Araç Muayene Kusur Tablosu, TUV Hakkında...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alps Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 270
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,677
Ynt: Araç Muayene Kusur Tablosu, TUV Hakkında...

tşk. ederim. Tüv'e danışmam iyi olacak sanırım tatile çıkmadan. duruma göre kontrolü erken yaptırıp çıkarım olmazsa tatile. süresini geçirince hergün için belirli bir para var diye duymuştum. ancak erken yaptırana indirim yok. ;)

Etiketler

lpg için sızdırmazlık aldım dün sabah 5 te girdim kuyruğa öglen 2 de çıktım :( kuyruğa gir numara al çık kuyruğa gir para yatır çık kuyruğa gir belge al çık bekle kontrol yaptır kusur var nedir ? tüp altı izole keçesi yok ne yapcaz yaptırıp gel olur git yaptır tüpü sökmek lazım abi kucağa oturdunya sök anam sök abi bakır boru ezilmiş eeee koptu iyi kardeş değiştir ..........................................................vb sonuç muayeneye randevu akşam 7 gitmem abi bidaha eziyet bu zulum avrupa yoluymuş sahra yolu tibette 7 yıl bu lanet

Sızdrımazlık Ankarada daha rahat sanırım . Yapan 2 yer . Ben genel MMO da yaptırıyorum sabah erken gitmek lazım ama mesela 10 gün kadar önce sabah 7 de ordaydım 9:30 da işim bitmişti . Gerçi bu zamanlar ciddi yopunlaşma olmaya başlıyor .

Tüp altı izole keçesi neymiş ? Ben hiç görmedim ... Hatta şuan ki araçta montajda başındaydım . Dedim şu deponun altına bir parça hali vs birşey koyalım ses mes yapar . Halıflex kestik koyduk ama şahsi isteğimdi yani :smiley:

febulent' Alıntı:
lpg için sızdırmazlık aldım dün sabah 5 te girdim kuyruğa öglen 2 de çıktım :( kuyruğa gir numara al çık kuyruğa gir para yatır çık kuyruğa gir belge al çık bekle kontrol yaptır kusur var nedir ? tüp altı izole keçesi yok ne yapcaz yaptırıp gel olur git yaptır tüpü sökmek lazım abi kucağa oturdunya sök anam sök abi bakır boru ezilmiş eeee koptu iyi kardeş değiştir ..........................................................vb sonuç muayeneye randevu akşam 7 gitmem abi bidaha eziyet bu zulum avrupa yoluymuş sahra yolu tibette 7 yıl bu lanet

Çözüm Dizel... :smiley:

Selam Arkadaşlar,

Dün muayeneye girdim ve geçtim. 10 gündür kabusum olmuştu. Vinç,çeki demiri, sisler vs den sorun beklerken ruhsatta 7 kişi yazıyor 5 kişilik oturma koltuğu var Trafik Tescile gitmeniz gerekir diye başka bir yerden vurdular. Münakaşa çıkınca amirleri ile görüştüm ve ilave değil eksiltme yapmışım daha güvenli seyir, hangi kanun ne maddesi falanca filanca derken arkadaşlar bagaj koltularının tespit yerlerini görelim dediler ve görüncede ok. dediler.
Aslında belli limitler içerisinde mantıklı ve makul olabiliyorlar diye düşünüyorum.

Darısı diğer arkadaşların başına :D :D ;D

edaghan' Alıntı:
Çözüm Dizel... :smiley:

yok ben hatayı lpg yi araca sokunca yaptım hikmeti şurada ben benzinlede neredeyse lpg kadar yakıyorum gözümü ilk defender ı aldığımda bir korkuttular ki 2500 cc diye gerek yokmuş

daha iyisi evet dizel :smiley:

febulent' Alıntı:

İzole keçesi dediğin nerede olması gerekiyormuş abi? LPG borularıyla, egzos borusu arasında olması gereken muhafaza mı yoksa başka yerde mi?

Vatan gazetesinden Ercan İnan'ın yazısında, yapılacak değişiklik ile üç yaşından büyük araçların muayenesinin her yıl yapılacağı belirtiliyor. Haftasonu moralinizi bozduğum için üzgünüm.

Mustafad' Alıntı:
Vatan gazetesinden Ercan İnan'ın yazısında, yapılacak değişiklik ile üç yaşından büyük araçların muayenesinin her yıl yapılacağı belirtiliyor. Haftasonu moralinizi bozduğum için üzgünüm.

çok kötü bir şey, vergi öder gibi muayene ve sızdırmazlık harçları ödüyoruz, geçip geçmemesi riski de var..

Umarım değişiklik böyle çıkmaz ve mecliste düzeltilir . Her yıl muayene güzel iş ... Ya sıfır al 2 sene sonra sat yada her bana 150 lira daha ver birsürü uğraş vs ... Bunun kıstası nedir bu durumda ? ticari araçlar yılda bir oluyor , eh adam sürekli yolda yolcu taşıma durumu vars vs . Hususilerin birçoğu yılda 10 bin km yapmıyor bile ... Korkarım yeni bir para toplama taktiği gibi görünüyor durum .

Bu böyle ise boşuna uğraştırmasınlar , oldu olacak harcı her yıl yatıralım muayeneye iki yılda bir gidelim . Harcı iki katına çıkarmı ve ki taksitte alıyor gibi olurlar ... :mad:

ozcour' Alıntı:
İzole keçesi dediğin nerede olması gerekiyormuş abi? LPG borularıyla, egzos borusu arasında olması gereken muhafaza mı yoksa başka yerde mi?
izole keçesi tüp ile sehpa arasına konuyor gri renk te bir katı sünger sarsıntıda ses kesmemekle birlikte rapor yazan arkadaş temasıda kesmek lazım dediysede tüpün üzerinden geçip sehpaya somunlu civata ile bağlanan metal kayışlar yine bu mantıkla düşünürsek sorun.... amma dedikleri herşeyi yapmak mutlaka bizim yararımıza....

febulent' Alıntı:
izole keçesi tüp ile sehpa arasına konuyor gri renk te bir katı sünger sarsıntıda ses kesmemekle birlikte rapor yazan arkadaş temasıda kesmek lazım dediysede tüpün üzerinden geçip sehpaya somunlu civata ile bağlanan metal kayışlar yine bu mantıkla düşünürsek sorun.... amma dedikleri herşeyi yapmak mutlaka bizim yararımıza....

anladım abi, 2 3 senedir yapılan montajlarda görüyorum, bende de inceden vardı, meğer zorunluymuş :smiley:

lpg tankının, bir şekilde metal kayış ve civata bağlantısıyla aracın metal tabanına montelenmesi, sağlam ve güvenli olması yanı sıra, ek şase bağlantısı oluyormuş... kablo şasesi koparsa, bu bağlantı emnıyet olarak şaseliyormuş... ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR