Motokaravanımızın Tadilat Aşamaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan daglayan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 231
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,130
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Motokaravanımızın Tadilat Aşamaları

döşemeden sonra ön göğüs ve koltuklar.

S6305070

S6305072

Etiketler

döşemeden sonra sökülmüş mobilyalar cilalanıp verniklenip yenisi gibi oldu.aydın usta tarafından montajı yapıldı.

S6305084

S6305085

S6305080

tavan klimamızı taktık ve çok güzel çalışıyor.

S6305089

arka tarafın elektirik sistemi her kablosu değişmek kaydı ile yenilendi.ışık sistemini mobilyalara gömdüğümüz iki fonksiyonlu gece ve gündüz ısıklı marin spotlarla yenilendi.

S6305088

S6305086

daha sonra önceden aldığım 31 /10.50/15 ölçülerinde lastikleri ve chevrolet krom cant kapaklarını taktık çok güzel oldu.

S6305092

arada cıtalar son baya rütüşları daha çok ayrıntı vardı ama ben bu kadarının fotoğraflarını çekmiştim.bitmiş hali itibari ile yeni karavanımız arkadaşlar memlekete hayırlı olsun.hani bir söz varya benim adım hıdır elimden gelen budur.begenende begenmeyende sağolsun.tabi sorusu olan arkadaşlar yazsınlar lütfen belki yardımcı olacağım konular olabilir.

S6305098

S6305099

S6305100

eeeeeeeeeee o kadar çilesinden sonra sefasını sürme zamanı geldi.zaman kaybetmeden eşimle birlikte bu hafta sonu hemen istanbula yakın biryerlere kampa gittik.

S6305117

S6305120

daglayan' Alıntı:
gerçekten temizlemek çok zor oldu bu karavana başladığımdan beri beni yıldıran tek şey oldu.

abiler kolay gelsin size yılmadan işinizi tamamlayın oo kilimadan bendede var suylan buhar yapıp fanından üfürüyor türkiye sıcaklarında pek randıman alamadım ve bende cıkartdım koprosörlü kilima takdım

saygılar Halil Buruk

Soğuk su devir daimli bu tip klimalar verimsiz gibi görünsede verimli hale getirilebilirler, bunun için 3 yöntem var,
1; klimanın su deposuna aracın buzdolabından sürekli buz koyarak suyun soğutulmuş bir vaziyette klimaya gitmesi sağlanabilir...
2;Klimanın su deposuna 4amp/saat 60watt bir peltier düzeneği tekılarak depodaki suyun bu şekilde soğutulması sağlanabilir...bkz.http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=45516.0
3; sudeposundaki su bir serpantin boru ile aracın buzdolabının buzluğundan geçirilerek suyun bu yöntem ile soğutulması sağlanabilir..( bu yöntem iyidir ama buzdolabına iyi bir düzenek yapılması gerekir çünkü klima çalışmadığı zamanlarda serpantin sürekli olarak dolabın buzluğunda durursa devir daim olmadığı zamanlarda içindeki su donar bu sebeple buzdolabına yandan serpantinin girebileceği özel bir delik yaparak klima çalıştırılacağı zamanlarda dolabın buzluğuna konularak çalıştırılmalı)...

karavan tek kelime ile harika oldu, ne söylenebilir :smiley:, kazasız belasız keyifli yolculuklar

Benim için dört dörtlük bir araç,her açıdan,şimdi sizde elden çok güzel geçirdiniz,kazasız belasız bol keyifli geziler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,124
Kaydolan Son Üyemiz
paramana

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri