2012 MTV....4.0 L ve Üzerindeki Araçların Vergileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sarp12345 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 75
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,092
Ynt: 2012 MTV....4.0 L ve Üzerindeki Araçların Vergileri

ekinox' Alıntı:
2002 Model 2.7 nin 2012 yılı vergisi 2.420 TL
2011 yılı kasko değeri 49.200 TL imiş , 2012 yılındaki değeri bu rakamın altında olacak , 45.000 TL civarı olursa , %5'i 2.250 TL olur.
Dolayısıyla yıllık mtv kasko değerinin %5 ini geçecek.

Bu durumda bir alt dilimden (2.000-2.500cc) 1.449 TL olarak ödenecek. Doğru mudur?
eğer kasko değeri dediğin gibi düşerse doğru düşmezde artarsa yanlış

Etiketler

Arkadaşlar,

eski model ve büyük motor hacimli araçlara dehşet vergiler planlandığı doğru mu ?

bu yönde ciddiye alınası işaretler var mı ?

yoksa şehir efsanesi mi ?

eğer dogru ise ne nezaman ????

sevgiler

Sarp

Sarp12345' Alıntı:
Arkadaşlar,

eski model ve büyük motor hacimli araçlara dehşet vergiler planlandığı doğru mu ?

bu yönde ciddiye alınası işaretler var mı ?

yoksa şehir efsanesi mi ?

eğer dogru ise ne nezaman ????
sevgiler

Sarp
aslı yok dostum.mtv açıklandı

2012 sonunda yürekler tekrar çarpacak mı ??

30 a aldığımız aracı 1yıl sonra 10 liraya satlığa çıkarmayalım diyorum ;D

Sarp12345' Alıntı:
2012 sonunda yürekler tekrar çarpacak mı ??

30 a aldığımız aracı 1yıl sonra 10 liraya satlığa çıkarmayalım diyorum ;D
artık bir papatya falı açarsın.artacak artmayacak.:smiley:)

ekinox' Alıntı:
2002 Model 2.7 nin 2012 yılı vergisi 2.420 TL
2011 yılı kasko değeri 49.200 TL imiş , 2012 yılındaki değeri bu rakamın altında olacak , 45.000 TL civarı olursa , %5'i 2.250 TL olur.
Dolayısıyla yıllık mtv kasko değerinin %5 ini geçecek.

Bu durumda bir alt dilimden (2.000-2.500cc) 1.449 TL olarak ödenecek. Doğru mudur?
EVET ARKADAŞIM.KASKO DEĞERLERİ BELLİ OLDU.Buna göre 2002 Model 2.7 nin 2012 yılı vergisi 2.420 TL 2012 yılı kasko değeri 47 120 olup %5 i 2356 tl dir. Bu durumda bir alt dilimden (2.000-2.500cc) 1.449 TL olarak ödenecek.bilgine

2002 model 4.7 alırken sıgortacımı aradım abı bunun vergısını hesaplarmısın dıye kasko degerı falan ındırımı derken yılda 2200 tl cıvarında odersın demıştı ama burda yazılanlara bakarsak daha fazla cıkacak akşam akşam sıcaklık baskamaya başladi

Slm ;

Paylasım için tesekkurederim. Fakat anlamadıgım birsey var her arac sahibi dilekçe vermek zorundamı yoksa devlet bunu kendi düzeltip oylemi tahsil ediyor.

apnea' Alıntı:
Slm ;

Paylasım için tesekkurederim. Fakat anlamadıgım birsey var her arac sahibi dilekçe vermek zorundamı yoksa devlet bunu kendi düzeltip oylemi tahsil ediyor.
Her araç sahibi MTV'nin tarh ve tahakkuk ettirildiği yıl başında verirse bir alt dilim vergilendirmeden istifade eder. Hatta kendi durumumdan örnek vereyim. Aracımı Mart/2011 de almıştım. Mtv nin ikinci taksitini ödeme zamanı geldiğinde eski sahibinin verdiği dilekçeyi kabul etmeyen vergi dairesi benim yeni malik olduğumu söyleyip benden tekrar dilekçe aldı. öyle yararlandım. Ve bu yıl için tekrar dilekçe göndericem. Tabi ki ekin sigortacımdan alacağım kaskoya esas değerini gösteren yazı ile birlikte. Bu başvuru üzerine gerekli düzelme işlemini yapıyorlar. sen de ödüyorsun.

akadaşlar 97 model 3.9 v8 disco için ne ödenir bilen varmı?

bugün vergi dairesinden öyrendim benim 90 mod xj 4.0 vergisi 172 senelik 344.00 .

bekirgümüş' Alıntı:
bugün vergi dairesinden öyrendim benim 90 mod xj 4.0 vergisi 172 senelik 344.00 .

size aktarılmış olan bilgide bir yanlışlık var.yada motor hacminiz 2001-2500 cm3 aralığında kayıtlı olmalı ki yıllık 345tl ödeyebilesiniz....

bunların dışında motor hacminiz 3501-4000cm3 aralığında kayıtlı ise yııllık 966 tl

3001-3500cm3 katagörisinde ise yıllık....677tl ödeme yapmanız gerekir....

ilkerklc' Alıntı:
size aktarılmış olan bilgide bir yanlışlık var.yada motor hacminiz 2001-2500 cm3 aralığında kayıtlı olmalı ki yıllık 345tl ödeyebilesiniz....

bunların dışında motor hacminiz 3501-4000cm3 aralığında kayıtlı ise yııllık 966 tl

3001-3500cm3 katagörisinde ise yıllık....677tl ödeme yapmanız gerekir....
bu aracın bir kasko bedeli yok.ne olacak o zaman.bir alt dilime iniyormu.

Merhaba arkadaşlar,
Geriye doğru (yanılmıyorsam son üç yıllık) mtv vergisinin farkı geri alınabiliyormuş, ancak geçmiş o yıllara ait sigorta şirketinden alınacak belge gerekliymiş, işin ters tarafı geçmişe ait bilgiler hiç bir sigorta acentesinde bulunmuyor belki noter de bulunabilir veya sigorta ların bir birliği varya sigorta reusans mı nedir ismi oradan alınabilirmiş.
Ben 2009 model kamyonetim için (satmadan önce) her dönem sigorta acentesinden baktırıyordum öyle bir ayarlama yapmışlarki aynı rakkam çıkıyordu, demekki belli yaşlar için hiçbir kurtarma şansı yok.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

ayhana' Alıntı:
bu aracın bir kasko bedeli yok.ne olacak o zaman.bir alt dilime iniyormu.
ruhsatınızla birlikte bir sigortacıya gidin, kaskoya esas değerini belirleyen bir form dolduracak. Bununla birlikte vergi dairesine dilekçeyle başvurun. Talebinizi yerine getirecek ve alt dilimden ödeyeceksiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,494
Kayıtlı Üye Sayımız
172,157
Kaydolan Son Üyemiz
Hkndm

Çevrimiçi üyeler

Geri