Karavanımın Yapım Aşamaları; İveco Daily-Ahmocan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahmocan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 240
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,838
Ynt: Karavanımın Yapım Aşamaları; İveco Daily-Ahmocan

Kazulet İnsel'in karavandı :smiley: Bizimkiler cici... T2 kalmadığı iyi oldu açıkçası başa çıkamazdım hepsinin masrafıyla. Cenk senin camperde hayırlı olsun

Etiketler

ahmocan' Alıntı:
Kazulet İnsel'in karavandı :smiley: Bizimkiler cici... T2 kalmadığı iyi oldu açıkçası başa çıkamazdım hepsinin masrafıyla. Cenk senin camperde hayırlı olsun

Yok bu oyuna gelmem. :D Herkesin karavani kendine... :D guzel. Tartismaya gerek yok.. Mercedesin yataklari gece kurmaliydi. Koca karavanin var ve yatakk kurmak bana zul geliyordu. Cocuklar yatarken oturamiyorduk. Su anki aracimda ayni. Madem yatak yapiyoruz buyuge ne gerek var dedik ve t3e gectik. (Baska sebeblerim de vardi) Cok da iyi yaptik. Her yere rahatlikla giriyor, dikkat cekmeden her mahallede kalabiliyoruz.
Buyuk karavan sevmiyorum. Kullanamiyorum. Rahat edemiyorum. Mecbur kalmadikca da almayi dusunmuyorum. Cocuklar buyuyunce yataklar kucuk gelecek bakalim o zaman ne yapacagiz bilemem.
Ahmo iyi yaptin 4 yetiskin zor oluyordu t2de.

Seninki ya da Dimitri'nin ki gibi bi karavan alsamda olurdu aslında. Ama bi zaman sonra o da yetmeyecekti biliyorum. Bu yaptığım yeter gibi görünüyor şimdilik :smiley: Seneye Volos'ta tadını çıkaracağım

Seneye İtalya'ya gidiyoruz. Volos yok. Yeni yerler görelim. Çok güzel program yaptım.

Tekrar hayırlı olsun..

Yeni aracınız hayırlı olsun, yapım çalışmaları konusunda da başarılar dilerim.
Bu arada mobilyaları Başoğlu yapıyor demiştiniz, montajını da onlar mı yapacak yoksa siz mi yapacaksınız?

Arkanıza bir remork taksanız da şu forumda ki fakirleri sevindirseniz :smiley:,paylaşımlarınızı bekleriz vw cileri izlemek keyifli olur.

Ahmo'ymuş yalancı Dimitri seni :smiley: Berkant ve İnsel'in rotayı takip eceğiz aklın varsa gel dar kadro :smiley:

freediver2009' Alıntı:
Yeni aracınız hayırlı olsun, yapım çalışmaları konusunda da başarılar dilerim.
Bu arada mobilyaları Başoğlu yapıyor demiştiniz, montajını da onlar mı yapacak yoksa siz mi yapacaksınız?

Herşey Başoğlu'nda yapılıyor. Arka tarafın kaporta dizaynını tekrar değitirdik. Eski halini Berkant ekler foto olarak. Yeni halini çekerim bu hafta sonu inşallah. Mobilyalar kesildi, alt taban başladı, Berkant'ın her hafta istekleri değişiyor adamlar bizi kovmazsa yakın zamanda bitirirz inşallah :smiley:

aracınız hayırlı olsun, inşaallah karavanınızada en kısa zamanda kavuşursunuz ve bol bol gezmek nasip olur, selamlar

Yunanistan'a 2gün kala vize alıp geldi şimdi turdan bahsediyor

[attachment=1]
Farkettiğiniz gibi sürgü kapıyı yerine kaynattık. Açılamayacak hale geldi. O kısma içeriden mutfagı monte edeceğiz. Böylece sürgü kapının önüne masamızı kurdugumuz zaman mutfaktan (pencereden) rahatlıkla malzemeler dogrudan masamıza inecek. Ayrıca mutfak penceresinin (yani sürgü kapının üstüne) monte edecegimiz lamba ile masamız aydınlanacak.

Ayrıca yine farkettiginiz gibi araca bir adet karavan kapısı montajı yaptık. Böylelikle yazın içerisi serin, kışın ise sıcak kalacak. Birçok panelvan / karavan dönüştüren kişi bu sürgü kapıyı olduğu gibi kullanıyor, ama hep farkederim ki kullanışsız olur. Umarım teori ve pratik aynı sonucu verir.

Havalandırma için tepeye 2 adet 500x500 skywindow takılacak. Bir tanesi mutfagın üzerine, diğeri banyonun içine.

[attachment=2]
Arka kapakları gördüğünüz üzere iptal ettirdik ve minibüslerde kullanılan sistemi monte ettirdik. Böylelikle yan duran yatak kısmı içeride (yani camın oldugu yerde) kalacak. Genelde panelvandan bozma sistemlerde bu kapılar oldugu gibi bırakılır, kapaklardan birisi açılınca tüm yatak meydana çıkar.

Yine alt kapak sayesinde bagaja ulaşmak sorunsuz olacak. Yani birisi uyurken, digeri bagajdan birşey alabilecek. Özellikle kışın büyük rahatlık.

Benim şahsi düşünce bu iki uygulama (yani sürgü kapı ve arka kapak revizyonu) olmazsa olmaz uygulama. Neden derseniz, bu uygulamalar yapılmadıgı zaman araçlar o panelvan görüntüsünden yada pazarcı etiketinden kurtulamıyor. Hem uygulamada, hem görüntüde iyi oldugu kanaatindeyim. Elbetteki camlar çitf cam pleksi (yani karavan camı) olacak. Pazarcı işi olan sürgü camlar ile karavancılık yapılmaz.

Ahmocan'ın dediği gibi, yeni bir sorunla karşılaştık. Yatak kısmında yer alan (yani arka büyük camı) iptal etmeye karar verdik. Bunun 1. sebebi kışın içeride cam üzerinde oluşan nem
2. sorun ise ısı yalıtımı sağlamak için kalın perde kullanma zorunlulugu.

Bunun yerine camı tekrar söktürüyoruz ve yerine sac koyuyoruz. Baş ucuna açmayı düşündüğümüz 1200x800 karavan camını ise buraya, yani arka tarafa takacagız. Böylelikle perde hacminden kurtulup çok daha iyi bir izolasyon sağlamış olacagız.

Görüşlerinizi bekliyoruz.

IMG 1721

IMG 1723

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,093
Kaydolan Son Üyemiz
ata bey

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR