2009 Toyota Hilux Yükseltme Kiti ve Snorkel Montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 72,894

Etiketler
Ynt: 2009 Toyota Hilux Yükseltme Kiti ve Snorkel Montajı

bende 175 gördüm :smiley: inişte ama düzlükte en fazla 160 km/s da sesi kesiliyor 5. vites oranı biraz ufak bence...

fatihk26' Alıntı:
bende 175 gördüm :smiley: inişte ama düzlükte en fazla 160 km/s da sesi kesiliyor 5. vites oranı biraz ufak bence...

olabilir, Ama zaten güven vermiyor o hızlar, her yer ayrı savruluyor :smiley:)

fastjunkie' Alıntı:
olabilir, Ama zaten güven vermiyor o hızlar, her yer ayrı savruluyor :smiley:)

doğru söze ne denir hele birde yükseltilince çok tehlikeli olabilir yola bağlı olmakla birlikte limit 120 - 130km/s bana göre

selamlar,
toyota 100 bg liğe bir çip taktırdım. araba inanılmaz iyi oldu. ama sökmeseydim kesin kaza yapardım. durmuyordu çünki. kalkış ve süratlenme acayip iyi olmuştu ama araba çok korkutuyordu . aslında 120 bg liğe uygulansa hiç 170 bg lik 3.0 lt liğe gerek kalmayabilir. denemek lazım arazi performansına katkıda bulunabilir. saygılar

zaten araç daha fazla gücü kaldıracak durumda çünkü arkası çok hafif, özellikle kaygan zeminde tehlikeli ama bizim araçlarda L200 gibi sürekli 4*4 konumda kullanılabilseydi o zaman çok güzel olurdu herhalde ama belki 10-20 hp ilave gücün zararı olmaz bu arada yurt dışında 144 beygire çıkarmışlar 2.5 leri.....

fatihk26' Alıntı:
3.0 lt. nin 3,583 2.5 lt. nin ise 3,909 olması lazım birde web sitesinde teknik verilerde bizim hilux un son hızı 165 km/s gördüm önceden 155 km. di.

aracı satın aldığınızda faturayla beraber bir sürü evrak veriyorlar , o evraklardan biri TOYOTA UYGUNLUK BELGESİ o belgede arabanın bütün teknik donanımı yazıyor.
ben de kilit getirmek için difransiyel oranına baktım orda 2,5 hilux için 4,220 yazıyor 3,0 hilux kaç bilmiyorum.

orsamer' Alıntı:
selamlar,
toyota 100 bg liğe bir çip taktırdım. araba inanılmaz iyi oldu. ama sökmeseydim kesin kaza yapardım. durmuyordu çünki. kalkış ve süratlenme acayip iyi olmuştu ama araba çok korkutuyordu . aslında 120 bg liğe uygulansa hiç 170 bg lik 3.0 lt liğe gerek kalmayabilir. denemek lazım arazi performansına katkıda bulunabilir. saygılar

çip olayını bende araştırdım ufak bir yazılım la 20 hp yada 40 hp arttırıyor arabanın gücünü ve takanlarla konuştum yakıt tüketimi düşüyormuş arabada , torkuda bu oranlarda arttırıyor hemde toyota serviste taktırabiliyorsun , garantin etkilenmiyor.

beni tek korkutan ben aracı 2 çeker kullandığım zaman arka kopma çok basit oluyor daha da güçlü bir motor beni korkutuyor.çip takarsam arkaya sabit ağırlık koymak lazım.

eko' Alıntı:
aracı satın aldığınızda faturayla beraber bir sürü evrak veriyorlar , o evraklardan biri TOYOTA UYGUNLUK BELGESİ o belgede arabanın bütün teknik donanımı yazıyor.
ben de kilit getirmek için difransiyel oranına baktım orda 2,5 hilux için 4,220 yazıyor 3,0 hilux kaç bilmiyorum.
4.220 geri vites oranıdır. Teknik uygunluk belgelerinde bazen sağlıklı bilgi olmayabiliyor, en iyisi yabancı kaynaklı web sitelerinden bakmak araç projelendirme işi yaptığımız için bu tip sıkıntılarla çok karşılaşabiliyoruz..

fatihk26' Alıntı:
4.220 geri vites oranıdır. Teknik uygunluk belgelerinde bazen sağlıklı bilgi olmayabiliyor, en iyisi yabancı kaynaklı web sitelerinden bakmak araç projelendirme işi yaptığımız için bu tip sıkıntılarla çok karşılaşabiliyoruz..

Geri vites ve 1. vites oranları aynı olması lazım ? Yanlış mı biliyorum.

öne ve arkaya kilit getirirken gişli oranı yada difransiyel oranına göremi getirtiyoruz bilen varmı ?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.