Aranan Kan Bulundu! Buda Benim CJ5'im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SaygınOzdemir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 95
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,006
Ynt: Aranan Kan Bulundu! Buda Benim CJ5'im

cevremde atikerden bu sorunla karsilasanlar var.yedek parcasi bol diye tekrar plastik olani takiyorlar.bu daha uzun omurlu bi cozum oldu.topigi acan arkadasta guzel bi arac topluyo belki aklina yatarda yapar die koydum resmi,benimde amacim markayi ovmek degil iflas etmis bi firma zaten.hayirli hunler dilerim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Etiketler
Ynt: Aranan Kan Bulundu! Buda Benim Cj5'im

Lpg koruması için araştırıyorum bir şeyler resme bakarak deneyeceğim kimsenin amacı burada bir firmayı bir ürünü övmek yermek değil tabi ki kimse bu konuda eleştiri de yapmaz burada araçlarımıza yaptığımız bakım onarım yenileme çalışmalarını paylaşıyoruz belki başkasına fikir olur yol gösterici olur diye yorumlarınız için teşekkür ederim fikirlere açığım lpg koruması bir başka önerisi olan ;D

ilkantek' Alıntı:
En iyi koruma lpg'yi söküp atmak :D
katılıyorum lpg yüzünden araçlarımızın motoru özellikle subaplar benzine oranla daha çabuk eskiyor beygir sayısı arttıkça performanstan kayıplar dahada fazla artıyor aracımızı lpg de kullandığımız için karbüratörümüzün benzin ayarı v.s. hep bozuluyor benzinle kısmen çalışmıyor çalışsada düzensiz çalışıyor yakıt tarassufu yapıyoruz fakat bunun benzin\lpg oranı litre bazında nedir kimse hesaplamıyor , tabiki enjeksiyonlu sıralı lpg sistemine sahip araçlar tamamen farklı sonuçta elektronik hava yakıt karışımını filtre kısmındaki bant deil bilgisayardan el değmeden yapılır bu sayede minimum kayıp ve max performans elde ediliyor

ilkantek' Alıntı:
En iyi koruma lpg'yi söküp atmak :D
Sonra cüzdanı neyle koruyacağız yaz geliyor ;D

cj5 ci' Alıntı:
katılıyorum lpg yüzünden araçlarımızın motoru özellikle subaplar benzine oranla daha çabuk eskiyor beygir sayısı arttıkça performanstan kayıplar dahada fazla artıyor aracımızı lpg de kullandığımız için karbüratörümüzün benzin ayarı v.s. hep bozuluyor benzinle kısmen çalışmıyor çalışsada düzensiz çalışıyor yakıt tarassufu yapıyoruz fakat bunun benzin\lpg oranı litre bazında nedir kimse hesaplamıyor , tabiki enjeksiyonlu sıralı lpg sistemine sahip araçlar tamamen farklı sonuçta elektronik hava yakıt karışımını filtre kısmındaki bant deil bilgisayardan el değmeden yapılır bu sayede minimum kayıp ve max performans elde ediliyor

Haklısın Hüseyin ama ben lpg ayarımı İlkan abinin demesi üzerine bilgisayardan yaptırdım çok memnunum benzin ve lpg geçişleri sıkıntısız oluyor ayrıca yakıt tüketiminden çok memnunum ve çekişte problemim olmuyor.İlk aldığım 7 ay boyunca benzinde kullandım şimdi lpg de kullanıyorum arada benzine alıyorum performans farkı olmuyor :smiley:
Ve sabah çalıştırırken benzinde sonra lpg ye alıyorum ve stop etmeden benzine alıyorum korunuyor sanırım motor ;D

Evet bugün de rahat battı ;D ;D yazlık termostat değişimi, kolçak kaplamasından sonra bugün sabah erken saatlerde hardtop çıkarıldı, yazlık moda geçildi Rollbar 2 cm et kalınlığında süngerle kaplanıp döşendi ;D

Haftasonu işleri sıra da :

Orijinal Cam Fitili takılacak
Güneşlikler Takılacak
İzmir'e özel Bikini Top yapılacak
Pasta Cila
Emniyet kemer tokaları döşemeyle kaplanacak
:smiley:

10348300 10201994294800735 4952257674671237650 n

10372164 10201994298520828 234413392377639617 n

10427240 10201994299000840 8589364307381307540 n

Buggy' Alıntı:
Rollbar kaplamaları güzel olmuş Saygın, artık arkaya oturacakların kafaları emniyette :smiley:

Emniyet kemer tokaları döşemeyle kaplanacak cümlesinin tercümesini yaparsan merakımı giderirsin.

Teşekkür ederim Emin Abi en çok onun için yaptım zaten 2 cm et kalınlığı var süngerlerin, oturan kafa atarsa da sorun yok ;D

Özür dilerim o cümlem için Türkçe meali
"Emniyet kemerlerinin kilidi (tokanın girdiği yer) onların etrafından o döşemenin kumaşından kaplanıp kombine oluşturacaktım koltuklarla ama vazgeçtim gereksiz olduğunu fark ettim zaten kilit yerleri kolçağın sağında ve solunda kalıyor gözükmüyor zaten :smiley:
Fotoğrafta kırmızı işaretli yer Emin Abi

1

Ben o kilitlerin koltuğa sürttükleri alt bölümlerine bisikletçilerde satılan sünger borulardan geçirdim. Döşeme rengi bulabilirmisin bilmiyorum. Benim koltuklar ve orta konsol siyah olduğu için siyah kullandım. Daha önce sürtünen bölgede deri renk değiştirmişti, şimdi sorun yok.

Sent from my phone

Elimde koltuk döşemem den 1 metre kadar kaldı güneşlikler kaplanacak yeterse onlara da bakabilirim sünger mantıklı geldi çok ben yarın sorayım bi süngerin üstünden kaplarım döşemeyle :smiley:
Orijinal cam fitilini taktım bugün,

Güneşlikler emniyet kemerleri ve bikini kaldı sırada hafta sonu da pasta cila var :smiley:

Fitil

Retrica

Orjinal cam fitili neye mal oldu saygin

HTC Desire X dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi benim kendi fitilim di orijinal olan ama hardtop yapılırken başka fitil takmışlar ince ben onu orijinali ile geri değiştirdim :smiley:

Hardtop güzel olmuş eksiklikleride gidermissin herhalde hardtopla ilgili. Ama banada on cam ve cam fitili lazım orjinal. Nerden kaç liraya temin edebilirim.

SaygınOzdemir' Alıntı:
Teşekkür ederim Emin Abi en çok onun için yaptım zaten 2 cm et kalınlığı var süngerlerin, oturan kafa atarsa da sorun yok ;D

Özür dilerim o cümlem için Türkçe meali
"Emniyet kemerlerinin kilidi (tokanın girdiği yer) onların etrafından o döşemenin kumaşından kaplanıp kombine oluşturacaktım koltuklarla ama vazgeçtim gereksiz olduğunu fark ettim zaten kilit yerleri kolçağın sağında ve solunda kalıyor gözükmüyor zaten :smiley:
Fotoğrafta kırmızı işaretli yer Emin Abi

Saygıncım bu koltukların alt mekanizmasını siyaha boyamanı tavsiye ederim görsel açıdan. Tabi benim görüşüm :smiley:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bence de abi boyucaktim zaman bulamadım.Sadece kullanışlılık konfor ve güvenlik üzerinde durduğum için uğraşamadım :smiley:
emre74' Alıntı:
Hardtop güzel olmuş eksiklikleride gidermissin herhalde hardtopla ilgili. Ama banada on cam ve cam fitili lazım orjinal. Nerden kaç liraya temin edebilirim.

Teşekkür ederim :smiley: Evet hardtopun cok eksiği vardi kapandı hepsi.
Parça konusun da yardımcı olmaya çalışırım irtibat numaram var imzam da Ulasamam tedersen mesaj olarak parçacilari atarım sana fiyat alırız :smiley:

Almaaa onu bitir senii ,çok yakar o, nasıl bineceksin sen ona, kapısı yok mu onun,vitesi çok geriye çekme elinde kalır, frene sert basmana gerek yok nasılsa tutmaz o, .kaç basıyor bu, kaç kuruş yakıyor ,petrolcünün kızını da alman lazım binmen için ,kaç motor bu, askerde çokkk kullandık bunları vay be ?

bunun gibi binlerce cümleye sinir olduğumu söylemiştim aslında çok hoşuma gidiyordu.
İlk geldiğin günü hatırlıyorum her yerin toz dumandı oturmak için koltuğu 20 dakika silmiştim.
Kapın bacan yok tüpün yok yeni gelin gibiydin.
Hani bir çocuğun" Babaaa cipeee bakkkk kocaman" mutlu etmiyor değildi.
Pompacının "bu kadar gaz buna yetcek mi ? " lafına gülümsemiyor değildim.
Mahallede ki yaşlı amcanın " oğlum kapısı bacası yok mu bunun böyle binilir mi düşüceksin" demesi bile neşemi yerine getiriyordu.
Hani balkona çıktığımda otoparkta seni izliyordum gizlice hissettirneden usulca.
gizli gizli inip motor sesini dinleyip uyuduğumu da hatırlıyorum
Bana ilk geldiğin gün içinde uyuduğumu da hatırladım şimdi.
Her şeyden daha çok biliyorum :
Her yerinde parmak izim var
Her noktanı biliyorum senin.
Kırmızı ışıkta durduğumda " abi on numara toplanmışsın " diyen taksici senide unutmıcam
"Bunu alıp dağa taşa vuracaksın cadde de işi ne ?" diyen amca senide unutmayacağım
Hardtop da ne yakışmıştı be az kalsın omzumu kırdırıyordun bana be kocaoğlan .
Neyse işte öyle ağlattın lan beni kocaoğlan 6-7 tane kağıt parçası mı senin ederin ?anılarımızı kime satacağız onları kim alacak ederi ne olacak ?
Şimdi sen gidiyorsun ya her CJ geçtiğin de içime öküz gibi oturacaksın
Her CJ ye sen misin diye bakacağım
Ulan üç kuruşa verdim hayallerimi sattım diye çok küfür edeceğim kendime
Hak edene gitmişindir umarım seninle oturup benim gibi sohbet edebilir.
Emeği geçen herkese binlerce teşekkür ederim
Benle sabahlara kadar konuşup fikir veren iki parça bulmak için haftalara sanayiye giden herkese çok teşekkür ederim.
CJ satıldığında para kazanılmazmış ama çok iyi dostluklar ediniliyormuş onu fark ettim.
Hoşçakal Kocaoğlan Hoşçakal CHJ 15

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR