2009 Toyota Hilux Yükseltme Kiti ve Snorkel Montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 71,433
Ynt: 2009 Toyota Hilux Yükseltme Kiti ve Snorkel Montajı

bana 2,5 la kıyaslayınca 3.0 lt. fiyatı makul gibi geldi birçok extra var çünkü. herhalde vergi farkını olumsuzluğunu ortadan kaldırmak için böyle yapmışlardır. bende 47.000 tl. ye almıştım 2 yıl önce.

Etiketler

aynen bu durumda 3.0 makul hale gelmis.. 3.0 a 61.000 denildiginde, ben 2.5 i halen 45.000 falan zannediyordum..

5-6 bin lira farka 3.0 gonul rahatlıgıyla alınır..

omergin' Alıntı:
aynen bu durumda 3.0 makul hale gelmis.. 3.0 a 61.000 denildiginde, ben 2.5 i halen 45.000 falan zannediyordum..

5-6 bin lira farka 3.0 gonul rahatlıgıyla alınır..

Yani şimdi vergi farkı yok mu ?? 3.0 ve 2.5 arasında ?
3.0 de araziye sokulmaz yaa, yazık araca.. Onu alıp zenci arabası yapıcaksın :smiley:
Ömer abi senin kit kaç " yükseltecek ?

senede 1000 lirada vergi farkı var tabi unuttuk onu :smiley:

2" yukselecek kit ile.. lastikler 3" buyuyecek, 1.5" de oradan yukselir..

toplam 10 cm yukseliriz herhalde :smiley:

aslında avusturalyada ultimate suspension ile bilstein in 3.5" lik kitleri varda getirmeyi beceremedim..

yukselme kadar yeni tampon sayesinde eski tamponun rezil yaklasma açısından kurtulmakda iyi oldu..

omergin' Alıntı:
senede 1000 lirada vergi farkı var tabi unuttuk onu :smiley:

2" yukselecek kit ile.. lastikler 3" buyuyecek, 1.5" de oradan yukselir..

toplam 10 cm yukseliriz herhalde :smiley:

aslında avusturalyada ultimate suspension ile bilstein in 3.5" lik kitleri varda getirmeyi beceremedim..

forumda soraydın birilerine ??

Nasıl, bin liralık fark nereden çıktı ?? 2.5 le 3.0 aynı dedik..

yahu 3.0 lar 2.5 lerin vergisine dusuyor, 2.5 lerde 2.0 ların vergisine dusuyor..

3.0 lar 2600 lira
2.5 ler 1700 lira oduyor..

buarada 2.5 ler 2000 devirde 325 Nm tork veriyor, 3.0 lar 3200 devirde 360 Nm..

torklar arasında beygir gucu kadar fark yok..

omergin' Alıntı:
buarada 2.5 ler 2000 devirde 325 Nm tork veriyor, 3.0 lar 3200 devirde 360 Nm..

torklar arasında beygir gucu kadar fark yok..

Bence 3.0 motor gereksiz, o fiyat farkına ön arka kilit alınır. Ancak 3.0 'ın özellikleri mükemmel.

fastjunkie' Alıntı:
Bence 3.0 motor gereksiz, o fiyat farkına ön arka kilit alınır. Ancak 3.0 'ın özellikleri mükemmel.

sanırım bu fiyat farkına 3.0 lt. haricinde perde ve yan hava yastıkları , otomatik vites, oto.klima, vsc filanda dahil 61 tl. etiket var üstünde yani burda fark 6.000 tl yalnızca ancak 3.0 lt. nin vergisi büyük dezavantaj bana görede yoksa dediğiniz gibi motor güçleri çok farklı değil....

yalnız 3.0 lar 1400-3200 devir aralığında 360 tork sağlıyor. gerçi bu aralığı otomatik vitesin tork konvertörü sağlıyor herhalde. emin değilim yani. ama arazide otomatik vites nasıl olur. ? sonra güç artışıda az değil 50 bg yani. . tek sıkıntı pul parası. en az üç yıl 2.5 lt gibi yatacak. selamlar

3.0 ile 2.5 in Diff orani farkini bilen varmi acaba? Konu actim ama kimse sallamamis :smiley: :smiley:
neredeyse herkezi burada yakalamisken sorim dedim
tesekkurler

foco' Alıntı:
3.0 ile 2.5 in Diff orani farkini bilen varmi acaba? Konu actim ama kimse sallamamis :smiley: :smiley:
neredeyse herkezi burada yakalamisken sorim dedim
tesekkurler

3.0 lt. nin 3,583 2.5 lt. nin ise 3,909 olması lazım birde web sitesinde teknik verilerde bizim hilux un son hızı 165 km/s gördüm önceden 155 km. di.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR