Ankara'dan Cj7

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xvalaa Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 161
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 99,993

Etiketler

Ynt: Ankara'dan Cj7

Kötü bir gün :(
Iyi bir tecrübe

Image

Abi geçmiş olsun. Tekerlek mi fırladı ? aks kesti sanırım. Çok Çok geçmiş olsun

yazmayacaktım ama yazmak lazım,

Ali Hocam bu musibeti yaşadıktan bir süre sonra
onun yanından geçen
bir adet Daihatsu bir adet Defender (arkası tenteli) toplamda iki adet 4x4 araç
geçerken sadece BAKMAKLA yetinip, Defender ın arkasından fotoğraf çekme becerisini gösteren
umursamadan basıp giden ...

4x4 binmenin teorisi yardımlaşma ile başlar,
anlaşılan siz bunu henüz idrak edememişsiniz,
yolunuz Ankara ya düşerse bulun bizi,
size uygulamalı eğitim verelim,
ya da memleketin her hangi bir yeri, ya da dünyada her hangi bir yer,
bu eğitimi alabileceğiniz çoklarını bulursunuz.

ve
anlatalım size,
neden yolda kalmış bir aracın yanında durulur,
neden yolda kalmış bir araca yardım teklif edilir,
neden yolda kalmış bir araca yardım edilir,

yazık diyorum,
umarım Bolu da ve Düzce de olan dostlar bu iki aracı ve sahiplerini tanıyorlardır,
anlatırlar onlara,
bu işin felsefesini ...

Yazmayacaktım ama Metin abi ile konuşmamdan sonra yaşadıklarımı anlatmak belki birilerine faydası olur diye anlatmaya karar verdim. Bir çoğunuz bunun gibi tecrübeler yaşamışsınızdır ama belki yeni başlayanlara belki fikir verir.
Kaza olduktan sonra 30-45 dakika içerisinde çekici ayarlayıp beklemeye başladım. Olay sonrasından çekicinin gelmesine kadar geçen 4 saatlik bekleme süresinde yaklaşık 30 yakın araç geçmiştir. Duran geçmiş olsun diyen çevredeki köylüler, orman işleri çalışanları haricinde sadece 1 araba oldu. Ankara plakalı Corsa sahibine buradan da teşekkür ederim.
Bende işimi ayarlayıp çekici beklediğim içinde kimseyi durdurmaya çalışmadım. (el etseydim hepsi dururdu sanırım)
Beni en çok düşündüren offroad seven birilerinin selam vermeden geçip gitmeleri oldu. Sanırım yetişmeleri gereken bir yer vardı.

Amacım Düzce il sınırları içerisinde olan 3 adet şelaleyi ve orada gidiş yolundaki doğal güzellikleri görebilmekti.
Gerede, Mengen yolundan geçerek 7 göller yoluna girdim. Yedi göllere ulaşmadan yaylatepe, mengen, yığılca üzerinden geçerek Düzceye inecek şekilde rotamı belirlemiştim. Kazanın olduğu bölge tam olarak aşağıdaki noktada gerçekleşti.

Fotoraf 2

Burasıda olayın gerçekleştiği yerin fotoğrafları
virajı alırken bir anda gelen gürültü ile arabanın arkasının hoplaması benim kafamı tavana çarpmam ardından bir zıplama ve tavana atılan bir kafa sonrasında arabanın yere oturmasından sonra kızaklayarak durması. Şansım orada yolun geniş olması ve tekerlek beni 2 kere hoplattıktan sonra kendini sağ tarafa yuvarlaması olmuş. Hidrolik boşaldığı için frenlerde tutmuyordu.

DSC 0996

Fotoraf 20

DSC 1010

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR