1977 CJ5'in A'dan Z'ye Yeniden Doğuşu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan asilhector Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 594
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 137,348
Ynt: 1977 CJ5'in A'dan Z'ye Yeniden Doğuşu

Selamlar Arkadaslar,

Savas Teklifine cok Tesekkur ederim aslinda ihtiyactan degilde benim klm saati ve diger gostergeler biraz nem alip bugulaniyor kisin hani bu kadar ugrasmisken o gormus oldugun ilandakileri benimkilerden biraz daha iyi gorunce yenileyim diye yazmistim oyle kaldi Sana gerekli degilse ben biraz gosterge saatleri dugmeler vs, duskunumdur yok gonderme diyemeyecegim gonderirsende onlara ozel ayri 1 bolum yaparim Hatiran olur benim icin ama yineliyorum gun gelir ihtiyacin olacaksada gonderme cunki suasamada bana gerekli degil Teklifin beni yeterince İhya etmistir tekrar Tesekkur ederim.

Kuzne Senin kadar Hevesli, Karsiliksiz, Yardim Sever ve Senin kadar olmasada bu islerden azickta anlayan dahada otesi kafadenk biri olsaydi yanimda ne isler cikartirdik ortaya inan yakinimda olmani cok isterdim cunki yanliz olmuyor oysaki ne hayallerim vardi ise baslarken tam 3 yil Bekledim Sabrettim Planlar yapip Hayellere daldim CJ min sanayiye ilk girisini ve son haliyle evimizin onunde durusunu nerdeee soyle donup baktimda o ilk gune tam 9 ay gecmis o gunden bu gune ve sadece hergun sanayiye gidip gelmemin yol masrafi 5000 tl yi coktan gecmis bunun tam 3 ayi hic 1 is yapilmadan acaba bugun baslarlarmi diyerek Umutla bekleyis icinde baktimki beklemekle olmayacak kendim gectim isin basina ve biraz ben biraz Ustalar derken bu gunlere gelmisiz habersizce demem su bu butce disi yapilan masraflar bundanda ote Ailemden uzak gecen bu 9 ay kimin umurunda benden ve Ailemin disinda buna birde mayista Ustalar gelecek yarim kalan insaatimiza baslayacagiz Ustalara gelmeyin desem insaatimiz gelecek yila kalir cunki insaatimiz tas yapi oldugundan tas Ustasi bulmasi cok zor bu nedenlerden dolayi CJ yi tam 7 aydir tolerans tanidigim Ustalarin baska is almayip artik CJ yi bitirmelerini istiyorum cok seymi istiyorum bilemiyorum artik bende strese girmeye basladim CJ ye yapmak istedigim cogu degisiklerdende coktan gectim ve ertelemek mecburiyetinde kaldim suan tek istedigim yarim kalanlarida bitirip araci biran once boyatmak ve uzun bir muddet sanayilerden uzak kalip basimi dinlemek yoruldum artik yorgunlugum inanin is yapmaktan degil is yaptiramamaktiandir.

Monster nickli Arkadas, Seni cok iyi anliyorum Allah sana Sabir versin ve Kolay gelsin konuyu Merakla takip ediyorum.

Hakki Serdar bey, Sizinde dediginiz gibi arac oyle kalmaz oyle veya boyle biter lakin bu izler kolay kolay silinmez aci bir anidir yasanmis degistirilemez tek guzel yani nedir biliyormusunuz bu gecen donem icinde ve gelecekte cok guzel Dostluklarimin olmasidir.

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

Etiketler

Selamlar Arkadaslar,

Dun Babam ve Annem surpriz yapip yatili geldiler bu yuzden aracin son resimlerini ekleyemedigim icin Ozur dilerim.
CJ ye baya 1 islem yapilmis ama bitmismi bitmemis bu ay bitermi bu gidisle bitmez cunki daha yapilacak cok is var Hayirlisi olsun kizmak moral bozmak ne desek bosa bu asamadan sonra hepsi 2 gunluk is abi sen merak etme diyorlardi uzerinden 2 hafta gecti o 2 gunluk is neye hikmetse bitmedi bitmiyor bitemeyecek ama bildigim tek sey var bitip giden gunler haftalar aylar buradan cikardigim derste biz bu CJ den ayrilamadigimiza gore gelecek ay baslayacak olan insaatimizin yanina kendi ozel atolyemizi biran once insaa etmek olacak.

cjcalsmalar031small.jpg

cjcalsmalar032small.jpg

cjcalsmalar033small.jpg

cjcalsmalar034small.jpg

cjcalsmalar035small.jpg

cjcalsmalar036small.jpg

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

Ön diferansiyelin genişliği ile arkalar farklı gibi geldi bana.. orjinalinde 2 cm kadar fark var ama seninkinde bayağı bir fark var gibi..

Gunaydinlar Goktug,

Arka defransiyel on defransiyelden 30 cm daha genis onlere enaz 10 ar cm flans takmam gerekecek.

Bu vesileyle buradan tekrar duyurulur aluminyum alisimli 2 adet 10 cm ( 4''/5'' ) et kalinliginda flans aranmaktadir.

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

asilhector' Alıntı:
Gunaydinlar Goktug,

Arka defransiyel on defransiyelden 30 cm daha genis onlere enaz 10 ar cm flans takmam gerekecek.

Bu vesileyle buradan tekrar duyurulur aluminyum alisimli 2 adet 10 cm ( 4''/5'' ) et kalinliginda flans aranmaktadir.

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

Sevgili Ali

10 cm flanş bence çalışmaz. Moment koluna çok yüklenirsin. Çabuk kırılır. Üstelik bunu ön diferansiyele bağlayacaksın. Dönüş çapını korkunç boyutlarda artırıp önüne geçilmez bir balans elde edersin. Senin ön diferansiyel orjinal dana30 du sanıyorum. Bence onu bir kenara bırakıp cj-8 lerin ön diferansiyeline bak. Yaklaşık 7 şer cm daha geniştir. 3 cm de flanş attın mı dengeler. Cj-8 ler disk frendir.

Olmadıysa ikinci yol 250 lilik dochların ön diferansiyeli. direk oturur flanş filan istemez. Çok ucuza da bulabilirsin ama kampanalı çıkabilir. Önce arka diff kapağını açığ ayna mahruti sayısını öğrenip ön diferansiyeli öyle aramakta fayda var.

Selamlar Goktug,

Oncelikle Bilgiler icin Tesekkur ederim.

CJ-8 ön diferansiyeli aradim halada aramaktayim lakin bulamadim bulduklarimsa ates pahasi buna 1 de nakliyati eklersek mantikli gelmiyor en iyisi hurdaya ayrilmis ve ruhsatsiz CJ 8 almak bu daha mantikli istenilen fiyatlara gore ama suasamada gereksiz ve olu yatirim olacagindan bu problemi gecici olarak 10 cm lik flanslarla cozmeye calisiyorum.
250 lilik Dochların ön diferansiyeli bana uyar diskli veya kampanali fark etmez varsa ucuz yollu bildigin musteri olabilirim.
Neyazikki hala defransiyel disli oranlarini sokup sayma firsatini bulamadim su boya isi cok uzayinca canim fena sıkıldı bu yuzden aracin altina yatip zor ilerleyen islere 1de ben engel olmak istemiyorum Hayirlisiyla su boyama isi bitsin sonraki elektrik ayna mahruti aksesuar vs, gibi isler nasil olsa benim kendimin yapacagi isler KİB.

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

asilhector' Alıntı:
Selamlar Goktug,

Oncelikle Bilgiler icin Tesekkur ederim.

CJ-8 ön diferansiyeli aradim halada aramaktayim lakin bulamadim bulduklarimsa ates pahasi buna 1 de nakliyati eklersek mantikli gelmiyor en iyisi hurdaya ayrilmis ve ruhsatsiz CJ 8 almak bu daha mantikli istenilen fiyatlara gore ama suasamada gereksiz ve olu yatirim olacagindan bu problemi gecici olarak 10 cm lik flanslarla cozmeye calisiyorum.
250 lilik Dochların ön diferansiyeli bana uyar diskli veya kampanali fark etmez varsa ucuz yollu bildigin musteri olabilirim.
Neyazikki hala defransiyel disli oranlarini sokup sayma firsatini bulamadim su boya isi cok uzayinca canim fena sıkıldı bu yuzden aracin altina yatip zor ilerleyen islere 1de ben engel olmak istemiyorum Hayirlisiyla su boyama isi bitsin sonraki elektrik ayna mahruti aksesuar vs, gibi isler nasil olsa benim kendimin yapacagi isler KİB.

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

bizim burada ki bir hurdacıda kaiser ön arka difarensiyel vardı. zannediyorum ikisi de dana44. ama önler kampana ve landların ki gibi karpuzlu mafsal vardı. 65 modelden filan çıkma sanırım. ilgilenirsen fiyatını öğrenebilirim. ön arka ikisi 500 filan alınabilirse uygun olur mu?

bende fikrimi söyleyebilirmiyim benim fikrimce önlere en müsait dif cehvy olabilir blazer k5 yada silverado kamyonet cuk oturacaktır ucuz alternatif olarakta international kamyonetlerin ön dif olabilir yapılmış örneğini göktuğ hatırlarsın sanırım turgut ustanın beyaz cj 6 sında vardı

10 cm flanşla o aracı çalıştırmanız size çok daha fazla külfetli olacaktır lastiğin balansı sürekli akis başlarındaki keçeleri ve bilyeleri bozacaktır (yaşadığım için biliyorum 4 cm ile defalarca dif sökmek zorunda kaldım sonunda def değiştim "dana 60" yaparak rahatladım )

Selamlar Erdinc Kulac bey,

Oncelikle İlgi ve Alakaniz icin Tesekkur ederim.
Aslinda Cevy olmasini daha cok Arzularim, on arka dif takim olmus olur lakin bulmasi kolay olmuyor, Sagolsun Dostlarimiz sayesinde elimizdekileri Degerlendirmeye calisiyoruz.
Sizinde dediginiz gibi flanslarin sorun yaratacaginin bilincindeyim ama suan elden bir sey gelmedigi icin gecici cozum olarak tek alternatifimiz flanslardi taki Goktug Kardesim bu mutlu haberle gelene dek İns difler duruyordurda alip flans sorunuda cozmus ve daha Mutlu oluruz, Nasip artik Guzel haberleri Sabirsizlikla bekliyorum.

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

öğleye doğru uğradım baktım. ama umduğum gibi değildi.. İşe yaramaz aksları yok. sol taraf çatal yok..

[attachment=1]

240420101398

Selamlar Goktug,

Ugrasin icin cok Tesekkur ederim, durduk yere Seni'de bos yere yordum, Can Sagligi olsun ne yapalim Nasip degilmis, baska alternatif arayislarina devam.

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

kolay gelsin ali abi. dün bende sanayiye gitmiştim anten aldım cj me. yukarıda göktuğ abinin tavsiyelerini okumuştum. sanayide 250 lik bi dodge görmüştüm. öyle yolun kenarında hurda vaziyette duruyodu. biraz sordum soruşturdum senin için. sanayideki ustalardan biriyle görüştüm arabayı def'leri temizmi iş görürmü filan diye soruşturdum. altına yattık bakındık filan. dana 44 tü. bayağıda temizdi.sahibinin adresini filan aldım. gittim görüştüm ama adamın malı, alıcı çıkınca kıymete bindi. ben arabayı toplatıcam ava fialn gidicem dedi. araba yaklaşık 3 yıldır aynı yerinde yatıyo ama ;D ;D ;D dedim eğer fikrini değiştirirsen beni ara mutlaka. tel nomu adresimi filan bıraktım. bizim insanlarımız böyle ali abi naaparsın :D. aramaya devam....

Selamlar Savas,

İlgi ve Alakan icin cok Tesekkur ederim.

Bu durumlarda geleni degerlendirmek yerine neden boyle yaparlar bende bilemiyorum sonucundada firsatlar zamaninda degerlendirilmeyip curuyup yok olup gidiyor elimizdekiler ayni sekilde 1 kac yil once 1 tanidigimin dag basinda issiz 1 dekarlik yerine herzaman piknige gelen 1 Doktor sora sora bu tanidigi arayip buluyor ve bu yere alici oluyor 1000 tl ye bile uzakligindan vede 1 ise yaramadigindan alan bile cikmazken once yok satilik degil diyerek teklif bekliyor ve Doktor 100000 tl teklif ediyor bizimkide yok olmaz zaten satilik degil 100000 degil 150000 versende satmam diyerek fiyati dahada yukari cekmek istiyor Doktorda yok veriyorsan 100000 e alirim diyor ve sonucta satis gerceklesmiyor sonradan bekleyise geciyor ne arayan var ne soran Kendisi Doktoru arayip 100000 e razi oldugunu belirtiyor ama is isten coktan gecmisti cunki Doktor baska 1 yer aldigini ve artik o yeri alamayacagini soyluyor o gun den bugune bizimki hala kacirilan firsata dovunerek ac gozlulugume doymayayim verilen teklifi kabul etmemekle Coluk Cocugunda Hakkini yedim Nasiplerinin onunu kestim der durur.

Saygilarimla,
Ali Gulcer.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR