Yol arkadaşım YILKI ile gezilerim(Tanju Çallı-tango)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tango Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 163
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,747
Ynt: Yol arkadaşım YILKI ile gezilerim(Tanju Çallı-tango)

Erdek merkeze geldiğimizde Abdi abi bizi bekliyordu.Hızlı bir tanışmadan sonra Abdi abi eşliğinde sahilde öğretmen evi çaprazında karavanlarımızı park etmiş ve yerleşmiştik.
Denizin muhteşem kokusu gün batımının kışkırtıcı kızıllığı eşliğinde sahil yürüyüşüne başlamıştık.Anlatılanlar ve yazılanlar kadar vardı Abdi abi sanki yıllardır tanıdığımız biriydi sohbeti anlatımı özellikle misafirperverliği inanılmazdı.Yürüyüşümüzü çay bahçesinde Abdi abinin eşinin katılımıyla sonlandırıp çay eşliğinde sohbete devam ettik vakit nasıl geçmişti nasıl geceyi sonlandırmıştık anlayamadık ve karavanlarımıza doğru yorgun adımlarla yürüdük.

Etiketler

Cavit abi gerçekten görülmesi gereken yerlerden.Umarım bir gezide şahsen tanışma fırsatımız olur.Fotoğrafları 12 yaşındaki kızım Betül çekiyor.

Karavanıma çekildiğimde aklımda gönlümde çok güzel duygularla biraz zor olsada uykuya daldım.Sabah olduğunda ekibin son kişisi Gökhan'da (toffy) aramızdaydı.
Eşim kahvaltıyı hazırlarken sahilde oturmuş hem birgün önceki kötü hava inat güneşlenip bir yandanda temiz havayı şehre inat ciğerlerime doldurdum ve kahvaltı -sohbet muhabbet insan daha ne isterki, yunusların martıların eşilğinde bir sabah...

Yolcu yolunda gerekti Abdi abi geçmeyi düşündüğümüz etabın kış sonu olmasıyla bozuk olduğunu söylerken ben dahil eminim hiçbirimiz bu kadar zor olacağını tahmin etmemiştir eminim.
Erdeğe ve abdi abiye tekrar görüşmek dilğiyle veda ederek ilk durağımız olan ocaklara doğru tamamlanmış ekiple yola koyulduk.Ekipte
Ersin abi (Varsın),Eşi ve torunu Renç
Levent (güngör)
Nermin-Ferhat (fşirin-dağçiceği)
Gökan ve eşi (toffy)
ben eşim Fatma oğlum Yağız ve kızım Betül (tango)
Ocaklarda kısa bir alış verişten sonra son benzinliğe uğrayıp telsizlerimizi ayarlamış ve yola koyulmuştuk.Narlı-İlhanköy-Doğanlar-Turan etabını fotoğraf çekmek güzel manzaları seyretmak için sık molalar vererek geçiyoruz.
Ama ne hikmetse durduğumuz çoğu yerde çöp atıklarıyla karşılaştık neden böyleyiz neden doğayı yok etmek için bu kadar çaba gösteriyoruz anlayamıyorum.Ferhat'ın telsizden yaptığı çevre hakında bilgi ve anlatımlar eşliğinde yemek molası verdiğimiz Ormanlı öncesi sahilde deniz kenarında masalarımızı açmış ve hazırlıklara başlamıştık.

Yola koyulduğumuzda ne kadar zor bir yolun bizi beklediğini bilmiyorduk.Levent'in peşinde bir ara eski off road yaptığım zamanlar aklıma geldi öyleki yağmur sularının açtığı oyuklardan geçerken aracınaltını dahi vurmaktan kurtulamadım.Ama benim için zevkli bir etabtı ama bizi bayağı yordu.
Geceyi geçirdiğimiz Çayağazı köyünden önceki muhteşem bir koy manzaralı tepeye geldiğimizde yorgunluğum hat safhadaydı.Yerleşim düzenimizi aldık çay ve sohbetler geldi ardından Ferhatın objektifine konu mankenliği yaptık eminim yakında oda koyacaktır görüntüleri muhteşem şeyler yaptı .
Eee bu kadar yorgunluğa karşı biraz uykuyu hak etmiştik.Sabah yine muhteşem bir güne uyandık yol hakkında sohbetten sonra toparlanıp yine düştük yollara.

Çayağazında köy sakinlerinde ve bisiklet ekibinden aldığımız bilgiyle yolun çok bozuk olduğunu öğrenince çoğunluk kararıyla yolumuzu Çayağazı -Dalyan olarak asfalt yoldan tamamlayarak Bandırmaya doğru yola koyulduk.Yine muhteşem doğa ve telsizlerden yapılan kısa sohbetler ve zor bir etabı geçmenin verdiği gururla Bandırma'ya yakın bir benzilikte mola verene kadar koşturdum Yılkı'yı.

tango' Alıntı:
Cavit abi gerçekten görülmesi gereken yerlerden.Umarım bir gezide şahsen tanışma fırsatımız olur.Fotoğrafları 12 yaşındaki kızım Betül çekiyor.

Fotoğrafçı da makina da güzel!... :smiley:

Kapıdağ Yarımadası'nın güneyde kalan bölümünü (yaklaşık yarısı) biliyorum ama kuzeyini hala görmüş/görebilmiş değilim. :( :'(

Bu yörede, benim tasarladığım şekilde, yaklaşık bir on günlük gezi var düşüncemde; umarım gerçekleşir... :-[

Cavid Sezen

Arif abi kışı hazırlıkla geçirdik biraz eksikte olsa gezme zamanı.Selamlar..

Cavit abi haklısın güzel yerler umarım gerçekleştirirsin aklındaki geziyi.Selamlar...

Bir geziyi daha bitirmek üzreydik mola verdiğimiz benzinlikte hala temiz havanın ve doğanın üzerimizde ve gönlümüzde bıraktığı izlerden kurtulamamıştık ki benzinlikten ayrılıp yoğun trafiğe karışınca kendimize geldik.
Yine beton ve araç yığınları arasındaydık, yine stres yine keşmekeşlik bunları düşünürken telsizden Bursa merkeze iskender yemeğe anonsuyla öncü aracı kaybetmemek için bir telaş başladı.Ardından araçlara park yeri bulma savaşı,bu şavaşıda kazandıktan sonra 'O, meşhur yeri bulduk buldukta yer bulmak ne mümkün ,bekleyeceksiniz dediler bekledik yer bulundu yine bekledik 1-1,5 saat sonra siparişler geldi,aklımdan şöyle geçirdim ya ne müthiş bir şey ki bu kadar bekleniyor ve hayal kırıklığı sıradan bir döner işte .
Guruptan Ersin abi İzmit'e bende Adapazarı'na yola koyulmak için vedalaştık.Yılkı'yı ta ki İznik gölünün kışkırtıcı cazibesine yenik düşene kadar koşturdum .Günü göl kenarınında çayımızı yudumlarken ve eşimle gezimizden bize kalan güzel anılardan sobet ederken batırdk.

Cok güzel kareler ve güzel bir Gezi,Paylasim icin cok tesekkürler. :smiley:
Saglikli ve güzel geziler dilegiyle.

Birgün tanışmak ve aynı keyifleri beraber tatmak umuduyla teşekkürler .....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR