Motokaravanımızın Tadilat Aşamaları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan daglayan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 231
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,306
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Motokaravanımızın Tadilat Aşamaları

ve son olarak birleşme noktalarına macun cektik.şimdi üzerine silinebilir avrupa duvar kagıdı uygulayacağız.

S6305013

Etiketler

karavanımızı boya atölyesinde ki işi şimdilik bitti.en son herşeyi bittikten sonra yan marşpiyerleri pasta cilası ve ufak tefek rütüşları için tekrar turan ustaya getireceğiz.şimdi sıra elektirik tesisatında motor bölümündeki aknıza gelecek ufak tefek dahil olmak üzere bütün kablolar elektirige dair herşey sökülüp atıldı.araç amerikan olduğu için her usta yapamıyorda bunu.ama muharrem ustayı bulduk ve sağolsun işinin ehli iyi biri başladı ama bir hafta süreceğini söyledi.şimdi onu bekliyoruz.aracın orjinalliğinide bozmadan yeniliyoruz elektirik tesisatını.sigorta kutusu öncelikle.

S6305016

evet şimdilik bu kadar zamanım oldukca yazmaya devam edeceğim arkadaşlar.

S6305018

Benim çift kabin kamyonetime eklediğim sigorta kutusu da bunun 8'lisi. Gerçekten çok pratikler. Hele kabloları da kablo bağıyla toplarsanız son derece şık görünüyor. Ben hangi sigortanın nereye bağlı olduğunu bilgisayarda yazıp, çıktısını şeffaf kapağın yan tarafına yapıştırdım. Lazım olduğunda aradığım hattın hangisi olduğunu bulmak çok kolay oluyor.

evet bekir bey bende aynı şekilde yapmayı düşünüyorum.eski sigorta kutusu aynı şekilde ama taşsigorta dediğimiz tipteydi.yolda giderken sigorta yerinden cıkar farlar söner sinyaller yanmaz gibi sorunlar.ama bu kutuyla bu sorunları yaşamayız.

Sayın daglayan aracınız çok güzel oluyor birde bu amerikanları kullanmak rüya gibi birşey rahatlığı konforu bir numara ah birde az yaksa ama her güzelin bir kusuru oluyor kolay gelsin.

sayın halil bey gerçektende amerikandaki keyif başkadır.yakıt benzinliyse evet çok yakar ama benim karavanım dizel.gecen sene tatilde yaklasık 3000 km yol yaptım.hesapladım bir depo 190 tl doluyor 500 km yol yapıyorsunuz buda km de 40 yada 50 krs yakıyor demek.hem karavan hemde amerikan keyfi için hiçde çok gelmiyor bana.bugün yeni model bir karavanda 30 yada 40 krs yakar zaten.

bir amerikanı gösteren en büyük özellik tabiki nikeljlar kromajlardır.aracımızın far yuvaları panjuru ve bilimum nikelajları hafif kararma yapmıştı ve yeni boyanmış bir amerikana takmak bana hoş gelmedi.örmegin bu far kasası. kararmış ve çok kötü duruyordu.

S6305020

malum araç zaten oto sanayide hemen araştırıp.bir kromajcı buldum.çok diyemeyeceğim bir ücretle 50 tl hepsi yeni oldu.

S6305021

ve işte mükemmel sonuç.ugraştığıza değdiği zaman insan hiç yorulmuyor.

S6305030

Gerçekten "vay canına!"lık olmuş. Hem de 50 liraya!!! İnanılır gibi değil... İnsanın "keşke bizde de nikelaj olsa, gidip biz de parlattırsak" diyesi geliyor.

Güle güle kullanın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri