Aranan Kan Bulundu! Buda Benim CJ5'im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SaygınOzdemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,007
Ynt: Aranan Kan Bulundu! Buda Benim CJ5'im

Aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler diliyorum..Buaracın bir garaj paylaşımı vardı diye hatırlıyorum güzel bir çalışma yapılmıştı. Bunun haricinde aracınız çok orjinal göründü bana özellikle teyp olmamasına rağmen yuvasının orjinal kalması benim çok hoşuma gitti.Güle güle kullanın..

Etiketler

Saygıncım yeni aracın hayırlı uğurlu olsun.Kazasız belasız kullanman dileği ile,ilk fırsatta yanına gelicem.Daha öncede dediğim gibi aklına gelen sorununda beni arayabilirsin. ;)Bidonluklar aklımda ;D plakalarla getiricem.

hsn' Alıntı:
Aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız sürüşler diliyorum..Buaracın bir garaj paylaşımı vardı diye hatırlıyorum güzel bir çalışma yapılmıştı. Bunun haricinde aracınız çok orjinal göründü bana özellikle teyp olmamasına rağmen yuvasının orjinal kalması benim çok hoşuma gitti.Güle güle kullanın..

Teşekkur ederim evet aracın topiği vardı Yunus abinin yaptığı güzel modifikasyonlarla ilgili.Sadece yuva değil aracın her tarafı orjinal :smiley: Yuva boş kalmıcak eski bir radyo bulmaya çalışıyorum yuvayı kesip biçmeden uyduracağım artık :smiley:

yunusure' Alıntı:
Saygıncım yeni aracın hayırlı uğurlu olsun.Kazasız belasız kullanman dileği ile,ilk fırsatta yanına gelicem.Daha öncede dediğim gibi aklına gelen sorununda beni arayabilirsin. ;)Bidonluklar aklımda ;D plakalarla getiricem.

Teşekkurler yunus abi sayende oldu herşey :smiley: Her zaman kapım açık beklerim abi, tabiki bir şey olursa rahatsız ederim tekrardan.Hahah bidonluklar olmayınca gözümüzü tırmalıyor sanki abi yaptığın stepne taşıcıya takıcaz sabırsızlıkla bekliyorum ;D herşey için tekrar tekrar teşekkur ederim :smiley:

SaygınOzdemir' Alıntı:
Merhaba,17 yaşındayım bir CJ5 sahibi oldum.3 yıl gibi bir süredir gezenbiliri takip ediyorum o yüzden yaşımı gizlemiyorum, kemik yaşının önemli olmadığını hissettim burada.Uzun bir zamandır arıyordum nihayet bulabildim.İlk cj5'im beni çok üzse de nefret etmektense daha çok bağlandım cj5'lere.Ve sonunda da aldık aracımızı.CJ5'i almamda bana yardımcı olan*Yunus Üre Hüseyin Altunköse,İsmail Çil,Göktuğ Güzelbey,Aycan Özen ve Seyit abiye sonsuz teşekkür ederim.
Aracımda satılacak ve alınacaklar vardır.İlk olarak Monza Koltuklarımız satılıktır.Fiyat belli değildir irtibat halinde görüşceğim çünkü daha fiyat belirlemedik.
Her türlü öneri eleştiriye açığım ;D
İşte CJ5'im.. 8)

saygın hayırlı uğurlu olsun kardeşim allah kolaylık versin.

Teşekkür ederim kardeşim ya amin herkese kolaylık versin :smiley: Senin kadar dip bucak giremiyeceğim ben ufak tefek yapıyorum ;D

Merhabalar,Emin abinin önerisi ile yaptığım değişiklikler vardı paylaşmak istedim İlk öneri:

Buggy' Alıntı:
Yapman gereken ilk iş;

Benzin filtresini sıcak bölgeden sök, benzin otomatiğinin öncesine (motor kulaklarının dibi en uygun yer) al ve otomatikten karbüratörün 10 santim yakınına kadar 8 mm'lik çelik boru ile gel.
Bunu ustamla paylaştım,Tehlikenin farkına vardık,hemen işe koyulduk hortumları, filtreyi,değiştirdik.Başı boş olan demir boru yerine takıldı.Motor bakımı yapıldı 2 günlük uğraş sonucu boyandı ve boyandıktan sonra ismail abi motor kapağını neden boyadığımı 1977 model cj5'lerin "mavi kapak"-elektronik ateşleme-olarak geçtiğini orijinal rengi olduğunu söyledi boyandıktan sonra duyduğumuz için üzüldük Allah'tan kapağa zımpara atılmamıştı kurtarmaya çalışacağız kapak rengini :mad: .Alt takıma bakıldı ve boyandı.
Çalışma sırasında iki kişi çalıştığımızdan ve ustamız fotoğraf çekilmesinden hoşlanmadığı için çalışma esnasında fotoğraf ekleyemiyorum.
Ön tamponda ki kırmızı üst bar çok dikkat çektiği ve açıkçası göze battığı için boyandı.
Araç yaklaşık 1998'Den beri hiç yağlanmamış.Hemen yağlama işlemi yapıldı.Ön,arka diferansiyel,şanzuman -Ana,arazi- yağları değiştirildi. gresörlüklere yağ basıldı.
Yolda kalınca benzin şamandırasının bozuk olduğunu anladık en kısa zamanda ona bakacağım ;D Resimler...

1

2

3

4

5

huseyin43' Alıntı:
harika olmuş inşallah blok boyaların özel yanmaz boyalardır ;)

Teşekkür ederim baba oğul uğraştık 2 gün. :smiley: Boyalar endüstriyel son kat boyası siyah da gri de :smiley: Fren merkezinin ne boyası olduğunu anlamışınızdır boyayı gören herkes nostalji yaşıyor ;D

SaygınOzdemir' Alıntı:
Teşekkür ederim baba oğul uğraştık 2 gün. :smiley: Boyalar endüstriyel son kat boyası siyah da gri de :smiley: Fren merkezinin ne boyası olduğunu anlamışınızdır boyayı gören herkes nostalji yaşıyor ;D

Elinize sağlık Saygın, çok güzel olmuş. Görüntü hemen kendini farkettiriyor. Endüstriyel dediğin siyah boya Hammerite tarzı çekiç boya gibi görünüyor. Eğer öyleyse motor ısısından etkilenmez. Fren merkezini boyasının ne tür olduğunu fotoğraflardan anlayamadım, bana altın kaplama gibi geldi :smiley:

Haydi yolun açık olsun,Saygın.Bu iş böyle işte.Önce uzun bir liste içinden "Acaba hangisine öncelik verip te onu elden geçireyim?" diye düşünürsün.Sonra ise artık birşeyleri ile uğraşmaya okadar çok alışırsınki liste çoktan bittiği için bukez " Acaba neresini bozsam da yeniden yapsam?" sorusu başlar.
Bunu sorduğun zaman sen de artık işin ustası olmuşsun demektir.
Hatalarını farkederek işi götürmeye bak.Şimdilik iyi gidiyor.Kolay gelsin.

Buggy' Alıntı:
Elinize sağlık Saygın, çok güzel olmuş. Görüntü hemen kendini farkettiriyor. Endüstriyel dediğin siyah boya Hammerite tarzı çekiç boya gibi görünüyor. Eğer öyleyse motor ısısından etkilenmez. Fren merkezini boyasının ne tür olduğunu fotoğraflardan anlayamadım, bana altın kaplama gibi geldi :smiley:
Teşekkür ederim Emin abi senin boru önerini yaparken elimiz değmişken girdik çıktık yaptık.Babamın emekli olmasına bu kadar sevineceğim aklıma gelmezdi her gün bir tarafa el atıyoruz ;D Çekiç boyası sizin öneriniz ile satın aldığım yere söyledim kutu üstünde endüstriyel yazdığı için öyle belirttim. Fren merkezinin boyası eskiden soba boyaları vardı onun bakır rengi.Isınınca pasları örtüyor gri metal bir renk oluyor.Fren merkezinde ısınma olmadığı için bakır olarak kalmış gönül isterdi ki altın kaplama olsun 8)

seyit' Alıntı:
Haydi yolun açık olsun,Saygın.Bu iş böyle işte.Önce uzun bir liste içinden "Acaba hangisine öncelik verip te onu elden geçireyim?" diye düşünürsün.Sonra ise artık birşeyleri ile uğraşmaya okadar çok alışırsınki liste çoktan bittiği için bukez " Acaba neresini bozsam da yeniden yapsam?" sorusu başlar.
Bunu sorduğun zaman sen de artık işin ustası olmuşsun demektir.
Hatalarını farkederek işi götürmeye bak.Şimdilik iyi gidiyor.Kolay gelsin.
Teşekkür ederim Seyit abi eksik çok listemde çok uzun daha kırk fırın ekmek yemem lazım ;D Öncelik sıralamamı bütçem belirliyor açıkçası.Uğraşmaya şimdiden alıştım hatta zevk alıyorum.İnşallah boz yap kısmına gelebilirim işin kaymak tarafı sanırım orası :D Geri dönülmez hatalar yapmamak için elimden geleni yapıyorum.Sağolun herkese kolay gelsin :smiley:

__ C J 7 __' Alıntı:
eline sağlık saygın hoş görünüyor, herşeyden önemlisi insanın kendi elinden birşeyleri ortaya koyması tebrik ederim ;)
Teşekkür ederim.Tabi ki insanın kendi yaptığı iş her zaman çok daha farklı oluyor :smiley: En azından iş sonunda kafanı kaldırıp yaptığın esere bakınca bütün yorgunluğun geçiyor.CJ de bu duyguyu yaşamak için bire bir elimizin döndüğünce uğraşmaya devam edeceğiz :smiley: Saygılar

Abim kazasız belasız mutlu günlerde binmen nasip olur inşallah araban çok düzgün ve orjinal görünüyor umarım sen ona emek harcadıkça oda seni ustalaştırır.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR