Ben Dalamıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karakoosh Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 48
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,100

karakoosh

Kamp III
Yer
İZMİR
Merhaba arkadaşlar ;

Heves ettik gittik zıpkın aldık palet aldık gözlük aldık , epeyde para harcadık , gidiyoruz denize , kıyıda iyiyiz ama balık derinde , dalayım diyorum hop dalış başarılı ama 10 sn sonra apar topar dışarı , 3-4 mt den sonra kulaklarım zongluyor nevrim dönüyor,bazen dalarken hop kaba et dışarıda başlıyorum çırpınmaya :smiley: , 180 cm boy 88 kilo ela gözlü :smiley: adamım , ben nasıl dalmayı başarıcağım yoksa hiç dalamayacakmıyım , bu tıbbi bir sorundan mı kaynaklanıyor.Nefes kontrolüm eskiden 2 dk yı buluyordu hareketsiz halde , şimdi denemedim , bu arada kıyafet alalım diyoruz onada karak veremedik çok para vermeyelim beceremiyeceksek diyorum , halimiz bu .bizi zıpkınkralı yapabilecek sihirli değneği olan var mı ? yanlız değnek hafifçe omzumuza dokundurulacak başka şey düşünmeyin :smiley: izmirdeyiz , hevesliyiz gelin yeme hakkı bizde olmak üzere balık vurma üstadı yapalım bizi.şaka bir yana kamu yararına kurs yada sponsor arıyoruz biz adamı denize götürelim o bize dalmayı balık vurmayı öğretsin.şimdilik bu kadar.

Etiketler
Ynt: Ben Dalamıyorum

Merhabalar,
Sizi tanımadığımdan bir kaç sorum olacak.
- Dalış eğitimi adınız mı ?
- Kulak eşitlemede bir sıkıntı yaşıyormusunuz /yapıyormusunuz ?
- Aldığınız kıyafetin başlığı varmı kullanıyormusunuz? Başlıksız daldınız mı ?

Bence siz zıpkın işini bırakın, gelin aletli dalışa başlayın.
Balıkları vurmak yerine onları seyredin.
Aşağıdaki link' te kulüpleri bulabilirsiniz.

http://www.gezenbilir.com/index.php?board=244.0

tarmaz' Alıntı:
Merhabalar,
Sizi tanımadığımdan bir kaç sorum olacak.
- Dalış eğitimi adınız mı ?
- Kulak eşitlemede bir sıkıntı yaşıyormusunuz /yapıyormusunuz ?
- Aldığınız kıyafetin başlığı varmı kullanıyormusunuz? Başlıksız daldınız mı ?

dalış eğitimi almadık henüz zaten bizim sorunu çözecek unsur sanırım bu
kulak eşitleme derken iki kulağım aynı izada dalıyorum suya :smiley: ,şaka bir yana içindeki havayı boşaltıp dalmaya gayret gösteriyorum başka bir bilgim yok bu konuda
kıyafet araştırma aşamasındayız daha henüz almadık.

SEVAL' Alıntı:
Bence siz zıpkın işini bırakın, gelin aletli dalışa başlayın.
Balıkları vurmak yerine onları seyredin.
Aşağıdaki link' te kulüpleri bulabilirsiniz.

http://www.gezenbilir.com/index.php?board=244.0

zıpkını aldık bir kere vuracağım o mahlukatları :smiley:

tüple dalış çok fazla tecrübe ve uğraş gerektiriyor bildiğim kadarıyla .bir şort , bir gözlük atıyorum kendimi suya ,profosyonel dalışta yok regülatör dü tüp doldur yok şu bu ekipman işi şimdilik öbür türlüsü daha hoş geliyor.
gidipde katliam yaptığımızda yok , anca balık gelecek sonra balığa kal gelecek birde pozisyon uygun olacak ki vurayım.yani dalış başına balık ortalamam 1,80 nin altında suspension olacam galiba :smiley:

karakoosh' Alıntı:
zıpkını aldık bir kere vuracağım o mahlukatları :smiley:

tüple dalış çok fazla tecrübe ve uğraş gerektiriyor bildiğim kadarıyla .bir şort , bir gözlük atıyorum kendimi suya ,profosyonel dalışta yok regülatör dü tüp doldur yok şu bu ekipman işi şimdilik öbür türlüsü daha hoş geliyor.
gidipde katliam yaptığımızda yok , anca balık gelecek sonra balığa kal gelecek birde pozisyon uygun olacak ki vurayım.yani dalış başına balık ortalamam 1,80 nin altında suspension olacam galiba :smiley:

Bence siz serbest dalıştan vazgeçmeyin, çevrenizde serbest dalış yapanlar varsa onlarla dalışa gitmeyi deneyin. Sizi böyle güzel balıklar bekliyordur belki :smiley:
[attachment=1]

Resize of DSC05762

Kıyafet konusunda da Türk markalarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. İsimleri ne kadar yabancı da olsa fiyat performans bakımından güzel elbiselerdir. Burada reklamını yapmak pek istemiyorum, dalış malzemeleri satan yerler bu konuda size yardımcı olabilir...

S.n karaooksh bahsi geçen durumunuz ile ilgili bu işi başarmanızın sırrı eğitimlede olur S.n sword7 beyin bahsettiği gibide olur bencede size en kolay gelecek konum sword7 beyinkidir yıllar önce bende öyle başladım şuan bir sorunum yok fakak bir yerde diyorsunuz ki 3-4 metreden sonra nevrim dönüyor diye yani şimdi bi kere orada durun istisnalı kişiler ve eğitimliler hariç , amatörler öyle 6-7 metreden sonra öyle paldır küldür aşağıya inemezler çünkü bu kulaklar o işe gelemezler hatta kanama bile olabilir duyduğum kadarı ile benim aşağıya inip işlem yapmam 1 dkk bile bulmuyor aşağıya inme işlemim saniyelere bağlıdır fakat bir yerde yanıma gelen tanımadığım mesleği heykeltraş olan bir kişi mümkünse zıpkını nı biraz kullanabilirmiyim dedi ve yanımda karşımda sudan tam 4-veya 5- dkk çıkmadı ben gözlerime inanamadım çıktığında ise yaratılıştan nefesinin çok iyi olduğunu söyledi hepimizin yaratılıştan çok farklı özelliklerimiz olabiliyor bu eğitim ve pratik ile birleşince ortaya başarılı bir kimlilk çıkıveriyor aynen bir şarkısın sen adlı çocukların şarkı yarışmasında olduğu gibi.

S.n karaooksh eğitime asla karşı değilim hatta tavsiye ederim fakat öyle ayda yılda veya yazları takılacağınız dalışlar için sword7 dediği gibi dalış yapan kişilerle birlikte amatörce ve partik çalışırsanız sizin ihtiyacınızı karşılayacağını sanıyorum. elbise ise mutlaka olmalı olmazssa olmaz diyorum elbise ve takımları çok fazla değiller tahminen yerli olarak elbise + ağırlık + çorap + bıçak + v.s. ufak şeyler (diğer aletler sizde mevcut zaten) dahil 300 tl veya 350 tl civarındadır arzu ederseniz özelden elbise adı verebilirim
balık vurma konusunda yine sword7 beye katılıyorum ayda yılda veya bir yaz sezonunda kaç tane balık rastgeliyorki zaten diyelimki bir ayda gördüğünüz ve vurabileceğiniz balık sayısı 150 adet işte buna hiç gerek yok bence bakıyorum ağla veya başka şeylerle balık avına gidenler elleri dolu dolu dönünce tutuyorlar konu komşuya dağıtmaya başlıyorlar gerçi onlarda boşa gitmiyor neticede insan karnına gidiyor ama ellerinde öyle bol görülünce katliam yapmış havası estiriyor karşısındakilere aslında en güzeli hem av hemde taze leziz bir besin yeme gayesi ile kendine kadar avlansa bana ve inancımıza görede hiç bir mahsuru yoktur bu arada kafes hayvanları , besi hayvanları , av hayvanları zaten bellidir . evde lavobaya düşen bir karıncayı kurtarmam dakikalarımı alırken yazlığımın bahçesindeki ağaçları ilaçlarken binlerce karınca ilaçlama anında ölebiliyor işte bu aradaki kıyası veya çizmeyi dozu çok iyi anlamak ve ayarlamak lazımdır. birde tüp ile zıpkın avı av kurallarına göre sanıyorum hoş görülmüyor zaten asıl olanda öyle olmalıdır yani tüpsüz birbir erkeçe çarpışarak vurulmalıdır balık.
gece fenerle avlanmakta öyledir yani avlanmanında bir centilmenliği vardır adabı olmalıdır hatta muzur ve haşeratı bile bir kerede öldürme esastır bir kerede öldürülmeyen haşeratın üzerimizde hakkı olacağından hergün acısı bir yerimizden çıkacak diye bekliyebiliriz .
bir kıssa ile son veriyorum mesajıma,
adamın birisi yaratıcısından sürekli allahım lütfen bana adeletinle muamele et dermiş sonra bir gün bir kazığın üstüne düşünce aman yarabbi neydi bu başıma gelen derdemez bir nida geliverir , ey kulum sen değilmiydin benden sürekli adalet isteyen ,
evet allahım bendim,
tmm işte bu benim adaletimin bir tecellisidir , hani sen bir zamanlar sinekleri avucun ile tutupta süpürge çöpüne popolarından onları dizerdin ya evet işte bu üzerine düştüğün kazık bu yaptıklarının karşılığıdır adaletimin tecellisi budur , amma sen böyle değilde allahım sen bana merhametin ile muamele et deseydin zamanla yaptığın iyilikler karşılığında seni affedebilirdim .
kıssa kitabidir bana ait değildir çok yakınımın başına bahçemizde gözümün önünde meydana gelmiş bir olaydır.
şimdi trasporter forumuna gidip oradaki sorunuzu cevaplıyayım .
saygılar.

sayın seyyah 34 yardımınız için teşekkürler ,bizden birkaç adım öndeki zıpkıncı birkaç arkadaşla takılıyoruz ancak duayen bulamadık derdim onu bulmak ama bu gidişle biz işi öğrenene kadar denizlerde balık kalmayacak.yaban tv de vurgu yapıldığı gibi bohçacılık yapmak değil avcılık yapmak, arkadaşlarımın ısrarına rağmen baluk bulucu almadım bu yüzden ben onu bulacağıma nasipse o beni bulsun demi ama;

sword7' Alıntı:
İyi bir avcıysanız, deniz sizi asla boş döndürmez ;)

iyi avcıyım canım sineği gözünden vururum , eğer o sırada namludan içeri bakıyorsa tabii :smiley:

zıpkını 90 lık apnea aldık belki ondan ama kıyıda genelde isabet yüzdem şu anlık %10 larda o da ayda bir kere ya gidiyoruz ya gidemiyoruz pratik eksiğimiz var, zıpkını kurmaya bile yeni alıştık ,bir kere patladı elimde yardı elimi şimdi daha dikkatli oldum.

karakoosh' Alıntı:
iyi avcıyım canım sineği gözünden vururum , eğer o sırada namludan içeri bakıyorsa tabii :smiley:

zıpkını 90 lık apnea aldık belki ondan ama kıyıda genelde isabet yüzdem şu anlık %10 larda o da ayda bir kere ya gidiyoruz ya gidemiyoruz pratik eksiğimiz var, zıpkını kurmaya bile yeni alıştık ,bir kere patladı elimde yardı elimi şimdi daha dikkatli oldum.

Sizin işinizi biraz uzun sürecek :smiley: Her zıpkıncı emin olun ki aynı yollardan geçmiştir. Elde patlayan palamutlar, dudağa yapışan anemonlar, taşta yamulan şişler bu işin bir nevi tecrübe kısmı. Maskede bir parmak buğuyla balık avlamaya çalıştığım zamanları unutmadım. Ama en iyi antrenman müsabakadır. Ne kadar çok dalarsanız o kadar çok alışırsınız o ayrı dünyaya ve o kadar da zevk alırsınız yaptığınız hobiden. Zıpkınınızda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Avcıların bir sözü vardı "At sahibine göre kişner" diye :smiley: Pratik yaptıkça hepsine alışırsınız... Saygılar...

Beni en çok güldüren unutamadığım olay uzunca bir süre buğulu maske kullanırken birinin bana maskenin içine tükür demesi oldu adamın yüzüne tuaf tuaf baktıktan sonra ona çaktırmadan yaptım oda ne buğudan eser yoktu ilacı bende ağızımda olan çareyi neden düşünememiştim yaa işte bu bile bir İLİMDİR sadece milyonlarca ilimden bir tanecik.
derman arardım derdime meğer derdime derman benmişim :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR