2009 Toyota Hilux Yükseltme Kiti ve Snorkel Montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 71,432

Etiketler
Ynt: 2009 Toyota Hilux Yükseltme Kiti ve Snorkel Montajı

fastjunkie' Alıntı:
??? ??? Bunu Lr'ciler duymasın yav..

;D ;D

LR le hilux u karşılaştırmazlar heralde , arkadan tarlada dolaşır gibi gelen tuğsandı lc sinin arkasına bir de araba bağlayıp gelmişti . :smiley:

eko' Alıntı:
bende geçen hafta sonuna kadar çok para, deymez , benim lsd m var diyip duruyordum , hafta sonu isoff ofroad yarışlarında görevli olup yarış araçlarının etabına girmek zorunda olduğum zaman orda şöyle bir şeyle karşılaştım ,

dik bir ranpa , kanallı ve sola doğru 35 derecelik bir açıyla dönüş var hem kanala düşmemeye hem virajı dönmeye çalışıyorsunuz ama ne yapsanız nafile çamur sizi kanala atıyor ( hele hilux bu konuda arkası uzun olduğundan dez avantaj arkası hemen kayıyor ) kanala girdiniz çıkmaya çalışıyorsunuz ileri geri sağ sol derken çıkamıyıcağınızı anlıyor ve vinçlemeye karar veriyorsunuz , o çamurda vinçi zorla çekip bir ağaça bağlıyor ve ufak ufak ilerliyorsunuz sonra tekrar bi ilerdeki ağaca bağlıyor kurtuluyorsunuz , tabi bu işlem 1-2 saat sürüyor .

tepeye çıktığınızda arabayı park edip aşşağıdan gelen araçlara yardımcı olıyim diye aşşağı doğru yürüyorsunuz derken bir bakıyorsunuz o ne arkanızda kilitlerini açmış kırda gezinti yapargibi gelen bir araç :(

o an karar veriyorsunuz 1850 aud çok para değil :smiley:
dogru valla burak abı esas bu zanmana kadar almamanız hata hayırlı olsun

Anma ajan takip ediyomus konuyu....
Burak hocam benmı gelip boyıyım su kaşlari?

fastjunkie' Alıntı:
Böyle bir durumda, kilit kiritik rol oynuyor demekki.
Peki LSD hiç mi işe yaramıyor ? Sadece asfalttaki su birikintisi için mi yahu bu teknoloji ??

LSD çoğu zaman hiç bir işe yaramaz, En kötüsü birşeyin yarım olması hiç olmamasından daha kötüdür.

http://www.youtube.com/watch?v=q-rQTHMVAuw

RedlinE' Alıntı:
Anma ajan takip ediyomus konuyu....
Burak hocam benmı gelip boyıyım su kaşlari?

;D ;D ;D ;D valla çok ii olur , yardımcı olmuş olursun ::smiley: ;D

discovery-V8' Alıntı:
LSD çoğu zaman hiç bir işe yaramaz, En kötüsü birşeyin yarım olması hiç olmamasından daha kötüdür.

http://www.youtube.com/watch?v=q-rQTHMVAuw

bende lsd yi bir şey zannediyordum , biraz da olsa tutması lazım bu çok adaletsiz , ne işe yarıyor lsd o zaman ?

eger yol düz ise birazda olsa tutabiliyor, fakat aracı geriye dogru ceken bir yük varsa (yokus cıkmasıda dahil tabi buna) lsd bir ise yaramıyor..

arabaniz hayirli ugurlu olsun kazasiz belasiz kullanmak diliegiyle. gercekten cok guzel olmus.
ARB nin saglamligiyla ilgili herhangi birsey duydunuzmu? defransiyele hortum gidiyor ne de olsa, insan merak ediyor.
ayrica komprasor hava tanki ivir zivir. elektronik kilit daha tasasiz olmazmi?

eko' Alıntı:
LR le hilux u karşılaştırmazlar heralde , arkadan tarlada dolaşır gibi gelen tuğsandı lc sinin arkasına bir de araba bağlayıp gelmişti . :smiley:
burak kardeşim hiluxden iyisi yok offroadda kücümseme hülüxsü lr lerin iyisi arkamda top toplar selamlar.

foco' Alıntı:
arabaniz hayirli ugurlu olsun kazasiz belasiz kullanmak diliegiyle. gercekten cok guzel olmus.
ARB nin saglamligiyla ilgili herhangi birsey duydunuzmu? defransiyele hortum gidiyor ne de olsa, insan merak ediyor.
ayrica komprasor hava tanki ivir zivir. elektronik kilit daha tasasiz olmazmi?

En iyisi mekanik %100 kilit dir ama ön tarafa uygulama şansı olmadığından kumandalı veya true track gibi balatasız LSD ler kullanılır, Kumandalılar, hava, elektrik vb. yöntemlerle devreye sokulur, ARB bunlardan en ünlülerinden biri doğru montaj arıza riskini azaltır ama sonuçta havaya ihtiyacı var her hangi bir şekilde hava tertibatı çalışmazsa devre dışı kalır.

lokman07karaşahin' Alıntı:
burak kardeşim hiluxden iyisi yok offroadda kücümseme hülüxsü lr lerin iyisi arkamda top toplar selamlar.
Bende diyorum bu topları kim atıyor ;D ;D ;D

selamlar,
hilux için önlere mevcut porya kilidinden başka kilide ihtiyaç olacakmı.? arb havalı kilitler çok mu hava kullanarak çalışıyor. yoksa kilitlendikten sonra hava desteği devamlı gerekiyor mu. ? teşekkürler.

hava destek kismini bilmiyorum ama kitler zaten hava tanki ve koprasoruyle birlikte geliyor fiyatin yuksek olmasinin sebebide o anladigim kadaryla.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR