Aracım Zj 1998 5.9

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan m_orhan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 117
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,309
Ynt: Aracım Zj 1998 5.9

Uzun araştırmalar sonucunda aracımı bu hafta ankarada sena jeep'in sahibi Ahmet ustaya yükselttirdim lastik olarakta cooper dıscovery st marka taktık jantları ise aracın kendi orjinal jantlarını kullandık resimleri daha sonra yükleyeceğim saygılar

Etiketler

hayırlı olsun ozkan bey ,

siz şimdi psikolojik olarak kırmızı ışııkta yanınızdakı arabaya bakınca , sanki otobüs gibi yüksekten bakıyor gibi gelecek :smiley: benim hala öyle oluyor...

resimleri bekliyorum

suzuki 96' Alıntı:
Uzun araştırmalar sonucunda aracımı bu hafta ankarada sena jeep'in sahibi Ahmet ustaya yükselttirdim lastik olarakta cooper dıscovery st marka taktık jantları ise aracın kendi orjinal jantlarını kullandık resimleri daha sonra yükleyeceğim saygılar

Merakla bekliyoruz :smiley: yeni bir konu olarak açarsanız linki verirsiniz :smiley:

suzuki 96' Alıntı:

işte beklenen an!! : )))

hayırlı uğurlu olsun, fotografları acilen bekliyoruz...

Link açnıcam çünkü aracı yükseltirken yanımda makınam yoktu bu yüzden resim çekemedim sadece yükseldikten sonraki halini çekip sizlerle paylaşacam yanlız bir sorunum var araca dodik bulamadım eğer elinde olupta satmak isteyen olursa ben talibim saygılar

Ahmet Usta iyi insandır,
2001 de beraberce 1979 bir CJ 5 toparlamıştık.
Özkan Bey,
yükseltme işlemi için hangi malzemelere ne ödediniz, bu bilgiyi paylaşır mısınız klütfen.
Selamlar,
Burak

Burak bey ahmet usta bana sadece yükseltme fiyatı verdi 600tl pazarlık sonucu 500+200 tl işçilikle 700 tl tuttu bütün masrafları 4 adet cooper dıscovery lastik 31/10,5/15 ebat 1050 tl ye aldım jantları aracın orjinal jantları bozmak istemedim aracın işleri bitince bitmiş halini çekip resimleri yükleyecem saygılar

suzuki 96' Alıntı:
Burak bey ahmet usta bana sadece yükseltme fiyatı verdi 600tl pazarlık sonucu 500+200 tl işçilikle 700 tl tuttu bütün masrafları 4 adet cooper dıscovery lastik 31/10,5/15 ebat 1050 tl ye aldım jantları aracın orjinal jantları bozmak istemedim aracın işleri bitince bitmiş halini çekip resimleri yükleyecem saygılar

Özkan Bey,
700 TL sadece işçilik bedeli anladığım kadarı ile doğru mu?
Birde yükseltme için gerekli olan malzemelerin temini var...
Selamlar,

Burak

hayır yükseltme ve işçilik zaten ahmet usta bütün işleri hallediyo ve aracı size yapıp teslim ediyo ödemeyi iş bittiktek sonra yapıyosunuz siz aracınızı ne kadar yükseltmek isterseniz fiyatda o oranda artıyo ben 3'' yükselttim 500 tl tuttu artı 200tl de işçilik verdim bütün malzemeleri kendisi alıp mpontaj yapıyo

3" yükseltirken ne malzeme kullandı veya kullanılan sistem ne idi, bilgisini paylaşmanızı rica etsem.
Bana rakam cok ucuz geldi.
Zira bildiğim kadarı ile ithal lift kitler 3" için olanlar 1200 USD den fazla.
Ahmet usta nasıl bir sistem ile çözdü bunu merak ettim.
Selamlar, saygılar
Burak

3'' yükseltirken ön ve arka tekerler yerinden çıkartılıyo helezon ve amortisörler yerlerinden alınıyo daha sonra uygulanacak malzemenin ölçüleri alınıyo ve tornada yapılmak üzere tornacıya gönderiyo daha sonra ön ve arka denge kolları yerlerinden çıkartılıyo ve tornada ek yapılarak uzatılıyo bu işlemler bittikten sonra ön ve arka helezon yaylarının kontrolu yapılıyo eğer özelliğini yitirmiş ise değiştiriliyo daha sonrada amortisörlere bakıyo onlarında değişmesi gerekiyosa onlarda değiştiriliyo benim ön helezonlar özelliğini yitirdiği için değişti orjinal çıkma helezon aldım ayrıca amortizörlerde bozuk olduğu için onlarda değişti daha sonra direksiyon amortisörünün uzun olanı takılıyo ben çıkma skycakker buldum onları aldım ve taktrdım daha sağlam oldu daha sonra lastik seçimine sıra geliyo ahmet ustayla beraber cooper bayine gittik ve hem asfalt hem kar,buz ve çamurda kullanabileceğim lastik aldık 31/10,5/15 ebatlarında 8'' ofsetli jant bulamadığımızdan orjinal jantları kullandık bütün bunlar hazır olduktan sonra sıra montaja geliyo ve bütün takozlar yerlerine tek tek takılarak montaj işlemi bitiyo ve size teslim ediyo umarım yardımcı olmuşumdur saygılar

size yapılan işin maliyetini alt alt yazıyorum

3'' yükseltme : 500tl
lastik cooper :31/10,5/15 1050tl
ön helezon orjinal çıkma :200tl
skycakker amortisör ikinci el 300t
işçilik :200tl

toplam maliyet :2250 tl

eğer 3'' den fazla yükseltmek isterseniz maliyet artıyo artı bide arka defrensiyel kilidinin değişmesi gerekiyo

Ozkan Bey,
Simdi taslar bende yerine oturdu.
Detay bilgilendirme için tesekkurler.
Selamlar,

Burak

Burak bey yardımcı olabildiyesem ne mutlu bana eğer kafanıza takılan bir şey olursa ban 0542 451 08 57 bu numaradan bana ulaşabilirsiniz saygılar

Tavan Sepetini de bitti.

Jeep in orijinal aksesuarı gibi tavan sepetini yapan ''serkann'' bey e teşekkür ederim.

02042010156

02042010157

02042010155

hay maşşallah suphanallah... aracınız harika olmuş kasa o biçim, motor offf. büyüyünce böyle bişey olmak isterim. allah nazardan korusun aracınızı...
bu resimdekide benim makine. 5.9 un küçük kardeşi 5.2 ;D ;D ;D

Jeep 10 21032010

Teşekür ederim Ahmet Bey

Sizin aracınızda çok güzel . Bol çamurlu günler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,520
Kayıtlı Üye Sayımız
172,178
Kaydolan Son Üyemiz
sakaryalee5454

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR