Karavanımın Yapım Aşamaları; İveco Daily-Ahmocan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ahmocan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 240
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 54,836
Ynt: Karavanımın Yapım Aşamaları; İveco Daily-Ahmocan

Teşekkürler. Bu uzun yolda sagolsun Berkant kardesimin başının etini yiyip duruyorum. Benim üzerimde acemiliğini atıyor, kendi karavanını yaparken zorluk cekmemek icin :smiley:

Etiketler

2006 zaten 2011 de dolmuş olması gerekiyor yada ben 2007 şubat -2012 şubat ı yanlış mı bekliyorum.

Tam bilmiyorum zamanlamayı. Aracı şirket adına krediyle aldım ve kamyonet olarak eski sahibinin yaptırdığı muayene üzerindeydi zaten. Onun için karavana dönüştürmeyi 2012 diye düşünmüştüm ama 2011 de oluyorsa araç biter bitmez yeni ruhsatını çıkarabilirim süperde olur hani.

Önceden karavanlarını yapmış abilerimizin yönlendirmeleriyle Ahmet abi'nin aracını halledeceğiz.

Evet, acemiliği bunda atacağız, benimki daha güzel olacak :smiley:

hayırlısı olsun kolay gelsin ,
takip edelim neler çıkacak bakalım ;D

bahcecim' Alıntı:
Önceden karavanlarını yapmış abilerimizin yönlendirmeleriyle Ahmet abi'nin aracını halledeceğiz.

Evet, acemiliği bunda atacağız, benimki daha güzel olacak :smiley:
bende acemiliği böyle atıyorum en son ben yapacağım en güzel benim ki olacak ;D ;D

ahmocan' Alıntı:
Teşekkürler ilginize. Ahmet abi yıllar sonra burada görmek ne güzel seni ilk fırsatta görüşelim. Hakan bey T2 camper önüme konan bir harita ve proje sayesinde bi arkadaşıma gitti. sığmıyorduk mığmıyorduk ama seviyordum keratayı :smiley:

T2 nin yabancıya gitmemesi sevindirici. Güzel, orjinal bir camperdi. Bilmem beni hatıladınız mı? Sapanca 'da 3. büs buluşmasında tanışmıştık. Üzerimde panço varken arkadan beni size benzetmişlerdi. Üç dört kez " ahmo! ahmo! " diye seslenerek arkamdan koşmuşlardı :smiley: bayağı aranan bir kişiydiniz demek ki.

Sever vosvoscular beni, Şile'deki AVD Campinge vosvos haricinde giriş izni olan tek karavan benimki olacak kısmetse (Çatla Berkant) ama hatırlayamadım sizi kusura bakmayın inşallah başka etkinlikte tanışır yarenlik yaparız.

ahmocan' Alıntı:
Sever vosvoscular beni, Şile'deki AVD Campinge vosvos haricinde giriş izni olan tek karavan benimki olacak kısmetse (Çatla Berkant) ama hatırlayamadım sizi kusura bakmayın inşallah başka etkinlikte tanışır yarenlik yaparız.

Valla severiz, "vosvos"çu olmasak ta severiz....

güngör' Alıntı:
Berkant sende projen için biraz ipucu verebilirsin?

Levent abi, Ahmocan'ın projesi zaten tamamen benim eserim. Sağolsun Ahmet abi ne dediysem yapıyor :smiley: İnşallah memnun kalır, yoksa yandık.
Gerçi proje akla çok yatkın, hep birlikte karar verdik. Şurasına bu gelsin, burasına şu gelsin diye. Amacımız 17m3 aracın her alanını geniş geniş kullanmak.

Benim bu projeden tek farkım, oturma gurubunun üzerine tavan yatagı koymak olabilir. Gerektiğinde, tavana sıfırlanmış yatagı tek hamlede 80cm aşağı indirip, oturma grubunu kaldırmadan yatak elde etmek. Zira en büyük tembelliğim, tüm masayı kaldırıp yerine yatak yapmak, sabah yeniden herşeyi kaldırıp, sofrayı kurmak.

Elbette IVECO'lar için çok şey söylendi, çok şey duyduk. Kazulet gibi arabaymış, piknikçi arabasıymış, ameleler doluşup denize mi gidecekmişiz vs. vs. vs. Ahmocan ile konuştuğumuzda şunu düşündük, "nasıl olsa masraf edilecek, nasıl olsa vakit harcanacak, bari en genişi olsun". Zaten şehir içinde park etmiyoruz araçlarımızı, genelde doğayla baş başa kalıyoruz, o yüzden bana göre çok büyük bir problem değildi. Belki de acı tecrübeyle öğreneceğiz bunu, ama yine de olmuşken en verimlisi olsun dedik.

Berkant, araç için tercih doğru karavan olacaksa biraz ferahlık çok lüks sayılmamalı. Benimde aklımdan geçen LT35 yada Sprinter olurdu
ancak 3.sırada kesinlikle Iveco'dur. Elbette İnsel'e takıldıkları gibi Bu aracada laf söyleyen olacaktır ancak yan gözlede ah ulan ah diyende
çok olacak emin ol.

Eski karavanım Ducato'da yatak için masa düzenini bozmak sabahta derlenip toparlanmak inan yaşadığım için söylüyorum beni mutsuz eden
faktördü. Senin aracın içinde en iyisi olmasını dilerim.

Selamlar.

ahmo selam
aracı aldığını duymuştum.Hayırlısı olsun. bence doğru bir seçim iveco. takip edeceğiz
cenk (vkod)

güngör' Alıntı:
Berkant, araç için tercih doğru karavan olacaksa biraz ferahlık çok lüks sayılmamalı. Benimde aklımdan geçen LT35 yada Sprinter olurdu
ancak 3.sırada kesinlikle Iveco'dur. Elbette İnsel'e takıldıkları gibi Bu aracada laf söyleyen olacaktır ancak yan gözlede ah ulan ah diyende
çok olacak emin ol.

Eski karavanım Ducato'da yatak için masa düzenini bozmak sabahta derlenip toparlanmak inan yaşadığım için söylüyorum beni mutsuz eden
faktördü. Senin aracın içinde en iyisi olmasını dilerim.

Selamlar.

Bana soylemediklerini bbirakmaayan bu ikisine bakiin... Hehehehe. Hayirli ugurlu olsun. Da Ahmo t2 dursaydi keske bir kenarda. :(

İnsel bundan sonra takılma sırası sende, umarım espirilere senin gösterdiğin hoşgörüyü herkes gösterebilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,439
Kayıtlı Üye Sayımız
172,092
Kaydolan Son Üyemiz
yigityigitcelik@gmai

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR