Asfaltta En Sessiz MT Lastik Hangisi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan horse Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 110
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,463
Ynt: Asfaltta En Sessiz MT Lastik Hangisi ?

arkadaşlar bende bir federal M/T kullanıcısıyım.M/T lastiklerin ses yaptığı bir gercek ama Federal olsun veya diğer markalar olsun bunların arasındaki ses farkları farklı değildir sesin nedeni diş yapılarından kaynaklanır.ayrıca ben aracımdaki lastikleri yaz kış kullanıyorum herhangibi bir şikayetim yok,asfaltta beni hiç zor durumda bırakmadı , zaten çamurda ve karda zor durumda bırakmayacağını hepimiz biliyoruz;) fiyat ve performans bakımından gerçekten çok iyi.

ayrıca Federal lastiklerin fiyatları hala çok cazip.

Etiketler

Arkadaşlar,

Dünyanın en sessiz MT lastiği Cooper Discoverer S/T dir.
Discoverer STT MT sınıflaması üstü bir lastiktir. ARMOR-TEK3 adı verilen zırhlı bir karkas yapısı vardır.
Asfalt, kum, kayalık, çamur, kar gibi tüm zeminlerde aynı yüksek performansı gösteren dünyadaki benzersiz lastiktir.

255/70R16 S/T ve STT şu anda stoklarda mevcuttur.
diğer ebat çeşitleride çok uygun fiyatlarla stoklarda.
www.coopertire-tr.com
adresinden bayi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Serdar Giden
Çelik Motor Tic.A.Ş.

CDM-SUBARU' Alıntı:
Dört mevsim kullanmak için seçeceğiniz lastik M/T değilde A/T tipi olmalı.
Hele birde,yoğun bir offroad takıntısı yok ise,M/T sizin için doğru bir seçim olmaz. :smiley:
Anladığım kadarıyla 12 ay ,her koşul için tek bir takım lastik kullnıcaksınız.
Bu 12 aya bakarak,kuru asfalt,ıslak asfalt,kar-buz yani aracın hangi koşullarda ne kadar kullanılacağı ortalamasına bakarsak.Ve dediğim gibi birde tek takımla bu işi halletmeye çalışıyosanız A/T. :smiley:

Bunun dışında;
Unutulmaması gereken şey,özellikle M/T lastiklerin üretim amacına bakarak ses parametresinin pek bir önemi olmadığıdır.
Yani hani derler ya :D "... kavgada yumruk aranmaz..." diye :D uydumu bilmiyorum ama :D

katılıyorum.MT lastik maxis kullanıyorum. asfaltta gürültü yapıyor ama alıştım. yalnız buzda kullanılacak bi lastik değil. yumuşak karda çok iyi. alt topraksa üsteki kar önemli olmuyor. ama buzda yol tutuş sıfır. özellikle asfalt üzeri buzda çok tehlikeli . eski lastiklerim AT continentaldi. asfaltta ve diğer yollardaki suspansiyonu daha yumuşak ve sessizdi. sanırım MT lastikler daha sert bir suspansiyon getirdi. arazi için uygun ama konfor için bir dahaki sefere AT düşünüyorum. zaten çok çamura girmiyorum.AT de bozuk yolda götürür diye düşünüyorum.

arkadaşlar bu gün itbarıyla falken marka lastik siparişi verdim sanırım yarın teslim alıcam falkenin mt modeli sanırım türkiyede ilk kulanalardan biri ben olucam desen olarak ta tip olarakta cok farklı nete resmini bulamadım artık lastikleri yarın alınca resmini eklerim

Yeni lastikleriniz şimdiden hayırlısı olsun.Fotoğraflarını bekliyoruz.Adedini ne kadardan sipariş verdiniz paylaşırsanız piyasa hakkında bilgi sahibi oluruz.Şimdiden bol çamurlu offroadlar :smiley:

falken lastigin desen modeli şu resimdeki gibi bu gün lastiklr geldi baya iyi görünüyor yumşak hamurlu bir lastik kulandıkca yol tutuş sürüş konforu hakında bilgi leri buraya yazarım

La ta

reis28' Alıntı:
falken lastigin desen modeli şu resimdeki gibi bu gün lastiklr geldi baya iyi görünüyor yumşak hamurlu bir lastik kulandıkca yol tutuş sürüş konforu hakında bilgi leri buraya yazarım

Dursun Usta,öncelikle hayırlı olsun.
Ama şöylede bi dip not düşelim;
Yanılmıyorsam bunlar M/T.Bu durumda bu mevsimde takma tavsiyesinde bulunayım sana.
2 ay felan beklersen,daha iyi olur.Bu sıcaklarda lastiğe yazık olmasın. ;)

CDM-SUBARU' Alıntı:
Dursun Usta,öncelikle hayırlı olsun.
Ama şöylede bi dip not düşelim;
Yanılmıyorsam bunlar M/T.Bu durumda bu mevsimde takma tavsiyesinde bulunayım sana.
2 ay felan beklersen,daha iyi olur.Bu sıcaklarda lastiğe yazık olmasın. ;)

tşkler zaten bizim aracın lastikleri yazın pek dönmez sıf arazi amaclı kulanım için bir takımda traktör lastigim var AT bizi bozar :D :D :D :D :D

Dursun usta lastiklerin hayırlı olsun.... Memnun kalacağına eminim , bende falken kullanıyorum , asfaltta da kullandığım için AT desenlisini tercih etmiştim gerek yol ve yol dışı gerekse fiyat performansı açısından gayet başarılı. Sanırım biraz tanıtım ve pazarlamadan dolayı markanın eksiği var. İyi bir seçim , güle güle kullan.....

dursun usta özel mesajla bişey daha sodum burda kalabalık etmesin diye. bi bakarmısın
teşekkürler

Photomania' Alıntı:
Dursun usta lastiklerin hayırlı olsun.... Memnun kalacağına eminim , bende falken kullanıyorum , asfaltta da kullandığım için AT desenlisini tercih etmiştim gerek yol ve yol dışı gerekse fiyat performansı açısından gayet başarılı. Sanırım biraz tanıtım ve pazarlamadan dolayı markanın eksiği var. İyi bir seçim , güle güle kullan.....

tşkler lastikleri bu gün elime gecti ilk izlenim oldukca olumlu lastigin kaucuk kalitesi baya güzel deseni farklı farklı bir mt lastik dediginiz gibi firmanın tanıtım eksigi varki bende tesadüfen bu markaya yöneldim son sözü uygulama söyliycek arac bir araziye cıksın ozaman neticeler daha iyi belli olur

Bu arada Mollaoğlu Otomotiv yeni bir parti Federal lastiği ülke sınırlarına ve dahi stoklara almak üzere. Hatta yarın gümrükten çekileceği bilgisi de var.
İlgilenenler bu yoklukta bir soruştursunlar derim..

bende görüştüm federal lastikle lastiklerin geldiğini söylemişlerdi cuma günü itibariyle

kesinlikle M/T deyince Federal derim. isterseniz lastikleri www.lastix.com dan online olarak alabilirsiniz hemde Türkiyenin her yerine ücretsiz kargo yapıyorlar

Arkadaşlar Mollaoğlu Otomotivde 235 75R15 MTler 4 adedi nakit 650 TL ye alınabiliyor şu anda. Bilgilerinize

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR