2017 Yazı Boyunca Karavanı Avrupa Da Bırakıp Arada Gidip Gelerek Avrupa Turu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Goldwingerr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 778
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 157,256
Ekli dosyayı görüntüle 61948 Cafe nin içi bir hayli tarihi ve eskiye dayanıyor.Burada ailede nesilden nesile geçiyor bu işler

Çok derli-toplu bir yermiş bu Monschau ..... ANCAK -bir yandan da- Ortaçağ havasını kokluyor sanki insan (?)... En azından resimlere bakınca benim izlenimim bu oldu . Hele hele en son kahve-turta fotoğraflarıyla kendimi ''Ortaçağ dekorlu bir film stüdyosu''nda hissettirdiniz o_Oo_O:D:eek:

SANKi , evlerden kukaletalı cellatlar çıkacak -> Meydana bir ateş yakacak -> CADI AVI sonucu yakaladıkları zavallıları ateşe atacaklar gibi :(:(:confused:

Oradan hayırlısıyla bir an önce ayrılın :tearsofjoy::tearsofjoy:;)

Etiketler

IMG 3253
Bu arada resim stüdyosu genelde genç alımlı çiftleri reklam olarak koyar bunlar biraz marjinal reklam yapmış.Eeee ne diyoruz gönül bu

IMG 4172
IMG 4173
Monschau dan ayrılınca ertesi gün olan uçağıma zaman olduğu için nereye gideceğime hem harita da Hem de stellplatz daki levhadaki haritaya baktım baraj gölü gibi olan yerin güzel olabileceğini düşünüp oraya çevirdim rotamı.Zaten çok yakın bu bölge milli park.

IMG 3267
IMG 3268
IMG 3269
IMG 3270
IMG 3271
IMG 3272
Yine Efsane yi bir karavan stellplatz a koydum.bir günlük 10 Euro.Tam otomatik para atıp bilet alacağım bir baktım arabanın camına koyulan fişin çıktığı yerde bir fiş var.Erken ayrılan biri daha zamanı olan fişi makineye bırakmış.Gelen alıp kullansın diye.Çok hoşuma gitti bu davranış.Fişi aldım koydum cama ertesi gün 11.00 e kadar kalma sürem var.Tahmin ettiğim gibi burası çok güzelmiş.Bisikletimi çıkardım başladım dolaşmaya.

IMG 3273
IMG 3274
IMG 3276
IMG 3277
Bizim üç tarafımız denizlerle çevrili.Ama marina sayısı iki elin parmakları kadar.Bodrum marina 10 metrelik kayığa7.000 Euro yıllık bağlama parası istiyor.Teos marina sığacık 2800 Euro kuş adası marina 2200 Euro .Amatör denizcilik lüks bir iş ama burada denizleri olmamasına rağmen göllere bile marinetler yapmışlar.Karavancılığın da durumu aynı.Almanca dergide 10 yıl önce 800 karavana Almanya da 1 karavan park yeri düşerken bu sayı şimdi 170 karavana 1 park yeri imiş.Bu ay aldığım dergide yazıyor.Almanya da Ne kadar fazla karavan olduğunu düşünürsek bu oran süper.Zaten heryerde yer var.Üşkemiz de keşke böyle olsa.Çünkü doğal güzelliği heryerden fazla.

Ekli dosyayı görüntüle 61969 Ekli dosyayı görüntüle 61970 Ekli dosyayı görüntüle 61971 Ekli dosyayı görüntüle 61972 Ekli dosyayı görüntüle 61973 Ekli dosyayı görüntüle 61974 Yine Efsane yi bir karavan stellplatz a koydum.bir günlük 10 Euro.Tam otomatik para atıp bilet alacağım bir baktım arabanın camına koyulan fişin çıktığı yerde bir fiş var.Erken ayrılan biri daha zamanı olan fişi makineye bırakmış.Gelen alıp kullansın diye.Çok hoşuma gitti bu davranış.Fişi aldım koydum cama ertesi gün 11.00 e kadar kalma sürem var.Tahmin ettiğim gibi burası çok güzelmiş.Bisikletimi çıkardım başladım dolaşmaya.
''Askıda Ekmek'' , ''Askıda Kahve'' ....gibi.... =>> ASKIDA KARAVAN FİŞİ (!)...
Uzun dönem için otopark fişi alıp da 'DAHA ERKEN' ayrılmak zorunda kalanların , kendisinden sonra gelecek Karavancılar için bir güzellik yapması...
Karavancı için 'küçük' , Karavancıların Dayanışması için büyük bir adım :smiley:

Uzun dönem için otopark fişi alıp da 'DAHA ERKEN' ayrılmak zorunda kalanların , kendisinden sonra gelecek Karavancılar için bir güzellik yapması...
Karavancı için 'küçük' , Karavancıların Dayanışması için büyük bir adım :smiley:
Bir de "askıda elektrik" var. Fişi takmadan hangi prizde kullanılmamış elektrik var diye bakmakta fayda var.:smiley:

Ekli dosyayı görüntüle 61949 Ekli dosyayı görüntüle 61950 Ekli dosyayı görüntüle 61951 Efsane'yi park ettiğim yere geldim harita dan olan baraj gölü gibi olan yer güzel olabilir düşüncesiyle oraya gideyim dedi.İlk efsaneyi park ederken Hollanda plakalı bir binek araç yanlış park etmiş karavanların geçişini zorlaştırmıştı.Karavancılar üşenmemiş sileceklerine bir sürü yazı yazıp koymuşlar.Kimi esprili kimi biraz kaba.Buralarda park ederken diğer kişilerin zor durumda kalmamasına çok dikkat etmek gerekiyor

Almanya’da karavanparklar (Stellplätze) özellikle şehir gezilerini çok kolaylaştırdı. Monschau karavanpark normalin üzerinde fiyat koymuş. 7 dakikalık su için 5 € aşırı bir fiyat. Alman karavancılar burayı pahalı bir „park yeri“ diye eleştiriyorlar. Atık su ve WC kasetinin boşaltılmasının ücretsiz olması belediyelerin çevre temizliğine katkısı olsa gerek.

Gezi notlarınızı zevkle okuyorum. Resimleriniz çok kaliteli.
Teşekkürler.

Son düzenleme:

Son düzenleme:

Evet bence ince ve nazik bir davranış.Ben de öyle yaptın erken ayrılmam gerektiğinde.

Bir de "askıda elektrik" var. Fişi takmadan hangi prizde kullanılmamış elektrik var diye bakmakta fayda var.:smiley:
Evet ama Wiesbaden da sistemi çözmeden acele attım parayı başka karavancının numarası ekranda olduğu için ona gitti elektrik.Sorun değil de 50 cent le çalıştığından karavanda aramadık yer bırakmadım 50 cent bulayım diye.

Almanya’da karavanparklar (Stellplätze) özellikle şehir gezilerini çok kolaylaştırdı. Monschein karavanpark normalin üzerinde fiyat koymuş. 7 dakikalık su için 5 € aşırı bir fiyat. Alman karavancılar burayı pahalı bir „park yeri“ diye eleştiriyorlar. Atık su ve WC kasetinin boşaltılmasının ücretsiz olması belediyelerin çevre temizliğine katkısı olsa gerek.

Gezi notlarınızı zevkle okuyorum. Resimleriniz çok kaliteli.
Teşekkürler.
Çok teşekkür ederim.Sizin önerdiğiniz Applikasyonlardan da çok yararlandım.Sistemi çok güzel kurmuşlar ayda 300-350 Euro bir paraya Almanya da konaklama elektrik su derdi olmadan stellplatz larda gezilebilir.Evde oturmak daha masraflı sanırım.Almanya da evdeki radyo yayını için bile vergi alındığı düşünülürse.

Eğer Düsseldorf'daki arkadaşınız aşağıdaki açık hava müzesini tavsiye etmemişse büyük yanlış yapmış.

LVR-Freilichtmuseum Kommern
Eickser Str., 53894 Mechernich, Deutschland
+49 2443 99800

Startseite - LVR-Freilichtmuseum Kommern
İngilizce
Home - Open-Air Museum Kommern
Vay kesin gideceğim resimleri paylaşacağım.Ona da hesabını soracağım.Ama benim arkadaş müzeci değil pek genç kanı kaynıyor hep bara disco ya gitmek istiyor :tearsofjoy:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR