Karavan - Kamp Taşıtı Trafik Sigortası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan insel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 689
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 325,701
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Karavan - Kamp Taşıtı Trafik Sigortası

Merhaba;
Öncelikle aracınız hayırlı olsun.Sizleri güzel yerlerle ve güzel insanlarla tanıştırsın.. :smiley:
Kamyonet/Panelvan cinsi araçlarda genelde en uygun fiyatı Allianz verir bilmiyorum poliçeniz Allianz mı ama araç projeden geçtikten sonra zeyil yaptırdığınızda rakam yüksek çıkacaktır.Bunu uygun çıkarabilmek için birkaç farklı yöntem mevcut.Aracınız projeden çıkınca dönüş yaparsanız seve seve yardımcı olurum.
Saygılar&Sevgiler

Etiketler

Geçen yıl 760 tl,ye yaptırdığım zorunlu trf.sigortasını bu yıl Ankara sig.ya 260 tl,ye yaptırdım.İveco Daily 35.10-2001.Teşekkürler Ali GÜNDOĞDU Bey'e.

Facebook grubunda Ankara sigortada poliçelerin tekrar yükseldiği konuşuluyor,doğru bilgimi?

karaali71' Alıntı:
Facebook grubunda Ankara sigortada poliçelerin tekrar yükseldiği konuşuluyor,doğru bilgimi?

MALESEF DOĞRU BİR HABER 2 GÜNDÜR ANKARA SİGORTA İLE GÖRÜŞMELERİM DEVAM EDİYOR İÇ ANADOLU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDEN ALDIĞIM BİLGİLER ÇOK TUTARSIZ

İSTANBUL BÖLGENİN KAMPANYAYI İPTAL ETTİĞİNİ SÖYLÜYOR KİMİLERİ HASARDAN DOLAYI OLDUĞUNU SÖYLÜYOR (BU SEÇENEĞE İHTİMAL VERMİYORUM)
KİMİLERİ ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİN DEĞİŞTİGİNDEN DOLAYI OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.

ŞU AN İÇİN ALTERTANATİF BİR FİRMA VAR KARAVAN SİGORTASI İÇİN ONUN PRİMLERİDE ANKARADA SİGORTADAN BİRAZ YÜKSEK

4. BASAMAK 400 TL
5. BASAMAK 360 TL
6. BASAMAK 340 TL
7. BASAMAK 320 TL

egm cinsi KARAVAN olarak geçen araçlarda, basamaklara göre uygulayacağımız trafik sigortası primleri yukarıdaki gibidir.
yukarıdaki primler aarcın yeni tescil olması ya da yenileme poliçenin hasarsız olması kaydıyla geçerlidir.

Buradan anlaşılıyor ki karavancılar kaza yapmamaya dikkat edecek. Ufak kazaları da cebinden öderse daha avantajlı. Eğer ufak da olsa hasarı olursa 2000 TL gibi primlerle karşılaşması ihtimal.

müsait olduğum bir zaman ege sigorta bölge müdürlüğüne gidip görüşecem. bu primlerin standart kalması için şuan için tamam da ilerde bu firmada
vazgeçtim derse o da sıkıntı. bunun için bu fiyatların standarta bağlanması için bir görüşme yapacam gelişmeleri burdan paylaşırım

Ali bey tesekkurler. Arkadaslari haberdar edelim.

sigortacıali' Alıntı:
müsait olduğum bir zaman ege sigorta bölge müdürlüğüne gidip görüşecem. bu primlerin standart kalması için şuan için tamam da ilerde bu firmada
vazgeçtim derse o da sıkıntı. bunun için bu fiyatların standarta bağlanması için bir görüşme yapacam gelişmeleri burdan paylaşırım

Ali bey merhaba,

Ege Sigorta ile gerekli görüşmeler Federasyon Başkanımız tarafından yapıldı ve mutabakat yayınlandı.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=106141.0

Görüşme yapacağım derken ne kastettiniz anlayamadım, 3 aydır yayında olan duyuru sanırım konuya odaklanmadığınızın göstergesi.

Selamlar

güngör' Alıntı:
Ali bey merhaba,

Ege Sigorta ile gerekli görüşmeler Federasyon Başkanımız tarafından yapıldı ve mutabakat yayınlandı.
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=106141.0

Görüşme yapacağım derken ne kastettiniz anlayamadım, 3 aydır yayında olan duyuru sanırım konuya odaklanmadığınızın göstergesi.

Selamlar

Merhaba Levent bey bu mail 12.ayda bana da geldi ama bu işe öncülük yapan Ankara sigortadan sigortalaramızı kesmekteydik ve Ege sigortanın fiyatları Ankara sigortaya göre 80tl civarında yüksek kalıyordu.
Ankara sigorta yayınladığı mailde kampanyayı bitirdiğini açıkladı şuan Ege sigorta var 1 ay sonra Ege sigortada derse bende kampanyayı bitirdim kesmiyorum artık yine fiyatlarımız 1000 tl üzerinde olacak.
benim görüşmemdeki amaç bu fiyatların sürekli standart kalması için yoksa şuan kesiyorum Ege sigortadan özel amaçlı taşıt motokaravan sigortası bugün için sıkıntı yok ama beni düşündüren yarın ne olacak
bu fiyatları bulabilecezmi?

PROTESTO KAMPANYASINA ÇAĞRI!

Lütfen aşağıdakine benzer bir mesajı www.bimer.gov.tr üzerinden şikayet olarak gönderin. Bu iş başka türlü çözülmeyecek. Ne kadar çok kişi dile getirirse o kadar çabuk çözülür. Şikayet eden yalnız ben olduğum sürece çözüme ulaşamıyorum.

Öğrenebildiğim kadarıyla Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından hazırlanan yönetmelik gereği, sahibi olduğum motorkaravan "özel amaçlı taşıt" kategorisi altında itfaiye ve ambulans gibi risk grubu en yüksek araçlarla beraber değerlendirilmekte ve bunun sonucunda yıllık 6000 TL'yi aşkın trafik sigorta primleri (Dikkat! Kasko DEĞİL, ZORUNLU trafik sigortası) ödemem istenebilmektedir. Oysa motorkaravanlar çoğu kez yalnız yazın trafiğe çıkan araçlardır ve sahiplerinin pek çoğunun eğitim düzeyi oldukça yüksektir. Yani risk grubu en yüksek değil, en düşük araçlardır. Hal böyle iken, mezkur yönetmelik gereği en yüksek kategoriden prim ödemeye mecbur bırakarak mağduriyetime sebep olanlar hakkında Türk Ceza Kanununun 257. madde hükümlerine göre hapis cezası istemiyle cezai işlem uygulanmasını talep ederim.

Aslında içeriği doğru ama biraz yumuşatsak mı yazarken?

Bilgi için:

5237 S.lı Türk Ceza Kanunu MADDE 257
Görevi kötüye kullanma
(1) Kanunda ayrıca suç olarak tanımlanan haller dışında, görevinin gereklerine aykırı hareket etmek suretiyle, kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olan ya da kişilere haksız bir (DEĞİŞİK İBARE RGT: 19.12.2010 RG NO: 27790 KANUN NO: 6086/1) menfaat sağlayan kamu görevlisi, (DEĞİŞİK İBARE RGT: 19.12.2010 RG NO: 27790 KANUN NO: 6086/1) altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Kanunda ayrıca suç olarak tanımlanan haller dışında, görevinin gereklerini yapmakta ihmal veya gecikme göstererek, kişilerin mağduriyetine veya kamunun zararına neden olan ya da kişilere haksız bir (DEĞİŞİK İBARE RGT: 19.12.2010 RG NO: 27790 KANUN NO: 6086/1) menfaat sağlayan kamu görevlisi, (DEĞİŞİK İBARE RGT: 19.12.2010 RG NO: 27790 KANUN NO: 6086/1) üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

iyi günler bugün itibari ile Ege sigortada karavanlar için verilen indirim de kaldırılmıştır. bugün bir poliçe kestim ve mail olarak gönderdiler. bundan sonra sistem fiyatı geçerli olacaktır diye ayrı bir mail daha geldi.

Merhaba,

Teklif revize edilmiştir.

NOT: Kampanya bitmiş olup, bundan sonraki tekliflerde sistem fiyatlarımız geçerlidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,128
Kaydolan Son Üyemiz
hayalperestt

SON KONULAR

Geri