Arazi Araçlarına Portal Aks Yapımı (İmal Etme)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 4WD Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 210
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 183,895

Etiketler

Ynt: Arazi Araçlarına Portal Aks Yapımı (İmal Etme)

Tüm iyi dileklerini ileten arkadaşlara teşekkür ederim.
tüm yazılanları okuyunca bu konu ile ilgili çeşitli kaygıların olduğunu gördüm. bütün kaygılara katılıyorum. ve bu tip işlerin geliştirmesinin uzun sürmesinin de ana sebebi bu güvenlik kaygıları. hiç bir durum ve çıkar insan hayatından daha önemli değildir. bu nedenle yapılan hesaplamalar güvenlik sebebi ile uzun sürüyor bu durumda denklem şu şekilde kuruluyor

güvenli + işlevsel + yan getirileri rahatsız edici olmayan + performans + araç motoru ve yürüyen aksamla orantılı + lastik edadı seçimine göre aktarma oranı ayarlanabilen + erişilebilir fiyat + uygulama marka model aralığı geniş + 3.5 inç, 5.5 inç ve 7 inç
selamlar

AL1820' Alıntı:
suzuki içinde yapsanız :smiley:
portal aksın yapılıp satılmasındaki asıl hedefi Suzuki gibi ön kısmı salıncak olan araçlardaki akis kesme sorununu kaldırmak için dir. çalışmalar neticesinde hermarka model için yapılacak 3.5 inç portal aksdan yükseltme olacak takriben 2 inç de büyük lastik ebadından gelecek toplam 5.5 inç yükselme olabilecek
selamlar

Tebrikler.
Benim aklıma takılan birşey var. Salıncaklı sistemlerde ( l200 için) uygulama nasıl olacak

whiteagle' Alıntı:
Tebrikler.
Benim aklıma takılan birşey var. Salıncaklı sistemlerde ( l200 için) uygulama nasıl olacak
teşekkürler
asıl üzerinde çalışılan konuyu dile getirdiniz. portal aksın uygulamasından sonra kaçık merkez den doğan burulma kuvvetinin salıncaklara yüklediği pozitif ve negatif kuvveti dengeleyecek destek bağlantıları üzerinde çalışıldı ancak bu konunun test edilmesi için uygulama ve km üzerinden testler yapılacak ve geliştirmeler sonrasında nihai duruma gelecek. açıkcası ürünün nekadar uygulanabilir ve başarılı olduğu test edildikten sonra . sizlere sunulacak.
selamlar

xkirpix' Alıntı:
merhabalar
portal aks ile ilgili görüşlerini belirten dostlara selamlar. Bir makine mühendisi ve offroad tutkunu olarak araçlara yapılan kupa yükseltmesini , yay ve amortisörler den yapılan yükseltmeleri 60 km nin üzerindeki hızlar için güvenli olmadığını düşünüyorum.fabrika mühendisliğinin açısal moment ve merkezkaç hesaplarının üzerinde yapılan değişikliklerin risklerinin çok yüksek olduğunu düşünerek doğru bulmuyorum. Bu nedenle araçların orjinal tasarımlarını ve güvenlik ekipmanlarını bozmadan araçların nasıl yükseltilebileceğinin cevabının da portal aks olduğuna inanıyorum. bunun üzerine cherokee ve L200 üzerinde proje geliştirmelerimi tamamladım. aralık 2012 itibarı ile ilk üretimler yapılarak 6 ay boyunca bütün şartlarda test edilerek test onayı alınacak. test onayından sonra sanayi bakanlığı onayları alınacak. umarım 2012 yılının 2. yarısında her model ve marka için kademeli olarak TSE belgeli portal akslar herkesin beğenisine sunulacak.
patent konusuna gelince bu ürünün patentini almak mümkün değil. ürün üretilecek birileri kopyalayacak müşteri hangisini beğenirse onu alacak. tabi herzaman olduğu gibi bunu ilk üretenin araştırma geliştirme ve proje maliyetleri ilk üreticinin zarar hanesine yazılacak.

selamlar
Mesut Kılınçarslan

Bunu okuyunca çok sevindim. Büyük bir başarı ve emek, Allah emeklerinizi kazanca dönüştürsün. Tebrik ederim inşallah başarıya ulaşırsınız.

xkirpix' Alıntı:
teşekkürler
asıl üzerinde çalışılan konuyu dile getirdiniz. portal aksın uygulamasından sonra kaçık merkez den doğan burulma kuvvetinin salıncaklara yüklediği pozitif ve negatif kuvveti dengeleyecek destek bağlantıları üzerinde çalışıldı ancak bu konunun test edilmesi için uygulama ve km üzerinden testler yapılacak ve geliştirmeler sonrasında nihai duruma gelecek. açıkcası ürünün nekadar uygulanabilir ve başarılı olduğu test edildikten sonra . sizlere sunulacak.
selamlar

İnşallah başarılı olursunuz. Başarılı olduğunu taktirde ülke dışında iyi satışlar yapılacağından eminim.

teşekkürler
inşallah başarılı oluruz. konu kazanç olmasa da yatırdığımız paraları ve emeği düşününce kazanç da gelmeli diye düşünüyor insan ister istemez

2012 yılının 2 yarısı bitmek uzere hocam varmı bır gelişme

küçük bir yanlış kodlama olmuş kusura bakmayın 2013 ün ilk yarısı testle bitecek ve 2. yarısında pıyasaile buluşacak
selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,482
Kayıtlı Üye Sayımız
172,139
Kaydolan Son Üyemiz
Didocet

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR