Aracım Zj 1998 5.9

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan m_orhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,309

Etiketler
Ynt: Aracım Zj 1998 5.9

ben sevmiyorum kare hatlı arabada yuvarlak birşeyler :smiley: bence güzel oldu , hella jumbo 220 ler biraz büyük tabi

Aracınız çok güzel olmuş bendede 96 5.2 var ön camın üstündeki kaşı nerde yaptırdınız acaba bende düşünüyorum bilgi verebilirmisiniz...

Merhaba, öncelikle aracınız hayırlı olsun. Anlaşılan takozla yükseltmişler ve bir iki sayfa önce orjinal kit kullanacağınızı söylemiştiniz, ama sanırım kit orjinal Skyjacker değil. Çünkü takozlar tornada yapılmış. 3" Skyjacker zaten sadece takozla olmuyor, başka parçalar da var. Alt kollar değişiyor, daha uzun yaylar ve amortisörlerle değiştiriliyor. Aşağıdaki resimde orjinal kitin içerdiği parçaları görebilirsiniz. Önce pahalı olan kitin detaylı parçaları, en sonda da ucuz olan en sade kit. Ama bu basit kitte amortisörler dahil olmamasına rağmen amortisörlerin de ayrıca alınıp değiştirilmesi öneriliyor.

Fiyatla ilgili birşey söylemek istemiyorum, ama aslında Amerikan forumlarında falan 2" üzeri yüksekliklerde takozla yüksertmeyi tavsiye etmiyorlar. Alt takımın, şaftın falan açıları bozulduğu için ileriki zamanlarda aracın bazı yerlerinde arızalara yol açtığını söylüyorlar. Gerçi Ankara'da ve İstanbul'da bunu yapanlar oldu. Ancak sonuçlarıyla ilgili bir bilgim yok, ama umarım sizin aracınızda herşey problemsiz gider.

31" lastiklerle artikülasyon denemesi yaptınız mı? Herhangi bir sürtme yoktur umarım?

[attachment=1]
[attachment=2]
[attachment=3]
[attachment=4]

Bu da basit kit:

[attachment=5]

Jeep grand cherokee zjskyjacker kit1

Jeep grand cherokee zjskyjacker kit2

Jeep grand cherokee zjskyjacker kit3

Jeep grand cherokee zjskyjacker kit4

Jeep grand cherokee zjskyjacker kit ucuz

selamlar ;
Türkiyede vardır ama fiyatlar 2 katı
imkanın varsa dışardan gelen biriyle getirt
ebay dan getirtsek zaten yine aynı fiyata geliyor malzeme ucuz ama 1000 $ civarında yol parası
bizim burda Ankarada satanlar var ama fiyat uçuk
başka marka istersen sahibinden comda var 900$ civarı

mesala şu kit fiyat olarak
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-yukseltme-kiti-jeep-grand-cherokee-3-5-36482715/detay

demiş
ama aynı kit ebayda

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370391645737&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT

görüyosunuz aynı mala 1000 $ yol parası veriyosunuz

yani bu işi yapanda kullananda fiyat açısından herşeyin farkında ...
pahalı satıp 2-3 müşteriye hizmet sunmaktansa uygun satıp yüzlere ulaşmak daha mantıklı
malum forumu gezerseniz jeep meraklılarının sayısını görürsünüz....

onun için kendi gayretleri ile biz jeep tutkunlarına değişik modifiye imkanı sunan gerek satıcı gerekse tüm usta arkadaşlara gayretleri için teş. ediyoRUZ...!

Bir de buraya bakın. Bu daha uygun gibi. Sahibini de tanıyorum. Benim adımı verebilirsiniz. Yapabileceği başka bir şey varsa yapmaya çalışır.

http://offroadaksesuar.com/1993-1998-Jeep-ZJ-Grand-Cherokee-35,PR-27.html

flying surfer' Alıntı:
Bir de buraya bakın. Bu daha uygun gibi. Sahibini de tanıyorum. Benim adımı verebilirsiniz. Yapabileceği başka bir şey varsa yapmaya çalışır.

http://offroadaksesuar.com/1993-1998-Jeep-ZJ-Grand-Cherokee-35,PR-27.html

evet Cüneyt Bey'le görüştüm 4'' kalmamış bulamazsam şayet 3,5' alacağım,teşekkürler.

katenerci' Alıntı:
mesala şu kit fiyat olarak
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-yukseltme-kiti-jeep-grand-cherokee-3-5-36482715/detay

demiş
ama aynı kit ebayda

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370391645737&viewitem=&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT

görüyosunuz aynı mala 1000 $ yol parası veriyosunuz

yani bu işi yapanda kullananda fiyat açısından herşeyin farkında ...
pahalı satıp 2-3 müşteriye hizmet sunmaktansa uygun satıp yüzlere ulaşmak daha mantıklı
malum forumu gezerseniz jeep meraklılarının sayısını görürsünüz....

onun için kendi gayretleri ile biz jeep tutkunlarına değişik modifiye imkanı sunan gerek satıcı gerekse tüm usta arkadaşlara gayretleri için teş. ediyoRUZ...!
onur bey yanlışlığınız var...
ebaydeki kit nakliye dahil 804 dolara gelmekte
kitin fiatı 379 dolar
nakliye 425 dolar
toplamda : 804 dolar yapmakta.. bilginize.

hocam nakliye nasıl 425 $ anlamadım
yani ben linkte ülkeyi türkiye diye seçince 1098.45 $ çıkıyor

katenerci' Alıntı:
hocam nakliye nasıl 425 $ anlamadım
yani ben linkte ülkeyi türkiye diye seçince 1098.45 $ çıkıyor
iki gün önce baktığımda 425 dolar yazıyordu.. bugün 774,72 dolar yazıyor
sanırım günlük değişiyor. ülke seçiminde 2 tane türkiye var, oda bugün dikkatimi çekti diğerindede 1098,45 dolar yazıyor.. anlamadım gitti

ahmetti' Alıntı:
onur bey yanlışlığınız var...
ebaydeki kit nakliye dahil 804 dolara gelmekte
kitin fiatı 379 dolar
nakliye 425 dolar
toplamda : 804 dolar yapmakta.. bilginize.
BEN BUGUN BAKTIM ABILER 379 DOLAR YAZIYORDU TEKLIF VERDIM 350 DOLAR OLARAK ONAY VERDILER 53 DOLARDA KARGO BEDELI TOPLAMDA 403 DOLARA TURKIYEYE ADRESINIZE GELIYOR BUDA 650 TL CIVARINDA BİR RAKAMA TEKABUL EDIYOR.TÜRKİTEDEKİ FİYATIYLA ARASINDA 950 TL FARK VAR ÇOK İYİ BİR RAKAM BU FARKLA BİR VİNÇ ALINABİLİR :smiley:ALMAK ISTEDIKTEN SONRA URUN 1 HAFTA ICINDE GELMEZSE PARANIZ İADE EDILIYOR.
SİZLERE SORUM SU OLACAK BU KİT NE KADAR SAĞLİKLİ KULLANAN VARMİ ???

altunsu53' Alıntı:
BEN BUGUN BAKTIM ABILER 379 DOLAR YAZIYORDU TEKLIF VERDIM 350 DOLAR OLARAK ONAY VERDILER 53 DOLARDA KARGO BEDELI TOPLAMDA 403 DOLARA TURKIYEYE ADRESINIZE GELIYOR BUDA 650 TL CIVARINDA BİR RAKAMA TEKABUL EDIYOR.TÜRKİTEDEKİ FİYATIYLA ARASINDA 950 TL FARK VAR ÇOK İYİ BİR RAKAM BU FARKLA BİR VİNÇ ALINABİLİR :smiley:ALMAK ISTEDIKTEN SONRA URUN 1 HAFTA ICINDE GELMEZSE PARANIZ İADE EDILIYOR.
SİZLERE SORUM SU OLACAK BU KİT NE KADAR SAĞLİKLİ KULLANAN VARMİ ???
yanlışlık var o işte
eğer doğruysa siz 650 tl ye getirtin ben sizden 750 tl ye almaya razıyım ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,520
Kayıtlı Üye Sayımız
172,178
Kaydolan Son Üyemiz
sakaryalee5454

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR