1998 Land Cruiser FJ80

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 462
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 60,201
Ynt: 1998 Land Cruiser FJ80

Evet İlker tespitin doğrudur. Burada iki amaç var. Büyük bagajı sevmiyorum. Zaten bizim araçlar uzun birde daha uzun duruyor. Kısası normal şartlarda hayli hayli yeter. Uzaltmakda ki amaçim araç üzerinde çadır kurabilmek birde gece araziye girersem sisleri aracın tam önüne gelecek şekilde ayarlamak bu arada sis barının iki ucundakiler motor gerçi kasıntıdan çalışmıyor ama bakacaz bir çaresine

Etiketler

abi ozaman sen standar olanını benim için müsait olduğunda sorarsan sevinirim ilgine çok teşekkür ederim birde abi cumartesi buluşma oldumu. buluştuysanız resim falan yokmu?

Mücahit öne doğru uzayan parça sanki çadırı koyduğunda bel verecekmiş gibi duruyor..tabii yakından da görmek lazım. neyse ilerleme kaydette bende senden fikir alırım.. aslında benim düşüncem portbagagın altından ikinci bir parçanın yana doğru çekerek açılması ve 2 adet ayakla terden destek alınması..portbagaj aşamasına geldiğinde daha ciddi olarak düşüneceğim.

Arkadaşlar,bizim araçda 2 farklı viraj demiri lastikleri var.Birincisi dışarıdanda rahatlıkla görebileceğiniz,arka viraj demir lasikleriyle aynı olan tamamı lastik olanlar.Birde diferansiyelin arka tarafında dikkatli bakılınca görebileceğiniz,lastik+içinde demir burçlu olan parça.Bu parça çok ufak olmasına ramen,bozulunca sanki araçda ön takım yokmuş gibi ses yapar.

Toyota Dumankaya yedek parçadan Eyüp bey den isteyebilirsiniz.Beni söyleyin.0 216 379 09 22.

Untitled1

Untitled2

Untitled3

ben photobucketten yükledim tekrar

http://cgi.ebay.com.au/LANDCRUISER-80-SERIES-CASTOR-CORRECTION-BUSH-KIT_W0QQitemZ140312279572QQcmdZViewItemQQptZAU_Car_Parts_Accessories?hash=item20ab437a14&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|301%3A1|293%3A3|294%3A30#ebayphotohosting

çağlar' Alıntı:
http://cgi.ebay.com.au/LANDCRUISER-80-SERIES-CASTOR-CORRECTION-BUSH-KIT_W0QQitemZ140312279572QQcmdZViewItemQQptZAU_Car_Parts_Accessories?hash=item20ab437a14&_trksid=p4634.c0.m14.l1262&_trkparms=|301%3A1|293%3A3|294%3A30#ebayphotohosting
Bu tam ihtiyacım olan şey, sağolasın Çağlar...

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=32814.0

Arkadaşlar beklenen gezi linki burada hadi yazdırın isminizi.

kagan dostum yazmayı unuttum. onler 135 arkalar 115 orj yanliz tr de yok. bir ayda gelir.
ibrahim bey resimler için sag olun.
zapatista iyi dilekleriniz için sag olun. ama araçın rengi bordo araç komple kaplandi.
çaglar ılgın için sagol ama bozuk olanlar onlar degil kuçük lastikler degişti. tugsanın dedigi fiyat 15,2 ve 16 tl fiyatlar.

Arkadaşlar birşey öğrenmek istiyorum, VX 80 lerde (ön-arka kilidi olanlar) ayna mahruti oranının 4,88 e çıkarılması sonrası kilitlerin fonksiyonu ortadan kalkıyor mu? Uyumsuzluk oluşuyor mu?

Evet Gökhancım,daha doğrusu yurtdışı forumlarında orjinalini deyiştireceksen,ARB AIRLOCKER koyman gerekiyor diye yazıyorlardı.5 ve üstü kit takacaksan+37 inch lastik koyacaksan,oranlarla oynamlısın.Aracın standart kilitleri,standart orana göre yapılmış.35 inche kadar kaldırabiliyor.

tugsan75' Alıntı:
Evet Gökhancım,daha doğrusu yurtdışı forumlarında orjinalini deyiştireceksen,ARB AIRLOCKER koyman gerekiyor diye yazıyorlardı.5 ve üstü kit takacaksan+37 inch lastik koyacaksan,oranlarla oynamlısın.Aracın standart kilitleri,standart orana göre yapılmış.35 inche kadar kaldırabiliyor.
İvedi cevap için teşekkürler Tuğsan, aslında 35 inch lastik ve 4,11 oranda 4 inch lift zaten canavar yapıyor:smiley:

4 inch bile fazla,benimkisi 2 inch mesela.Toyotada,Amerikanlar gbi deyil ölçüler. 2 lift kit ve 3 lift kitten sonra 5 lift kit var,o setin içine şaftlar+kollar+viraj demiri falan birçok şey giriyor.Çok bela bir kit.Asfalt özelliği iyice kayboluyor.Yurtdışı fiyatı 2,500$.

tuğsan senin aracın yüksekliği muhteşem, ayarlarını çok güzel yapmışsın, ama belliki çok inceleme sonucu olmuş,bence 80 kasa alanlar sana ve ersuna danışabilirler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR