Aranan Kan Bulundu! Buda Benim CJ5'im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SaygınOzdemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,465
Ynt: Aranan Kan Bulundu! Buda Benim Cj5'im

Gene kaşıntı tuttu willys topiclerine bakınca ön kolçak döşeme renginden farklıydı onu düzeltim Hararet ve benzin göstergelerim arızalıydı söküldü termikleri değişiyor şuan kaşıntı tuttu hardtop sökülüp roll bar kaplanacak yaza hızlı başlıyoruz ;D

10302177 10201950284900515 6110926077278509640 n

10303956 10201950285140521 8172028831427512725 n

1376352 10201950286500555 2102154792236744108 n

10173622 10201950286940566 495434688891290869 n

10325206 10201950284700510 5903894833373176024 n

Etiketler

Ynt: Aranan Kan Bulundu! Buda Benim CJ5'im

lpg nin regulator e de plastik olan su gecen borulari bugun yaptirdim bende sari demir borudan.regulatorun icine dis actirdim oyle taktim hic olmadik yerde suyu bosaltiyo zamanla da eskiyo plastik parcalar tavsiye ederim istersen resmini de paylasirim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ercanaslan' Alıntı:
Saygıncım kolay gelsin

Teşekkür ederim Ercan abi sizin kadar olmasakta ufak oynuyoruz ;D

oguzhan3434' Alıntı:
lpg nin regulator e de plastik olan su gecen borulari bugun yaptirdim bende sari demir borudan.regulatorun icine dis actirdim oyle taktim hic olmadik yerde suyu bosaltiyo zamanla da eskiyo plastik parcalar tavsiye ederim istersen resmini de paylasirim

Tam anlayamadım sistemi fotoğraf atarsanız çok sevinirim.Hemde LPG li kullanan her arkadaşımıza yardımcı olmuş oluruz :smiley:

Hararet ve Benzin göstergelerini değiştirince kışlık (90 derece) termostat dan yazlık (72 derece) termostata geçtim.Hararetin ibresi ortalarda gezerken şimdi çeyreğin altına indi.

1.işaretli yerlerden söküyoruz iki vida var küçük cır cır lazım(13 lokman 13 anahtar oluyor ) alttaki somunu sökmek baya zor kayış engelliyor.Pul varsa düşmemesine dikkat edin.

2.Boruların kelepçelerini açarak termostat kapağını kurtarıyoruz.Benim gibi motor sıcakken açmayın baya zor oluyor ;D

3.Termostat gözüküyor kapağı çıkarınca kapağı ve karşılığını zımparalayarak temizliyoruz conta ve silikon kalmasın diye.Eski termostat çıkıyor ve yenisi takılıyor küçük bi demir parçası var oda kavisli bölmeye geliyor çıkarırken dikkat ederseniz takması kolay olur.Fotoğraftaki yenisi takılmış hali.

4.Zımparalanmış conta kesimine hazır termostat kapağı ;D

5.Conta kesiliyor delik yerleri açılıyor kartonu üstüne koyun etrafından kesin sonra termostat kapağını yağlayın ve kartonu üzerine koyun izler belirginleşince delikleri keserek çıkartın bundan sonra fotoğraf yok telefonun şarjı bitti ;D
Kapağı yerine oturmadan silikonla takviye edin kapağı oturturdukdan sonra ise eşit olarak vidaları sıkın ve kapağın iyi oturduğuna dikkat edin kırabilirsiniz kapağı ;D

ufak tefek değişikler yaptım belki benim gibi acemi olan biri okursa faydası dokunur dedim iyi forumlar :smiley:

Sökmüşken termostat kapağını da değiştirseydin Saygın. Pik döküm olanlar var, uzun ömürlü. Fazla pahalı değil, birkaç yıl önce 15 liraya almıştım. Seninkini aluminyum gibi gördüm, antifrizli su uçlardan ziyafete başlamış. Yakında yer bitirir hortum bağlantı yerlerini.

cj5 kısa olduğundan o koltuk yatsa bile çok birşey değişmez uzun boylu adam için :smiley:

ustteki siyah olan orjinal plastik olan.alttaki 2 tane benim tornacida yaptirdigim sari borular omurluk oldu.ummadik yerde su birakiyodu allahtan cirt bant vardi tutturmustum :smiley: bu sekilde omurluk oldu kafamdan cikmis oldu boyle bi ihtimal

ImageUploadedByTapatalk1400927493901537

oguzhan3434' Alıntı:
ustteki siyah olan orjinal plastik olan.alttaki 2 tane benim tornacida yaptirdigim sari borular omurluk oldu.ummadik yerde su birakiyodu allahtan cirt bant vardi tutturmustum :smiley: bu sekilde omurluk oldu kafamdan cikmis oldu boyle bi ihtimal

hocam merhaba ben senelerce brc lpg kullanıyorum regülatörde böyle bir sorunla karşılaşmadım sizin lpgnin markası nedir?

voltran die bi marka ama atikerde de oluyo diye duydum

Buggy' Alıntı:
Sökmüşken termostat kapağını da değiştirseydin Saygın. Pik döküm olanlar var, uzun ömürlü. Fazla pahalı değil, birkaç yıl önce 15 liraya almıştım. Seninkini aluminyum gibi gördüm, antifrizli su uçlardan ziyafete başlamış. Yakında yer bitirir hortum bağlantı yerlerini.

Emin abi Kapağı takarken kırdığım için komple kaplama gibi bir şey oldu usta elime verdiğinde sıfır gibiydi pik kaynak yaptığını kapladığını söyledi :smiley:

Buggy' Alıntı:
Ne bu sürücü koltuğunun pozisyonu. İstanbul şöförlerinin yan oturup kullandığını duymuştum ama İzmir şöförlerinin yatarak kullandığını bilmiyordum :smiley:
Emin abi boy 1.78 tam uzansam anca sığıyorum ;D Ancak koltuk ayarı olunca tam sığıyorum ki iyi ki koltuklar gidip geliyor arkaya , kızaklar çok işimi gördü monza yarış koltuklarımda kızak yoktu çok sıkıntı oluyordu bunlarla emniyet kemerini takınca tam güvenli yol alıyorum :smiley:

cj5 ci' Alıntı:
cj5 kısa olduğundan o koltuk yatsa bile çok birşey değişmez uzun boylu adam için :smiley:
Yaşayan bilir ;D

oguzhan3434' Alıntı:

Değişik bir şey bende ilk defa duyuyorum ama mantıklı bir şeye benziyor ama lpg de ömürlük diye bir şey yok malesef bi yerden patlıyor.
Aslında güç yeticek Emin abinin dediği gibi LPG olmadan bineceğiz araçlara en temizi :smiley:

Voltran diye lpg yi ucuz diye genelde tofaslara takiyorlar o regulator zaten 6 silindir cjye ufak gelir kalite sart brc yada omvl oneririm

benim 8 silindir zj ye ufak gelmio gayet iyi ayrica ucuzda diil cj5ci arkadasim :smiley:

cj5 ci' Alıntı:
Voltran diye lpg yi ucuz diye genelde tofaslara takiyorlar o regulator zaten 6 silindir cjye ufak gelir kalite sart brc yada omvl oneririm
yazma amacim lpg yi elestir die degildi sen anlamamissin lpg regulatorundeki plastik aksami daha saglikli olmasi icindi.lpg ye gelirsek kmde 65-70 kurus civari yakitim var dipgaz sehir ici bu ayarlarda dipgaz gezen kisi sayisi bi elin parmaklarini gecmez bence.oyle ucuzda degildi alirkende oda arti parantez

Hocam ben cj5 ve 6 silindir icim konustum sizin aracinizim sirali sistem oldugunu nerden bileyim fiat konusunda 8 silindir araclar iciz sirali lpglerin hepsi pahali ama aradaki oran degismez ben sadece senelerde brc kullamdim boyle bir sorunla karsilasmadim sizin sorumumuzida markaya bagladim sizi kirdim ise kusura bakmayin sadeve tavsiyeydi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR