Karavan Yapmaya Başlıyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cebocan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,540
Ynt: Karavan Yapmaya Başlıyorum.

Aka' Alıntı:
Depom 70LT , bir depo ile net 650 km gidiyorum, 70-80 km arası giderim. ağırlığım 3500 kilo max.
Belki çok olabilir, fakat aracın karavan olduğu düşünülürse bana göre makul. yakıt hesabı yaparken gözden kaçan husus süratin yanı sıra araç ağırlığı.
Karavan dönüşümü yapmadan önce Focaya gitmiştim, orada bir alkovenli ile sohbetimde bana 500 TL yaktığını söylemişti, oysa ben aynı yolda 175 TL yakmıştım.
Ha şöyle.100 km de 10,11 lt yani.Aynen katılıyorum.Deponu sonuna kadar doldurursun,ışığın yandığında daha 50 , 60 km yol gidersin.Doğrusu bu.Hem bir karavanın 50 krş yakması fazla değil.Selamlar.

Etiketler

TA2RX' Alıntı:
Ağırlığın yanısıra alkovenin rüzgar direnci de etkili olsa gerek. Ama en önemlisi tabii ki sürücüden sürücüye değişen sürüş tekniği.
Alkovenli farklı.Sürücü farkını kabul ediyorum.Bu nedenle bir bilenin yanında staj yapmam gerekecek.Sitede en çok benim yakıtım.Sevgiler.

Adil05' Alıntı:
Alkovenli farklı.Sürücü farkını kabul ediyorum.Bu nedenle bir bilenin yanında staj yapmam gerekecek.Sitede en çok benim yakıtım.Sevgiler.

Servisten aracın en ekonomik olduğu devir rakamının ne olduğunu öğrenin. Mümkün olduğunca o devirle gitmeye çalışın. Farkı hemen görürsünüz.

Benden de bir katkı olsun;şoför üstadlar ''az fren kullanan iyi sürücüdür'' der.Bence doğru,gaz basma ve vites değişimini doğru kullanmalı,birde ne kadar gaz basarsanız o kadar yakıt tüketirsiniz,gaza basınca(dokununca) aracınız hızlanıyorsa doğru kullanıyorsunuz demektir.selamlar.

racoed' Alıntı:
Benden de bir katkı olsun;şoför üstadlar ''az fren kullanan iyi sürücüdür'' der.Bence doğru,gaz basma ve vites değişimini doğru kullanmalı,birde ne kadar gaz basarsanız o kadar yakıt tüketirsiniz,gaza basınca(dokununca) aracınız hızlanıyorsa doğru kullanıyorsunuz demektir.selamlar.
Gözönünde bulunduracağım.Gideceğimiz çok yol var.Önemli.Teşekkürler.

Adil05' Alıntı:
Sayfandan çıkalım artık diyorsun gibi geldi.Yanılıyormuyum?Henüz işe başlamadın bile.Sevgiler.
Sorma Adil Amca Dün Arabaya bakarken Arabam park halinde iken arabama vurup kaçmışlar :(

16052013998

racoed' Alıntı:

Burası sanırım "hızlanmıyorsa" olacak. Yanılıyor muyum?

Geçmiş olsun çoğu kişinin başına geliyor. Mala gelsin cana gelmesin. Bu arada karavan maceranızda hayırlı olsun. Geç olsun güç olmasın

Saygılar

Geçmiş olsun... çevrede apartman veya dükkanlar ait kamera var mı ? Çarpanı bu şekilde saptayabilirsin ? eğer yoksa pekde yapılacak birşey kalmıyor.. kasko varsa ondan alırsın ancak küçük masraflarda pekde iyi olmuyor.. hasarsızlık indirimi gidiyor, birde bir sonraki yıl kasko masrafın azalacagına artıyor.. Benim eşimin aracında da sol ön çamurluk üzerinde önce bir içeri girme olmuştu. Tam yanında da şiddetli bir kaza olmuş.. bir ciple bir kamyonet kafa kafaya çarpışmış.. biz evde yoktuk.. kaza kaldırıldıktan 2-3 saat sonra eve geldik.. izi gördük.. zaten arabamızın etrafı araç parçaları ile doluydu.. polis çağırdık.. 1 saat sonra geldi ekip, ize baktılar, yerdeki parçalara baktılar.. olan kazayada biz gelmiştik hangi aracın parçalarının bunu yaptığı belli değil, zaten ondan da olmamıştır, eşiniz daha önceden çarpmıştır dedi.. tabii ne dediysek inandıramadık, kamera görüntüleri var.. bakalım dedik.. . binanın kamerasının son 5 gündür çalışmadığını gidip izlemeye kalktığımızda öğrendik.. :smiley: kasko içinservise gittik.. vakumlayarak olmaz boyayacaguız dediler.. birde vazgeçtik.. sonuç.. aracın sol çamurluğunun üzerindeki hafif içeri göçüklük hala duruyor.. bir ara sanayiye gidersem vakumla çektireceğim..
Arabaları da artık sürekli kapalı garaja parkediyoruz.. Kapalı garajda da desem 6 aracın anca sıgacagı cisten girmesi ve çıkması sorunlu bir yer.. ama yol üzerine bırakmaktan iyidir.. ev ana yol üzerinde .. millet hız yapıyor.. biri gene çarpacak.. olan bize olacak..

drankara' Alıntı:
Geçmiş olsun... çevrede apartman veya dükkanlar ait kamera var mı ? Çarpanı bu şekilde saptayabilirsin ? eğer yoksa pekde yapılacak birşey kalmıyor.. kasko varsa ondan alırsın ancak küçük masraflarda pekde iyi olmuyor.. hasarsızlık indirimi gidiyor, birde bir sonraki yıl kasko masrafın azalacagına artıyor.. Benim eşimin aracında da sol ön çamurluk üzerinde önce bir içeri girme olmuştu. Tam yanında da şiddetli bir kaza olmuş.. bir ciple bir kamyonet kafa kafaya çarpışmış.. biz evde yoktuk.. kaza kaldırıldıktan 2-3 saat sonra eve geldik.. izi gördük.. zaten arabamızın etrafı araç parçaları ile doluydu.. polis çağırdık.. 1 saat sonra geldi ekip, ize baktılar, yerdeki parçalara baktılar.. olan kazayada biz gelmiştik hangi aracın parçalarının bunu yaptığı belli değil, zaten ondan da olmamıştır, eşiniz daha önceden çarpmıştır dedi.. tabii ne dediysek inandıramadık, kamera görüntüleri var.. bakalım dedik.. . binanın kamerasının son 5 gündür çalışmadığını gidip izlemeye kalktığımızda öğrendik.. :smiley: kasko içinservise gittik.. vakumlayarak olmaz boyayacaguız dediler.. birde vazgeçtik.. sonuç.. aracın sol çamurluğunun üzerindeki hafif içeri göçüklük hala duruyor.. bir ara sanayiye gidersem vakumla çektireceğim..
Arabaları da artık sürekli kapalı garaja parkediyoruz.. Kapalı garajda da desem 6 aracın anca sıgacagı cisten girmesi ve çıkması sorunlu bir yer.. ama yol üzerine bırakmaktan iyidir.. ev ana yol üzerinde .. millet hız yapıyor.. biri gene çarpacak.. olan bize olacak..
Levent bey gören duyan bilen yok kaskomda malesef yok kendim yaptırcam:(

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,111
Kaydolan Son Üyemiz
ibrahim akçocuk

SON KONULAR

Geri