Mobil Klima Aldım.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,218

Benim gördüğüm kadarı ile bu klimanın sıcak havayı dışarı atması için arkasında bir borusu var. Bu boruyu pencereden dışarı çıkartmak gerekiyor. Alet böyle serinliyor. Şimdi bir süre pencereden sarkıtarak idare ederiz de daha sonra karavanı kestirip bir soba borusu menfezi yaptırabiliriz Pirikamp'a...

Hayırlı olsun, keyifle kullanın.

İşyerinde uzun yıllardır kullanan birisi olarak şu yorumu yapabilirim.

1. Çok sesli çalışıyor.
2. Ürettiği soğuk hava ile tekrar ısınan gazı soğutuyor. (Verimsiz enerji)
3. Ürettiği sıcak havayı atabilmek için büyük çaplı bir baca çıkışına ihtiyaç duyuyor.

Sıcaklarda bunalmak yerine biraz sese katlanırım moduna çoktan geçiyorsunuz.
Zaten sizde öyle yapmışsınız.
Havadaki nemi tahliye için ayrı bir çıkışa ihtiyacınız yok. Kendi haznesi var. Ama hazneyi doldurmak kolay değil. Çünkü gazı soğutmak için bu haznede biriken suyu da kullandığı için atık su derdiniz yok.

Kısacası iş yapıyor :smiley:

Keyifle kullanın tekrar...

Hayırlı olsun, keyifle kullanın.

İşyerinde uzun yıllardır kullanan birisi olarak şu yorumu yapabilirim.

1. Çok sesli çalışıyor.
2. Ürettiği soğuk hava ile tekrar ısınan gazı soğutuyor. (Verimsiz enerji)
3. Ürettiği sıcak havayı atabilmek için büyük çaplı bir baca çıkışına ihtiyaç duyuyor.

Sıcaklarda bunalmak yerine biraz sese katlanırım moduna çoktan geçiyorsunuz.
Zaten sizde öyle yapmışsınız.
Havadaki nemi tahliye için ayrı bir çıkışa ihtiyacınız yok. Kendi haznesi var. Ama hazneyi doldurmak kolay değil. Çünkü gazı soğutmak için bu haznede biriken suyu da kullandığı için atık su derdiniz yok.

Kısacası iş yapıyor :smiley:

Keyifle kullanın tekrar...
Bilgilendirme için teşekkürler. Karavanım güneşin altında öylesine cayır cayır yanıyor ki birazcık mekanik gürültüye katlanabilirim. Tabii ki bu klima bu sıcaklık sorununu çözebilirse...

Yücel bey hayırlı olsun. Verdiğiniz linkteki Fiyatı bana pahalı geldi.
Ayıca buna pek mobil klima denemsi doğruda değil.Sıcak hava tahliye çıkışı neredeyse sona borusu genişliğinde, karavanınızda bayağı büyük delik açtırmak zorunda kalacaksınız.
Yani bir nevi klima sabitlenmiş olacak.kafanıza göre her yere çekip kullanılması zor.( Yani karavanda kullanamadığımda alıp evde kullanayım işi sıkıntılı olur)
Birde diğer arkadaşın dediği gibi gürültü çalışıyorlar. İmkan varsa içten ses izolasyonu (yumurta kolisi gibi olandan) yapın.
1719264940190

Klimayı ilk etapta boruyu camdan sarkıtarak kullanmayı düşünüyorum. Bu bir sabit klima olmadığı için dezavantajları var. Gürültü de böyle. Ama ben sıcaktan o kadar bunalıyorum ki, gürültüye katlanacağım biraz... Bu klimayı istediğin yere götürüp kullanmak mümkün. Olmazsa artık karavanı yenileyeceğim...

Güle güle kullanın Hocam.
Çekme karavan için en uygun soğutma yöntemi sonuçta, dış ünite yüzünden split klima takılması zaten çok anlamsız olacaktı.

Hayırlı olsun.. Deneyimlerini paylaşmanız çok güzel olmuş.. Ancak benim bir çekincem var..

Cihaz 12000 BTU karavan için çok güçlü gelir.. Daha zayıf bir klima olsa daha iyi olmazmıydı..??

2000 - 3000 BTU gibi... Yani 12000 BTU çok kısa zamanda içerini buz gibi yapacak ve siz bu soğuktan rahatsızx olacaksınız.. Bir de sanırım sistem 220 volt ile çalışıyor.. Camping harici işe yaramayacak, campingte ise elektrik daha da pahalı olacak..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR