından nereden başlayacağımı biliyorum allah kolaylık verisin :smiley:

eray 78 inşallah sanada nasip olur bi defender.

Lastik ölçülerinde bi değişiklik olmadı benzinli araç, yokuşlarda acayip bir yığılma da var.

Lpg Kullanımında verim sağladığını test ettiğim bir ürün var tavsiye ederim.
PropanTurk Pro-Kar Lpg Blos Mikser montajlattım yakıtımda ve performansımda ciddi değişim olduğunu söyleyebilirim.
Soğuk çalıştırmada da faydaları var ancak montaj ve ayarı bi hayli uğraştırıcı.
Açık hava filtresi ile de kullanılması ayrı bir avantaj.Filtre maliyeti sistemin masrafını karşılıyor zaten.
15-20 liradan aşağıya almadığım filtreyi artık yıkayarak sorunsuz değiştirmeden kullanıyorum.
Temizliğinde de klima temizleme sıvısı döküp bekledikten sonra su ile yıkıyorum.
Farklı araçlarda deneyen arkadaşlarında fikirlerini yazmasını bekliyorum
Saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR