2000-2001 1.6 jlx Vitara Kıymete mi Bindi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gookhangenc Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,930
Ynt: 2000-2001 1.6 jlx Vitara Kıymete mi Bindi?

arabayı biraz inceledim süleyman bey ama resimlerden nekadar anlaşılır.sizyakından gördüğünüze göre.motor durumu nasıl aracın.sürdünüz mü?eğer önerirseniz muştan ankaraya gelip aracı almaya niyetim var.birde ilan çok eski.adam hala satamamış arabayı.bu bi handikap aslında.

Etiketler

Aracı düz yolda lpgli kullandım,yürümüyordu ama sıralı sistem olmadıgından kaynaklandıgını düşündüm,size muştan gelin bakın diyemem bana göre en az 3000 lira masrafı var aracın...

ilgilendiğiniz için teşekkr ederim. 3000 tl motor masrafı varsa aracın işi var.

selamlar

bende 2001 vitaramı satılığa çıkardım,
galericilerden söz açılmışken bide şu durumu göz önunde bulundurmak lazım

arkadaşımızın biri konuya haklı olarak şöyle yaklaşmış piyasa değeri 24.000 tl -25.000 tl olan arabaya 30.000 tl ile 35.000 tl fiyat veriyolar
bunun yanı sıra 24.000 tl lik arabayı 20.000 bine verip acil olan sıkıntılarını gidermeye çalışırkende araba alıcısı arkadaşların kafasında hemen şöyle bi soru işareti doğuyor ;yahu diyo bu arabanın piyasası şu kadar,bu adam piyasanın bu kadar altında veriyosa bu işte bi iş var deyip öküzün altında buzak aramaya başlıyor,
gülermisin ağlarmısın :D

saygılarımla

alp007' Alıntı:
ilgilendiğiniz için teşekkr ederim. 3000 tl motor masrafı varsa aracın işi var.

aracın toplam masrafı 3000 lira kadardır,ama benim ugrasacak durumum olmadıgından ilgimi cekmedi...

sabri bey duruyor mu hala araba... pazar ola.... o kadar veremem yoksa gelıp bakmaya nıyetım vardı...

mrb gökan bey
valla günü birlik teklifler geliyo fakat takas amaçlı verilen araçların çoğu bana cazip gelmedi
hadi hayırlısı bakalım,illa satılsın diye bi endişemiz yok,dediğimiz pazarlık olmazsa malımızdır deyip binecez
iyigünler

Abiler alacak arkadaşlar için bu araçları biraz kötülesek mi ne yapsak, herkez araçtan övgü ile bahsedince( bu arada hak ediyo) fiyatlar alıp başını gidiyo. Starken tekrar överiz :D

iyi akşamlar kimsenin malını kötülemiyelim ben vitara sattım tekrar vitara alacağım fakat piyasası belli eleştirimiz ya tutarsa misali fazla fiat söyleyen arkadaşlara sağlıcakla kalın

ibrahim kazanci' Alıntı:
iyi akşamlar kimsenin malını kötülemiyelim ben vitara sattım tekrar vitara alacağım fakat piyasası belli eleştirimiz ya tutarsa misali fazla fiat söyleyen arkadaşlara sağlıcakla kalın
Yok İbrahim bey olmaz öyle şey benim ki şakadan ibaret, O adilik olur zaten. Herkeze hayırlı alış verişler.

gookhangenc' Alıntı:
murat bey katılıyorum size..... bu arada iş pazarlıksa atarız ne de olsa gayseriliyiz ama sevmiyorum hoş olmuyor fazlası..her seyın bı ederı vardır fazla ıstenmesı
bence dogru olmayan

Haklısınız ancak yapacak birşey yok piyasa bu durumda, kimse hakkını yada en azından 300-500 pazarlık payı koymayı bilmiyor.

Atıyorum ben aracımı 13000 tl ye koydum 10 dakika sonra telefon geldi alıcı ile 12500 tl ye anlaştık ve 2 saat içinde aracın satışını verdim.

Ynt: 2000-2001 1.6 Jlx Vitara Kıymete Mi Bindi?

Desenize eski tas eski hamam.

Anlamadığım konu ise 98 öncesi Japon montajdır daha iyidir denip 2000 modellerin fiyat yükseltmesi.

model senesine takılmayın..!
en yenisi 10-15 yaşındaki araç modelli olsa ne olur alım satıma etkisi yok kadar azdır..

bakımlı olup olmadığı..fark yaratır.. alıp gazını koyar gazlarsınız..yada 5-10 harcar sanayilerden çıkamazsınız.. ;)

2 ihtimalli yani.. :smiley:

Ben konuyu baştan sona okudum ve şahin beyin yazdıkları dikkatimi çekti ve yanlışlıklarını düzeltmek istedim.

''1 ay önce 99 5k otomatik aldım alır almaz tarlalara daldım ertesi gün yıkamacıya gittim benden sonra bir crv geldi ve sahibi dikkatle benim araca bakmaya başladı önce etrafında bir iki tur attı dayanamadı camdan içeri dikkatli bir şakilde incelemeye devam etti sonra bu araba kimin diye sordu ben adamın yanına yaklaştığımda o ikinci viteste neyin nesi diye sordu anlattım motor 1.6 bandrol 100tl deri döşeme felan derken adam şaşkına döndü crv si şehir içinde 45-50 kuruş civarı yakıyormuş açıklama yaptım şehir içinde ihtiyacınız olmasa bile crv ile sürekli 4 çeker gezmek zorundasınız dedim hatta hondayı ihtiyaç halinde 4x2 yapabilirmiyiz diye sordu tabi dedim ön şaftı sökerseniz sanırım olur dedim crv ye ödediği bandrolde neredeyse benimkinin 5 katı hale birde aldığım fiyatı duyunca iyice şaşırdı şimdilerde aracını satmayı ve bir vitara 1.6 jlx almayı düşünüyor ''

Şahin bey burda cr-v yi çok kötülemişsiniz. Yazdılarınızdan da anlaşılıyor ki cr-v yi tanımıyorsunuz, yanınıza gelen kişide hiç bilgi sahibi degilmiş.

-Şehir içinde cr-v ancak benzinde 45-50 kuruş yakar, sanırım o cr-v de lpg yok.
-Cr-v sürekli dört çeker değildir. Önden iki çekerdir. Ön tekerler patinaja başlar ise belli bir turdan sonra arka tekerler devreye girer. (Keşke sürekli dört çeker ve birde vitara gibi arazi şanzumanı ve küçük bir vitesi olsaydı)
-Cr-v lerde ön şaft yoktur. Şanzumandan çıkan akisler vardır. Arka diferansiyele bir şaft gider ve arka diferansiyelden de iki şaft arka tekerlere aktarımı sağlar. (Zaten Sürekli dört çeker bir aracın ön şaftlarını sökerseniz o araç hareket etmez.)

Diğer konularda haklısınız vergi,fiyat.... gibi.

Lion80' Alıntı:
Ben konuyu baştan sona okudum ve şahin beyin yazdıkları dikkatimi çekti ve yanlışlıklarını düzeltmek istedim.

''1 ay önce 99 5k otomatik aldım alır almaz tarlalara daldım ertesi gün yıkamacıya gittim benden sonra bir crv geldi ve sahibi dikkatle benim araca bakmaya başladı önce etrafında bir iki tur attı dayanamadı camdan içeri dikkatli bir şakilde incelemeye devam etti sonra bu araba kimin diye sordu ben adamın yanına yaklaştığımda o ikinci viteste neyin nesi diye sordu anlattım motor 1.6 bandrol 100tl deri döşeme felan derken adam şaşkına döndü crv si şehir içinde 45-50 kuruş civarı yakıyormuş açıklama yaptım şehir içinde ihtiyacınız olmasa bile crv ile sürekli 4 çeker gezmek zorundasınız dedim hatta hondayı ihtiyaç halinde 4x2 yapabilirmiyiz diye sordu tabi dedim ön şaftı sökerseniz sanırım olur dedim crv ye ödediği bandrolde neredeyse benimkinin 5 katı hale birde aldığım fiyatı duyunca iyice şaşırdı şimdilerde aracını satmayı ve bir vitara 1.6 jlx almayı düşünüyor ''

Şahin bey burda cr-v yi çok kötülemişsiniz. Yazdılarınızdan da anlaşılıyor ki cr-v yi tanımıyorsunuz, yanınıza gelen kişide hiç bilgi sahibi degilmiş.

-Şehir içinde cr-v ancak benzinde 45-50 kuruş yakar, sanırım o cr-v de lpg yok.
-Cr-v sürekli dört çeker değildir. Önden iki çekerdir. Ön tekerler patinaja başlar ise belli bir turdan sonra arka tekerler devreye girer. (Keşke sürekli dört çeker ve birde vitara gibi arazi şanzumanı ve küçük bir vitesi olsaydı)
-Cr-v lerde ön şaft yoktur. Şanzumandan çıkan akisler vardır. Arka diferansiyele bir şaft gider ve arka diferansiyelden de iki şaft arka tekerlere aktarımı sağlar. (Zaten Sürekli dört çeker bir aracın ön şaftlarını sökerseniz o araç hareket etmez.)

Diğer konularda haklısınız vergi,fiyat.... gibi.
Dorudur bülent bey orta dif lock var sanıyordum crv de yokmuş freelander in ön şaft söküldü devam etti nivanın söküldü devam etti (ortayı kilitleyip) ben crv ve hrv de kullandım ama vitara farklı ve ekonomik bir araç arazide ama şehir içinde hondalar daha kullanışlı bu arada bahsettiğim crv de lpg yoktu o arkadaş 2004 grand vitara 2.0 aldı yedek parça fiyatından şikayetle şimdilerde 1.6 jlx arayışında kolay gelsin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR