2009 Toyota Hilux Yükseltme Kiti ve Snorkel Montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 71,495
Ynt: 2009 Toyota Hilux Yükseltme Kiti ve Snorkel Montajı

orsamer' Alıntı:
selamlar,
hilux için önlere mevcut porya kilidinden başka kilide ihtiyaç olacakmı.? arb havalı kilitler çok mu hava kullanarak çalışıyor. yoksa kilitlendikten sonra hava desteği devamlı gerekiyor mu. ? teşekkürler.

kiltli konumda olması için basınç gerekiyor ama çok hava gerekmiyor 1-2 saniyede kiliteniyor, ama basın kaybı kilidi geri açar.

Etiketler

ersun abi ve heytem abi bu kilitleri yıllardır kullanıyor hiç bir sıkıntı yaşamamışlar bende onlara güvenip getirtiyorum.

peki ön için ayrıca arb kilit gerekecekmi ? yoksa porya kilidi manuel olanlamı değişecek ?

orsamer' Alıntı:
peki ön için ayrıca arb kilit gerekecekmi ? yoksa porya kilidi manuel olanlamı değişecek ?

porya kilidi ayrı bişey onu karıştırmayın, diferansiyel dingilin ortasında, o açık diferansiyeldir, isteğe göre kilitli olanla değiştirilebilir.

orsamer' Alıntı:

ben hem öne hemde arkaya arb kilit getirtiyorum.

hani çalışma prensibi farklı olacak ama kullanımda da çok şey farkedecekmi. yani öndeki kilit sistemini illa değiştirmek gerekecek mi. ben de 2006 toyota adv. 100 bg lik ten var. bu çalışmanın sonucunu çok merak ediyorum. eminim çok güzel olacak. şu anki haliyle çamurda hemen takılıyor. ama 90 model pajerom aynı yeri arazi vitesine takmadan gidebiliyor.

RD121 Ön kilit sistemi 1.570.00 AUD
RD132 Arka Kilit sistemi………1.570.00 AUD

Arb kilit aktivasyon kompresörü (CKMA 12)…….. .225.00 usd

yanlışlık olmasın :smiley:

ayrıca ben kompresörü çift jaklı alıcam lastik şişirmek için o da fiyatı biraz değiştiricek .

eko' Alıntı:

ayrıca ben kompresörü çift jaklı alıcam lastik şişirmek için o da fiyatı biraz değiştiricek .

kompresör yerine ARB den daha uygun fiyatlı ve güçlü seçenekler var, 5-10 litrelik bir hava tankını basınç şalteriyle birlikte kullanısanız, kompresör sürekli çalışmak zorunda kalmaz, her türlü havalı ekipmanı kullanabilirsiniz.

Selamlar

eko' Alıntı:

Burak bey merhaba,
Gecen hafta 2010 model 3.0 hilux edindik.Tem servis Suat usta tarafından dün itibariyle Tar otomotiv'e 2'' yukseltme kiti ve arka arb airlock siparisi verdik.Ön sipariş için biraz

beklemek gerekiyormuş.Büyük boy kompresör siparişi vererek lastik şişirmeyide dusunduk.şimdi sırada tamponlar kaldı ama Antalya Ahmet ustada on tampon kalıbı

yokmuş.Tampon işini çözersek warn vinç siparişini vercem.Sizin hilux konusunda takıldığız bir konu varsa muhtemelen bizde takılcaz.Bizim için öneriniz varmı?

erkinergun' Alıntı:
Burak bey merhaba,
Gecen hafta 2010 model 3.0 hilux edindik.Tem servis Suat usta tarafından dün itibariyle Tar otomotiv'e 2'' yukseltme kiti ve arka arb airlock siparisi verdik.Ön sipariş için biraz

beklemek gerekiyormuş.Büyük boy kompresör siparişi vererek lastik şişirmeyide dusunduk.şimdi sırada tamponlar kaldı ama Antalya Ahmet ustada on tampon kalıbı

yokmuş.Tampon işini çözersek warn vinç siparişini vercem.Sizin hilux konusunda takıldığız bir konu varsa muhtemelen bizde takılcaz.Bizim için öneriniz varmı?

:smiley: merhaba sizi uzaktan takip ediyorum siparişlerinizden haberim var hatta uçakla getirtelim bizimkilerde içinde olsun kargoyu paylaşalım diye konuştuk tarkan beyle ,
benim ön tamponu ahmet usta yaptı , kendine bir kalıp almamış heralde ama ne zaman isterseniz benim arabayı istanbulda herhangi bir ustaya gösterebiliriz.
şu ana a kadar takıldığım bir konu olmadı bir tek kilitler kafamı kurcalıyor onuda tem servis defalarca takmış orda yaptırıcam.

discovery-V8' Alıntı:
kompresör yerine ARB den daha uygun fiyatlı ve güçlü seçenekler var, 5-10 litrelik bir hava tankını basınç şalteriyle birlikte kullanısanız, kompresör sürekli çalışmak zorunda kalmaz, her türlü havalı ekipmanı kullanabilirsiniz.

Selamlar

bu konuda bilgilerinizden yararlanmak isterim , bar olarak arb ile aynı basınca sahip bir kompresör den mi bahsediyoruz ?

eko' Alıntı:
:smiley: merhaba sizi uzaktan takip ediyorum siparişlerinizden haberim var hatta uçakla getirtelim bizimkilerde içinde olsun kargoyu paylaşalım diye konuştuk tarkan beyle ,
benim ön tamponu ahmet usta yaptı , kendine bir kalıp almamış heralde ama ne zaman isterseniz benim arabayı istanbulda herhangi bir ustaya gösterebiliriz.
şu ana a kadar takıldığım bir konu olmadı bir tek kilitler kafamı kurcalıyor onuda tem servis defalarca takmış orda yaptırıcam.
Tem servis Suat usta konusunda hiç tereddutumuz olmadı.Gerci daha yaptırmadık ama parcaları toplamaya calısıyoruz.Siz arkaya tampon yaptırdınız mı bilmiyorum.Biz toyotadan arka ceki demiri seti aldık ama montaj yaptırmadık.Ruhsat degişikligini hepsini bir olarak dusunuyoruz(tamponlar -vinç-ceki demiri)arka tamponuda ceki setine gore yaptırmak lazım...

erkinergun' Alıntı:
Tem servis Suat usta konusunda hiç tereddutumuz olmadı.Gerci daha yaptırmadık ama parcaları toplamaya calısıyoruz.Siz arkaya tampon yaptırdınız mı bilmiyorum.Biz toyotadan arka ceki demiri seti aldık ama montaj yaptırmadık.Ruhsat degişikligini hepsini bir olarak dusunuyoruz(tamponlar -vinç-ceki demiri)arka tamponuda ceki setine gore yaptırmak lazım...

ben arkaya tampon yaptırmadım sadece şaseye arkadan bir araç çekmek için bir kanca bağlattım o kadar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,513
Kayıtlı Üye Sayımız
172,171
Kaydolan Son Üyemiz
PİTİABLE

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR