Inşaallah Karavan Hayellerim Gerçek Olacak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 456
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,381
çok uyguna tente takılabilir güzel bir aparat ,bir tenteciyi aradım karavan adını duyuncamı bilmem gerçekten fiyatı bu mu bilmiyorum manual tenteye 3000 tl istedi,bu hesaba göre maliyeti çok uygun

Şu anki fiyatları bilmiyorum. Bir kaç yerden fiyat almayı deneyin. Önce tek saçakmatik (ve içine tente kumaşı) fiyatını sorun.

Montaj için nasıl bir yöntem düşündüklerini öğrenmeden monte ettirmeyin. Karavandan anlamayan birisi kalkıp da yan saçlara monte etmeye kalkarsa sorun yaratabilir. Bazı arkadaşlar kayar kapının üzerindeki kirişe monte ettiler. Ben tavandaki güneş paneli taşıyıcılarına monte ettirdim.

Etiketler

Herkese merhabalar,

Araniza biraz önce katildim. (Aslinda aylardir burada hep vardim, nihayet durum, hem sosyal ve ekonomik olgunluga eristi)

Her seyden önce sorumu uygun yerde yazamadiysam, bagislayin ve lütfen yönlendirirseniz sevinirim.

ilgilendigim konu; öncelikli olarak motokaravan ruhsatlandirma, ve sonrasi vergi ile sigorta islemleri.
(Bu konudaki en son yazilar 2014 yilina ait olarak gördüm. (Iyi bir Panel , Forum kullanicisi degilim). Tarihe bakarak En güncel yazisma yeri ve ilgili arkadaslar, yetkililer buradadir diye yaziyorum.)
Bir süredir forumdaki " Motokaravan Ruhsatlandirma" ile ilgili yazilari takip etmege calistim. Ancak tam bir netlik göremedim.

Nasil yönlendirebilirsiniz ?

Zahmetiniz icin simdiden tesekkür ederim,

Bir yere başlık açtığınızda veya varolan bir başlığa yanıt verdiğinizde o forum aktifleşir zaten. Herkesin her konuyu burda konuşmasına gerek yok. Birçoğumuz forumu iyi takip ederiz. (Okunmamış mesajlar bölümünden) selamlar.

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ruhsat seviyesine gelmedim fakat geçen yıl araştırmıştım
Ruhsat aracı tadilatını bitirip projesi çizen muhendise gidiyorsun inceliyor eksik varsa düzeltiyorsun projesi ,döşemeciden fatura (bir den fazla fatura daha iyi olur ), 1000-1400 arası gider dedi
Sonra emniyet e gidiyorsun Rahsat için 180 tl
Sigorta 1000-2000 arası burda iyi araştır farklı fiyatlar çıkıyor
Turk tuv de muayene 230 tl
Tekrar emniyet e gidip ruhsatı alıyorsun

Çok şukur güneş panelleri ni kabataslak yerleştirdim, 6 menteşe kullandım menteşe pimi yerine somunlu vida kullandım hem daha sağlam olsun hemde istediğim zaman çıkarabileyim tamirat vs gerekir se

DSC 0012

DSC 0011

DSC 0010

DSC 0009

Çok şukur güneş panelleri ni kabataslak yerleştirdim, 6 menteşe kullandım menteşe pimi yerine somunlu vida kullandım hem daha sağlam olsun hemde istediğim zaman çıkarabileyim tamirat vs gerekir se

Ekli dosyayı görüntüle 502237

Ekli dosyayı görüntüle 502238

Ekli dosyayı görüntüle 502239

Ekli dosyayı görüntüle 502240
Kolay gelsin , paneller kaçlık , polikristal monokristal hangisini , kaç liraya nerden aldınız . Benim motokaravan da da , sıra güneş paneline geldi de .

Kolay gelsin , paneller kaçlık , polikristal monokristal hangisini , kaç liraya nerden aldınız . Benim motokaravan da da , sıra güneş paneline geldi de .
Polikristal, 150 watt, toplam 300 watt, Npanelleri çok önceden almıştım, evde güneş enerjisi nden faydalanıyoruz, eve önce 12 volt kurmuştum şimdi 24 volt luk olduğu için çok işe yaramıyor du, o zaman 380-430 A almıştım galiba paneller eskisine göre daha ucuzlamış

Ruhsat seviyesine gelmedim fakat geçen yıl araştırmıştım
Ruhsat aracı tadilatını bitirip projesi çizen muhendise gidiyorsun inceliyor eksik varsa düzeltiyorsun projesi ,döşemeciden fatura (bir den fazla fatura daha iyi olur ), 1000-1400 arası gider dedi
Sonra emniyet e gidiyorsun Rahsat için 180 tl
Sigorta 1000-2000 arası burda iyi araştır farklı fiyatlar çıkıyor
Turk tuv de muayene 230 tl
Tekrar emniyet e gidip ruhsatı alıyorsun

Ben ruhsatı yaklasık 6 ay evvel cıkarttım Proje cizen bir firmaya verdim 500 tl karşılığında yaptılar Emniyete filan gitmedim Hatta TSE görevlisi o firmaya geldi Arac içindeki malzemelerin sabitlenmesine Dolap kapak kilitlerine Atık su deposuna baktı imzaladı bir form doldurarak tüv de muayeneye gittim ruhsatı değiştirerek işlettim.. Bu arada trafikte iş takipcisine 100 tl verdim o işleri yaptı :smiley:

Karavancı ,karavan sever ve seyahat seven dostlar arkadaşlar abilerim karavan yapımı işten kalan zamanlarda devam ediyor
Atık depo için ölçü aldım yaptıracağım
Banyo ve wc için 120 lt
Mutfak için 65 lt
Depo için yeterlimi dir .
Hocam proje hazırladınızmı?Makine mühendisi ile görüştünüzmü,proje-karavan onayını,tüv muayenesi ve onayını,ruhsata işletme asamalarını nasıl yapacaksınız?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,125
Kaydolan Son Üyemiz
erozaydin

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR