Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - haydarsinan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan haydarsinan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 183
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 58,234

Etiketler
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato Camper - haydarsinan

sn Haydarsınan .
Başlamıssınız. Hayırlı ugurlu olsun. Ayrıca da ınsallah kolayınıza gelsın.

Haber almakta gecıkmıs olabılırım. Affedersın.

orbay74' Alıntı:
sn Haydarsınan .
Başlamıssınız. Hayırlı ugurlu olsun. Ayrıca da ınsallah kolayınıza gelsın.

Haber almakta gecıkmıs olabılırım. Affedersın.

teşekkürler Mehmet Hocam, bende cevap için geciktim. başladık bakalım, sonucunda ne çıkarabileceğiz bilmiyorum,benimde daha önceden karavan deniyimim yok. buralarda akıl danışacak neredeyse kimse yok,forumun yardımları ile ilerliliyor . sizede karavanınızın yapımında kolaylıklar dilerim,sonucu herkes gibi ben de merak etmekteyim.

bugün karavan yapımının ilk adımlarını attık. havalandırma ve yan pencereleri açtırdık. burada (Adana) çokta seçeneğimiz yoktu, hem taktırabileceğimiz atölye hemde cam seçimi konusunda. bir nevi ne varsa onu kullandık.

aracın önceki ve sonraki durumunun fotoğraflamaya çalıştım, fotoğraf makinesinin sorun çıkarması nedeniyle resimler çokta iyi olmadı.

DSC03050

DSC03048

DSC03053

DSC03054

DSC03066

Sinan hocam camlar yakışmış, hangi araçların camını takdırdık, fena olmamış bende master camı taktırmak zorunda kalmıştım, sol'daki cam hangi aracın küçük olması avantaj,
havalandırmanın altını ahşapla destekle mutlaka, havalandırma çalışırken yerinden oynamasın, zamanla mastikte çatlatma yaparsa içeri su alır, kolay gelsin

Levent hocam, aslında ducatonun kendi camını taktıracaktık ancak ölçüleri çok büyük geldi gözüme. dediğim gibi pek seçeneğimizde yoktu aslında. kapı tarafındaki ford transit camı idi sanırsam, diğer küçük camsa vw cadynin.kapıdaki cam çok ortalı oldu aslında, kapı kenarlarınıda kapsayacakk cam bulamadık, diğer tarafa ise duş kabinine denk gelmeyecek bir cam taktırmak istedik tam ölçülerde bulamadık küçük oldu biraz.
havalandırmalarsa her ikiside 50*50, onlar güzel oldu,montajıda sağlam oldu gibi, 1 gün boyunca açmayın, sonrasında istesenizde zor sökersiniz dediler.

ödediğimiz ücretse şöyle;
2 tane 50*50 havalandırma,iki tane yan sürgülü pencere,ara bölmenin ve zeminin çıkarılması, kırık olan yolcu koltuğunun döşemesinin sökülerek tamir edilmesi, birkaç kaynak işi vb. için 950 tl.

Haydarsinan kardeş hadi hayırlısı bakalım başlamışsınız kolay gelsin gerisi kendiliğinden gelir hiç aceleye gerek yok zaten önünüzde çokca örnek var yapım aşamasını çokca fotoğraflarsan hem sna fikir verme açısından hem senden sonrakiler için kolaylık olur.
Levent abi yazmış havalandırmaların altına mutlaka karkas dön,o alttaki siyah kontraları söküp alt boşluklara izocamı çöp poşetlerine doldurarak yerleştirebilirsiniz bu durumda hem gaz çıkışı olmaz hemde olası bir durumda ıslanıp koku yapmaz.
Aracınızda maşallah çok diri ve temiz görünüyor güzel bir dizyn ve uygulama ile sizi rahat ettirecek güzel bir karavanınız olacak Allah tamamlamayı ve güzel günlerde binmeyi nasip eylesin.

Haydar bey hayırlı olsun, Umarım yeni karavanınız gönlünüze göre olur. İstişare eden yanılmaz ama siz yinede Yusuf kardeşime pek uymayın yoksa yakında bu aldığınızda değiştirir daha büyüğünü yapmaya kalkarsınız. ;) :D :D :D

Yusuf milletin başını derde sokuyorsun evini satan karavan yapacak en sonunda. ;D ;D

yaybek' Alıntı:
Kemal abi herkese bol keseden fikir veriyorum ama bir kendime yaranamadım,meğer ben iş bilmez ne acemi askermişim ;)
Ah canım kardeşim benim kıyamam sana. ;) :D :D Sana bu örnek davranışın nedeni ile çok daha güzelinin nasip olacağını düşünüyorum kimbilir yarın belki yarındanda yakın....
Niyet hayır akibet hayır.

Sn.Haydar bey aracınız hayırlı olsun. Gördüğüm kadarıyle diri gözüküyor,gerçi gerçek ustalarımızın arasında yorum yapmak enson bize düşsede araç kendini gösteriyor diye yazdım.İşe başlamışsınız Allah tamamına erdirsin.Kazasız eğlenceli günlerde kullanmanız dileğiyle.

salihcal' Alıntı:
Sn.Haydar bey aracınız hayırlı olsun. Gördüğüm kadarıyle diri gözüküyor,gerçi gerçek ustalarımızın arasında yorum yapmak enson bize düşsede araç kendini gösteriyor diye yazdım.İşe başlamışsınız Allah tamamına erdirsin.Kazasız eğlenceli günlerde kullanmanız dileğiyle.

Salih bey teşekkür ederim.bir yerden başlamak gerekiyordu. en başta araç bulmak çok zormuş onu anladık. bundan sonra çokta acele etmeden yapımı tamamlamaya çalışacağız.iyi dilekleriniz için yeniden teşekkürler.

seyyah-34' Alıntı:
Haydar bey hayırlı olsun, Umarım yeni karavanınız gönlünüze göre olur. İstişare eden yanılmaz ama siz yinede Yusuf kardeşime pek uymayın yoksa yakında bu aldığınızda değiştirir daha büyüğünü yapmaya kalkarsınız. ;) :D :D :D

Yusuf milletin başını derde sokuyorsun evini satan karavan yapacak en sonunda. ;D ;D

Kemal Bey teşekkür ederim. amaç- araç ilişkisini kaçırmamaya çalışarak bu işe koyulduk. özellikle son bir yıldır somutlaştırmaya çalıştığımız karavan hayalinde, karavana sahip olmaktan öte, karavanın sağlayacağı güzelliklere ulaşma çabam oldu. bunu aklımdan çıkarmamaya çalıştım. çünkü bir şey çok istendiğinde o istenilen şey araç olmaktan daha çok amaç haline geliyor. onun için şimdilik ilk uğraşımızdan alnımızın akıyla çıkmaya çalışacağız.

( ev satma işi değil ama, yaşadığım 9 yıllık üniversite yaşamımı düşününce keşke bir karavan olabilseydi , diye düşünüyorum, ne evsahibi ne kira derdi ne de yeni ev arayışı olurdu)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR